Більшість батьків і вчителів за онлайн навчання
Думки батьків та вчителів щодо форм навчання у новому навчальному році є різними і залежать від регіону, в якому вони проживають. Водночас більшість надає перевагу онлайн навчанню.
Про це свідчать результати опитування, що проведено Державною службою якості освіти.Подібне опитування проводилось і в ПМГ,більшість батьків за онлайн навчання,лише батьки першокласників хотіли б розпочати офлайн.
Опитування було проведено 3–8 серпня. У ньому взяли участь понад 90 тисяч батьків та майже 11 тисяч учителів.
Завданням опитування було з’ясувати загальну думку учасників освітнього процесу щодо можливого формату навчання з 01 вересня.
Результати опитування свідчать про те, що відстежується чітка тенденція щодо надання переваги онлайн-навчанню в регіонах з підвищеною небезпекою, частими тривогами та активними бойовими діями.
Зокрема, офлайн-навчання у Західному регіоні підтримують 37% батьків та 31% вчителів.
У регіонах, де ведуться активні бойові дії або частина території є окупованою, офлайн-навчання обрали: на сході — 13% батьків і 10% вчителів, а на півдні — 16% і 14% відповідно.
Респонденти Північного та Центрального регіонів також засвідчили низьку підтримку навчання в офлайн-форматі — 23% батьків і 18% вчителів та 19% і 17% відповідно.
Аналіз даних засвідчив, що в областях, де не відбуваються інтенсивні бойові дії, а сигнали повітряної тривоги звучать зрідка, батьки готові розпочинати навчання офлайн. Найбільший показник — 56% батьків за офлайн-навчання у Закарпатській області, хоча суміжні Івано-Франківська та Львівська області демонструють вдвічі нижчі показники.
В областях, які нещодавно постраждали від активних обстрілів та де часто звучать сповіщення про повітряну тривогу, батьки надають перевагу онлайн-навчанню.