Стартує новий проєкт
Колектив Першої міської гімназії долучився до міжнародного проєкту «Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини». Проєкт реалізується громадською організацією «Центр розвитку «Демократія через культуру» (demcult.org), акредитованою в ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини і підтримується Фондом ЮНЕСКО з надання допомоги в надзвичайних умовах. Якісна освіта і нематеріальна культурна спадщина (жива спадщина) – це два нерозривні поняття, оскільки якісна освіта є запорукою сталого розвитку людства, досягнення миру, безпеки і якості життя на рівні окремої людини, родини, суспільства і світу, власне, того світу, в якому передаються з покоління в покоління знання, навички, традиції, що формують сучасну людину. Водночас нематеріальна культурна спадщина сама може стати ефективним навчальним матеріалом для різних предметів шкільної програми та позакласної діяльності.
У 2020–2021 рр. ЮНЕСКО спільно з Європейським Союзом реалізували освітній проект з метою зміцнення зв’язків між дітьми, молоддю, культурною спадщиною та освітою та інтегрування живої спадщини в шкільну програму. Результатом проекту став посібник «Навчати та вчитися за допомогою нематеріальної культурної спадщини», створений учителями для вчителів на основі реалізації 10 пілотних проектів у школах країн ЄС.
Метою запропонованого проекту в Україні є адаптація європейського посібника до українських умов та розширення пілотних проектів (практичних прикладів) українською практикою інтеграції живої спадщини в шкільну освіту.
Проект має на меті залучення вчителів та школи України, вони дізнаються більше про охорону своєї живої спадщини та розроблять невеликі інноваційні проекти, які інтегрують живу спадщину в існуючі навчальні програми чи позакласні заходи. Їхній досвід буде задокументовано (описано та зафіксовано на фото і відео) та представлено в новому посібнику, який планується видати українською та англійською мовами для поширення у світі завдяки ЮНЕСКО. (матеріали з офіційного сайту ГО «Демократія через культуру»)
24 січня відбулося перше засідання творчої групи вчителів з роботи в рамках проєкту, до складу якої увійшли вчителі різних навчальних предметів. Так, реалізовувати нові цікаві методики взялися С. І. Саєнко, Н. В. Хворостанцева, А. В. Мех, В. А. Силенко, О. В. Хоменко, А. О. Калєва, В. І. Юларжи, І. А. Радько, Т. А. Петренко, М. С. Кісільова, К. О. Сухенко,Корнієнко Г.Л..