Гімназисти успішно працюють у проєкті «Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини»
Раніше ми вже писали про те, що колектив ї гімназії долучився до міжнародного проєкту «Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини», що реалізується громадською організацією «Центр розвитку «Демократія через культуру» (demcult.org), акредитованою в ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини. Творча група учителів і їх учні вирішили працювати над дослідженням черкаської писанки і саме зараз триває активна фаза робити у проєкті. Тема надзвичайно актуальна, оскільки всього за декілька тижнів українці відзначатимуть найбільше християнське свято – Великдень.
Активними учасниками роботи у проєкті є гімназисти 10-Б класу, які разом з класним керівником Аллою Вікторівною Мех відвідали Галерею народного мистецтва, де для молоді було проведено майстер-клас з писанкарства знаною майстринею Ольгою Мартиновою. Ольга Мартинова – майстриня художньої вишивки та писанкарства, Заслужений майстер народної творчості і кавалер ордену княгині Ольги третього ступеня. Вона хранителька давньої української традиції і знань про неї. Саме цими знаннями пані Ольга ділилася з нашими старшокласниками.
Здобуті знання і уміння гімназисти поглибили на уроці хімії (учитель хімії Ірина Анатоліївна Радько), де було проведено хімічний експеримент, досліджувалися хімічні особливості жовтків і білків тощо.
Долучилися до проєкту і молодші школярі. Так, учні 1-Б класу (класний керівник Валентина Ігорівна Юларжи) за допомогою крашанок вивчали числа першої сотні і навчалися розрізняти їх за десятками; виконували вправи з письма на імпровізованих папірцях у формі писанок і на великодню тематику, проводили веселі перерви розфарбовуючи «Дерево життя» з писанками.Також, цей клас виготовив писанку з 1500 деталей комплекту LEGO (на світлині)
Всі заходи і уроки були задокументовані нашим гімназійним телебаченняv і Юлією Хоменко, тому дуже скоро ви можете бачити нові сюжети на нашому YouTube-каналі.
Нагадаємо, що досвід наших креативних учителів буде представлено в новому посібнику, який планується видати українською та англійською мовами для поширення у світі завдяки ЮНЕСКО.