Електронний документообіг у школі заощаджує час час
Перехід шкіл на електронне діловодство є вагомим кроком на шляху спрощення та автоматизації управлінських та освітніх процесів у закладах загальної середньої освіти.
Про це заявили у Міністерстві освіти і науки, коментуючи введення в дію Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти.
У МОН наголошують, що відтепер у шкіл з‘явилася можливість вести в електронній формі документи, що можуть створюватися у процесі діяльності закладу освіти, зокрема обов’язкових.
Йдеться про можливість ведення у електронній формі класних журналів, журналів обліку пропущених і замінених уроків, журналів факультативних та гурткових занять, журналів реєстрації інструктажів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
З 1 вересня ПМГ повністю перейшла на ведення електронних журналів 1-11-х класів,журналів гурткової роботи,обліку роботи ГПД та особових справ для перших класів на платформі NZ.UA.
Також в електронній формі можна супроводжувати особові справи здобувачів освіти, особові справи педагогічних працівників, накази керівника з кадрових питань, річні плани роботи школи, розклади навчальних занять, свідоцтва досягнень здобувачів освіти тощо.
Водночас в електронній формі не можуть вестися документи, що потребують зберігання понад 70 років.
У Міністерстві освіти і науки повідомили, що наступним кроком до шляху до автоматизації освітнього процесу стане налагодження взаємодії між електронними освітніми інформаційними системами та програмно-апаратним комплексом «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту».
Очікується, що електронний документообіг суттєво зменшить навантаження та заощадить час на ведення діловодства у школі.