18.07.2014
ТВ ВІККА нещодавно розповіло про історію з будівельним краном, що нависає над гімназією:
Черкасах під стрілою будівельного крана вже рік поневіряються жителі приватного сектора. За кілька метрів від їхніх помешкань заходилися зводити багатоповерховий офісний центр. Восени роботи заморозили, а от стаціонарний кран будівельники так і не прибрали. За цей час мисливці за металом зрізали на ньому гальма та всі кабелі. Тепер що не вітер – підіймач крутить над будинками. Люди побоюються, щоб одного дня багатотонна техніка не обрушилася на їхні оселі.
За рішенням ради гімназії, дирекція зверталась в різні інстанції за роз"ясненнями, адже кран "висить" і над гімназієї. Отримано відповіді з Дергірпромнагляду та департаменту освіти, що порушень немає. Звернення до міської прокуратури результату також не дало, відповідь була погрозливою...
– Краны же падают. Вот в Харькове был случай недавно… Вы знаете? И когда ветер, он же крутится, лязгает стучит!
Ось так, мов під Дамоклевим мечем, уже рік живуть по Гоголя. Сорокаметровий кран просто навис над ними. Восени роботи на сусідньому будівельному майданчику заморозили. Робітники пішли, а от техніку не розібрали. Замість них, це зараз роблять мисливці за металом. Уже зрізали гальма й опори. Тепер вітер крутить підіймач, мов флюгер, над оселями. Люди побоюються: якщо він впаде, накриє щонайменше п'ять будинків.
– Иди сюда, Святоша… Давай!
Ось так Людмила із сином у підвалі ховаються під час буревіїв. Каже: краще тут пересидіти ніч, аніж чекати, коли кран звалиться на будинок.
Людмила, місцева жителька: "Такое ощущение, что он падает на нас ночью! Кабеля летают, все летает… Ну, куда это годится? Вот так и живем!".
За цей рік люди куди тільки не зверталися: і до власника крана, і до всіляких інспекцій. Та марно. Сам забудовник спершу зробив вигляд, що не знає про що йдеться. Але згодом про підіймач таки згадав.
– Дозволи в нас є, кран встановлений, згідно з будівельними нормами. Один метр можна ставить кран… один метр. Нормативи такі є! Головне – щоб стріла не проходила над будинком. Він не крутиться над домом!!!".
Жоден будівельний кран у Черкаській області не можна експлуатувати без дозволу ось цієї інстанції. Держгірпромнагляд не тільки видає документ, а й має стежити за дотриманням правил безпеки. Та от виконувач обов'язків начальника установи й чути про скарги людей не хоче. Радить дочекатися, коли керівник вийде з відпустки.
– Я вас прошу... Ми вас не чіпали, я прошу… Прийде начальник і все пояснить. А якщо за цей час від крану загинуть люди ? Ось прийде начальник у понеділок і вам усе пояснить.
Жителі приватного сектора все ж сподіваються, що чиновники почують їх і змусять забудовника прибрати смертельно небезпечний кран.