Проєктна робота : "Енергозбереження у військовий час" 7 - Б клас

31.12.2022

На даний момент ми всі опинилися у складних обставинах, у цю жахливу добу, страшний час… Але ми не здаємося та робимо все можливе, щоб як найшвидше наблизитись до перемоги. Якраз зараз, при таких обставинах треба, звичайно, цінувати та економити електроенергію…

Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на три напрями:

• Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо.

• Утеплення приміщення

• Встановлення приладів обліку

❖ Заощадження води:

1. Закривати воду, якщо не користуєтеся водою тут і зараз.

2. Встановити електронний змішувач. Тоді вода литиметься лише тоді, коли хтось підноситимете руки або посуд. (Під кран)

3. Необхідно стежити за станом сантехніки та вчасно ремонтувати її. З крану, що протікає, щомісяця виливаються сотні та тисячі літрів води. Це дорівнює кільком ваннам.

4. Не рекомендується розморожувати продукти – м’ясо, рибу - під струменем. Це не лише марне витрачання води та тепла, але й знищення корисних речовин продуктів.

5. Слід використовувати побутові прилади, які заощаджують працю, час та ресурси. Наприклад, автоматичні пральні машини, посудомийні машини тощо.

❖ Заощадження тепла

1. Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що отоплюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.

2. Перед початком кожного опалювального сезону слід перевіряти систему. Варто усунути повітряні пробки, відремонтувати місця можливого протікання, звертаючи особливу увагу на місця з’єднань частин системи. Це дозволить уникнути проривів під час експлуатації системи у холодний період.

3. Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. (утеплити вікна поролоновими смужками, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі)

4. Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.

5. Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.

❖ Заощадження світла

1. Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті

2. Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.

3. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна (світло вмикається лише тоді коли датчик реагує на рух)

4. Як ми вже знаємо, вимкнення світла, це теж заощадження електроенергії.

Декілька разів на день відбувається вимкнення світла на всій території нашої держави. В наш нелегкий час це вимушена міра, яка зроблена у благих цілях. Звичайно вимкнення світла створює певні незручності , під час навчального процесу, з якими можна впоратись:

Якщо відсутнє Wi-Fi з’єднання з вашим провайдером потрібно перейти на мобільний інтернет. Іноді він теж погано працює, але це не привід пропускати навчання, адже в такій ситуації знаходяться на даний час всі…

Домашнє завдання краще виконувати одразу після закінчення уроків при денному освітленні, або намагатися робити це під час перерв. Якщо все ж таки не вдалося зробити д/з при денному освітленні то слід використовувати потужні ліхтарі. Свічки не найкращий помічник в цій ситуації, при такому освітленні дуже псується зір. Звичайно найкращий, але нажаль дорогий варіант – купити генератор, тоді електроенергія буде завжди!

Засоби електрозабезпечення доступні кожному і можуть бути застосовані практично скрізь. Сподіваємось в майбутньому ми отримуватимемо електрику та теплову енергію завдяки альтернативній сонячній енергії. Викопне паливо замінимо на паливо одержане з біоенергетики, енергії довкілля.

Економне споживання електроенергії зменшує шкідливий вплив на довкілля, захищає майбутнє нових поколінь, зменшує ризики природних катастроф, підвищує безпеку держави.

Енергозбереження – один з найважливіших напрямків, який допоможе Україні стати енергонезалежною. Головне – свідомо ставитись до свого майбутнього, яке вимагає розуміння сьогоднішньої ситуації у державі та можливостей для її змін.

Оголошення

12.11.2024

14 грудня о 18.00 год. скликається засідання ради гімназії.

01.05.2024

Комунікація з учасниками освітнього процесу здійснюється на платформі Ошкола. Для приєднання, зверніться до секретаря директора.

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023

20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

        • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
        • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
        • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник Ошкола», звертайтесь до cекретаря директора, тел. 0960077800
        • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
        • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


        Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!