У жовтні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Щорічно у жовтні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.
Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми».Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Кожного року у жовтні в гімназіі проводяться просвітницькі заходи з протидії торгівлі людьми з метою підвищення рівня поінформованості гімназистів стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину. Минулого року учні старших класів брали участь у тематичному тренінгу, проводили онлайн квест залучали своіх однокласників і друзів до участі тим самим виконували просвітницьку місію середоднолітків,а найбільш успішні учасники отримали відзнаки від громадської організації.
Під час війни це питання стає ще більш актуальним для нас. З початку російської військової агресії з України вимушено виїхали вже понад 5 мільйонів людей, більша частина з них – жінки та діти.
Щоб убезпечити себе від такого становища громадянам України, які є біженцями, та тим, які шукають тимчасового захисту, по приїзду у відповідну країну, необхідно невідкладно зареєструватися на тимчасове проживання.
Поради як не стати жертвою:
– не віддавайте ні за яких умов оригінали документів і майте їх постійно при собі, копії цих документів покладіть у різні місця;
– не потрібно приймати пропозицію про роботу, яка є сумнівного характеру;
– не беріть в борг у незнайомих людей та не дозволяйте іншим стороннім особам оплачувати послуги, щоб не бути втягнутим в боргову залежність;
– перебувайте на постійному контакті з рідними та близькими, не віддавайте незнайомим людям свій мобільний телефон або інші засоби зв’язку;
– не погоджуватися виконувати жодну роботу без підписання трудового договору або контракту, який повинен бути зрозумілим;
– вивчіть номери екстрених служб країни, в якій ви перебуваєте.
Потрапляння людини в ситуацію торгівлі людьми спричиняє порушення прав кожного громадянина, таких як право на життя, повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування та інші.
Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (працює на базі Представництва міжнародної організації з міграції в Україні) 0 800 505 501 дзвінки в межах України безкоштовні 527 безкоштовно для абонентів МТС, Київстар, life:)