Щоденні новини

Нова Українська Школа: 1-А відкривав для себе бібліотеку

21.02.2019

Учні 1-А класу (вчитель Сухобрус С.М.) завітали до нашої шкільної бібліотеки. Саме в ній дитина вперше знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Бібліотекар Галина Олександрівна ознайомила учнів із правилами користування бібліотекою, її роботою, записала юних читачів до бібліотеки. Тема першого бібліотечного уроку - ”Мандрівка книжковим містом”. Ця кімната – книжкове містечко, в ньому живуть книжки. До них приходять діти, такі, як і ви, кличуть до себе в гості. Не надовго – на тиждень або два. Книжечки радіють, вони люблять мандрувати з школярами, знайомитися з новими читачами. Книжки допоможуть вам відкривати таємниці планет і зірок, розгадати таємниці природи. А на допомогу у великому книжковому місті вам завжди прийде бібліотекар.

детальніше »

Сьогодні ми вшановували героїв

20.02.2019

20 лютого 2019 р. Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. Після революції Гідності відбулось переосмислення цінностей, початок становлення громадянського суспільства, з’явилася віра у власні сили. Ми маємо пам’ятати загиблих на Майдані тому що вони помирали за людську Гідність та вільну, незалежну Україну. «Мирні люди, що стали Героями на весь світ, прості українці, яких назвали Небесною Сотнею, дали поштовх новому життю…» - Руслана Лижичко.

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, в гімназії були проведені тематичні класні години, години спілкування, перегляди фільмів та флешмоб «Хоч душі в вічність відійшли, та пам’яті в серці не згасає…» під час якого гімназисти запустити жовто-блакитні кульки у небо, як символ пам’яті про патріотів. Герої не вмирають! Пам’ятаємо!

детальніше »

Дитячі мрії збуваються: відбувся давноочікуваний візит полярників до школярів

20.02.2019

Полярники з української станції “Академік Вернадський” почали здійснювати мрії школярів, які так хотіли з ними познайомитися і дізнатися більше про загадкову Антарктиду. Так, у рамках всеукраїнського конкурсу «Запроси полярника до себе» учасники антарктичних експедицій прочитали всі листи учнів, що надійшли, та обрали переможців. Ними стали школи у 8 містах України – Києві, Черкасах, Миколаєві, Білій Церкві, Житомирі, Одесі, Львові, Харкові. Завдяки роботам учениці 4-А класу Вороніної Вероніки та учениці 10 класу Вороніної Аліни учні 4-х класів 19 лютого зустрілись з учасниками українських антарктичних експедицій, науковцями Савицьким Олександром Леонідовичем та Старинцем Миколою Полікарповичем. До речі, останній провів в Антарктиді 8 років.

детальніше »

Учні та гімназисти знайомляться з історією УПА

19.02.2019

З 13 лютого по 19 лютого в гімназії діє виставка «УПА: відповідь нескореного народу», присвячена діяльності Української Повстанської Армії. На стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час. Експозиція створена у співпраці Українського інституту національної пам’яті з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», Галузевим державним архівом Служби безпеки України.

детальніше »

У гімназійній галереї відкрито виставку художниці Марії Завалко

18.02.2019

День св. Валентина - романтичнее свято, яке завжди багате на події для учнів нашої гімназії. Одне із цікавих заходів свята – це відкриття виставки у Гімназійній галереї, де гостя гімназії – художник – аматор Марія Іванівна Завалко яскраво розкрила тему кохання у своїх роботах. Марія Іванівна є членом Союзу українок «Злагода» м. Черкас. Зі шкільних лав живе у світі мистецтва: оформляла газети, у вузі – декорації. Закінчила Одеський інститут екології. 20 років відтворює красу природи України, яку хоче умити від бруду і сміття. Пейзажний жанр – улюблений напрямок художниці, картини незабаром будуть представлені до перегляду. Для молодших школярів та учнів 6-Б класу практичним психологом Шапошніковою Л.В.були проведені майстер-класи із виготовлення поробок – валентинок у вигляді квітки, які учні подарували батькам з теплими словами любові та подяки.

детальніше »

Учителі навчаються: Третяк В.П.

18.02.2019

Нещодавно, 11-15 лютого 2019р., у нашій столиці відбувся тренінг для вчителів «Інтеграція інфо-медійної грамотності на уроках української мови та літератури». На заході побувала й наш учитель В.П.Третяк. За її словами, п’ять днів, що промайнули миттєво, були насичені захопливими інтерактивними заняттями, де тренери в доступній ігровій формі представляли елементи медійної грамотності.

детальніше »

Музей букваря: маємо найбільшу абетку в експозиції

17.02.2019

Минулого тижня наш музей букваря поповнився ще одним експонатом - абеткою з Франції. Книга дуже велика за розміром і тимчасово зберігатиметься у гімназійній бібліотеці, очікуючи розширення експозиції.

Абетку подарувала музею Дядюшенко Катя, яку привіз з Франції її тато.

Зазначимо, що сімя Дядюшенків презентувала гімназії вже кілька букварів та абеток. Нагадаємо, що у січні кілька центральних телеканалів показали репортаж про наш міні-музей, написала про нього також обласна популярна газета "Нова доба" 

детальніше »

Майже по Далю – без математики ми ніде...

16.02.2019

Починаючи з 2021 року, зовнішнє незалежне оцінювання з математики стане обов’язковим для всіх, хто здобуває повну загальну середню освіту.

Про це йдеться в наказі МОН №1369 від 7 січня, опублікованому в Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів.

Також цього року стане обов’язковою державна підсумкова атестація з математики для учнів 4 та 9 класів. Цей іспит школярі складатимуть в своєму навчальному закладі.

детальніше »

Проведено перший гімназійний фестиваль класичної музики

15.02.2019

14 лютого в гімназії відбувся концерт класичної музики. Класична музика – це музичні твори, що відповідають найвищим художнім вимогам, поєднуючи глибину, змістовність, досконалість форм. Класична музика витримала «перевірку часом» та увійшла до скарбниці світового музичного мистецтва. Програма концерту складалася з яскравих вокальних, інструментальних творів у виконанні гімназисток Делікатної Віолети, Коцур Ірини, Аксу Ясміни, Ткалі Каріни, Басистої Олександри, Браун Вероніки. Акомпанувала учням вчителька музики Назаренко Людмила Іванівна. У стінах актової зали гімназії протягом одного уроку лунала музика зарубіжних класиків, українських композиторів та навіть власні композиції. Глядачі відмітили високу якість підготовки виступів учасників. Музика – це мистецтво особливої емоційної сили. Вона може не тільки впливати на наш настрій, а й проникати у внутрішній світ кожного з нас. Сподіваємось, що глядачі відчули ці неповторні емоції. Всі учасниці першого музичного фестивалю отримали солодкі нагороди.

детальніше »

В гімназії розпочалась благодійна акція у підтримку для дітей обласного протитуберкульозного диспансеру

14.02.2019

В гімназії розпочинається благодійна акція під гаслом «Добра справа» на підтримку дітей Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру (с.Геронимівка). Напередодні психологічна служба гімназії відвідала даний заклад з метою з`ясувати в чому мають потребу діти, які лікуються в дитячому відділені обласного протитуберкульозного диспансеру. Зараз там перебуває 20 діток віком від 3 до 17 років.

детальніше »

Новачкам – особлива увага

13.02.2019

Учні, що прийшли на навчання з інших шкіл, знаходяться під постійною увагою психологічної служби гімназії, адже дітям в період входження в шкільний колектив та становлення себе як особистості необхідна підтримка.

Напередодні вихідних для новоприбулих учнів, що навчаються в 10-Б класі, було проведено заняття «Світ моїх емоцій». Десятикласникам була надала інформація про те, як позитивні та негативні емоції впливають на людину, її поведінку та самопочуття. Учні вчились аналізувати події свого життя та дізналися про свій актуальний емоційний стан з допомогою проективної методики «Емоції в будиночках». Практична психологиня розказала про сигнали тіла, коли і як воно їх виражає, демонструючи потребу в особливій увазі, нагадала про корить позитивних думок та яскравих емоцій у зимовий період. Учасники охоче ділилися враженнями та вже очікують на наступні зустрічі. Для бажаючих приєднатися: заняття проходять 1 раз у два тижні, по середах (п’ятницях) на 8-му уроці.

детальніше »

Наша бібліотека визнана активною

12.02.2019

У листопаді 2018 р. благодійний фонд ”Бібліотечна країна” оголосив конкурс для активних шкільних бібліотек з теми ”В рамках святкування Міжнародного місяця шкільних бібліотек ми шукаємо активних читачів та читачок, які бажають виграти нові цікаві книги для своїх бібліотек!” За ініціативи бібліотекаря Галини Олександрівни було створено проектну групу, до складу якої ввійшли представники адміністрації гімназії, вчителі, гімназисти та їх батьки.

детальніше »

Вчителі навчаються: Корнієнко Г.Л.

11.02.2019

4-8 лютого заступник з виховної роботи Корнієнко Г.Л. стала учасницею семінару для вчителів історії «Інтеграція інфо-медійної грамотності на уроках історії» в рамках проекту «Вивчай та розрізняй» міжнародної організації IREX за підтримки Посольства США та Великої Британії в Україні. Під час тренінгів учасники мали можливість ознайомитися з методичними розробками з медіаграмотності інтегровані в уроки історії для учнів 8-х класів та озброїтися сучасними онлайн інструментами.

детальніше »

Творимо сайт разом: Для чотирьох наших учениць наступив зірковий час

10.02.2019

Найграційніших художніх гімнасток регіону визначали на початку лютого у Черкасах. Спортсменки мірялися силами на Відкритому чемпіонаті "Зірковий час-2019". Змагання вже вдруге організувала ОДЮСШ "Динамо"України. За перемогу цьогоріч боролися 13 команд із Черкас, Золотоноші, Одеси, Вінниці та Полтави. Загалом, на медалі претендувало 220 гімнасток.

детальніше »

Шестикласники зустрічались із письменницею Юлією Гончар

09.02.2019

Літературні зустрічі вже стали доброю традицією гімназії. Вони завжди проходять у позитивній і творчій атмосфері, тому я з радістю відгукнулася на запрошення, - поділилася враженнями письменниця, членкиня національної спілки письменників, лауреатка літературної премії Лоскотон, Юлія Гончар, яка завітала до гімназії у середу 6 лютого.

детальніше »

Вчителі навчаються: Шапошнікова Л.В.

08.02.2019

Міжнародна організація ІREX за підтримки Посольств США та Великої Британії в Україні в межах проекту «Вивчай та розрізняй: інфо - медійна грамотність», організувала тренінг для вчителів мистецтва, який проходив в с. Княжичі, що неподалік від Києва. Цей захід разом із вчителями, які приїхали із 9 міст України, відвідала Шапошнікова Л.В., де протягом 5-ти днів навчалась відрізняти факти від суджень та помічати, коли відбувається маніпуляція.

Мета проекту – розробка і впровадження ефективної моделі критичного мислення в школах для учнів, адже відомо, що діти більше піддаються медіа впливу. Для аналізу інформаційних повідомлень та фотографій були опрацьовані сайти та посилання, які дозволили відрізнити фейкову інформацію від оригінальної. Набуті знання будуть використані як на уроках, так і на тематичних заходах серед учнів та вчителів гімназії.

детальніше »

Святослав Михайлюк – у топ-10 найпопулярніших спортсменів України

08.02.2019

Атакуючий захисник національної збірної України та Лос-Анджелес Лейкерс, наш колишній випускник Святослав Михайлюк потрапив до топ-10 найпопулярніших спортсменів України в Instagram.

Баскетболіст піднявся на 7-му позицію, обійшовши чемпіонку світу дзюдоїстку Дар'ю Білодід та віце-чемпіонку світу зі стрибків у висоту легкоатлетку Юлію Левченко.

Наразі в одній з найпопулярніших соцмереж світу на Михайлюка підписалися більш ніж 134 тисячі читачів

детальніше »

Ми брали участь у Дні безпечного інтернету

07.02.2019

5 лютого за ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби відбулася Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету, який відзначається в 140 країнах світу, зокрема в Україні. У межах акції психологічна служба Першої міської гімназії м.Черкаси провела уроки у 7-Б класі, та 9-А класі на тему : «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?» використавши матеріали до уроку, які розробила національна експертка із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини Анастасія Дьякова спільно з кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України.

детальніше »

Гімназійна галерея: виставка робіт Євангеліни Любіч

07.02.2019

Минулий тиждень видався для учениці 1-А класу Любіч Євангеліни особливим! Справа в тому, що в творчому житті дівчини відбулася значна подія - перша виставка малюнків, які було розміщено у Гімназійній галереї.

З 5 років Євангеліна захоплюється малюванням, яке допомагає їй відсторонитися від навколишнього світу та вирушити у світ творчості та нескінченної краси.

детальніше »

Сьогодні ми продовжили пошук талантів

06.02.2019

6 лютого, відбувся ІІ відбірковий тур VII традиційного щорічного конкурсу «Таланти твої, гімназіє!» для гімназистів 5 – 11 класів. Сьогодні конкурсанти дивували поважне журі у складі Сніжани Володимирівни Дудник (соціальний педагог), Людмили Іванівни Назаренко (учителька музичного мистецтва) і Дар’ї Яремчук (королева гімназії), не тільки неповторними піснями, танцями і спортивними номерами, надзвичайно цікавими виявилися номери у довільному жанрі.

детальніше »

Оголошення

21.02.2019


20.02.2019

V обласна науково-практична конференція юних неокласиків, присвячена творчості Михайла Драй-Хмари, форма реєстрації

19.02.2019

23 лютого о 15:00 в ТРЦ "Любава" стартує кастинг на п'ятий сезон "Битва талантів". Прийди та прояви себе в таких номінаціях: хореографія, вокал, розмовний жанр, оригінальний жанр, хенд-мейд. Для участі необхідно до 22 лютого заповнити анкету

31.01.2019

Вивчення третіх мов проводиться щосуботи: німецької о 10:00 (Ульрика Гертель) та польської о 13:00 (Уршула Адамська) в каб. №15, китайської об 11:00 (Чжао Нань), каб. №17

31.01.2019

Навесні 2019 року гімназія знову обиратиме свою королеву, оскільки нині діюча королева гімназії – Дар’я Яремчук закінчує навчання у гімназії. Проект «Королева гімназії – 2019 » відбудеться у кілька етапів:

детальніше »

31.01.2019

    31.01.2019

    Уже незабаром розпочинається ІІ гімназійний дебатний турнір 2018-2019 навчального року

    детальніше »

    30.01.2019

    Моніторингове дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді закладів загальної середньої освіти міста Шановні батьки учнів 8-11 класів! Відповідно до наказу департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради № 70 від 31.01.2019 року «Про проведення моніторингового дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді закладів загальної середньої освіти міста» запрошуємо Вас взяти участь у відповідному моніторинговому дослідженні.

    Для цього перейдіть за посиланням - https://bit.ly/2GpsrEh

    30.01.2019

    У рамках Року французької мови у Україні школа № 49 м. Києва та фестиваль Anne de Kiev Fest у партнерстві з ліцеєм ім. Анни Київської, Малою академією наук та Посольством Франції/Французьким інститутом в Україні проводять конкурс співу французькою мовою під назвою Formidable. До участі в конкурсі запрошуються учні початкових, середніх та старших класів українських шкіл. Переможці отримають можливість виступити на київській сцені, одному з лауреатів – учневі державного середнього навчального закладу України – Посольство Франції подарує поїздку до Франції.Координує проект у ПМГ- Мокрушина Т.Г.

    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Хто вміє правильно оцінити твої вчинки?

    Батьки - 16

    Однокласники - 1

    Вчителі - 2

    Класний керівник - 0

    Лише я - 16

    Хто може вказати на твої недоліки і до чиєї думки ти при­слу

    Батьки - 25

    Однокласники - 0

    Вчителі - 2

    Класний керівник - 1

    Близькі друзі - 1

    Ніхто - 5

    На кого тобі хочеться бути схожим?

    На батьків - 8

    На когось з однокласників - 0

    На відому людину - 10

    Ні на кого - 10

    Немає відповіді - 7

    Дай характеристику своїм стосункам із друзями

    дуже гарні - 9

    гарні - 9

    залежать від обставин - 14

    погані - 1

    дуже погані - 0

    Як ти визначиш свій статус серед друзів

    людина, яку розуміють і поважають - 20

    людина, яку постійно чекають - 4

    людина, яка вимушена підкоритися - 3

    людина, яку ніхто не розуміє і не любить - 1

    людина, яка тиранить усіх навкруги - 3

    Чи вважаєш ти, що твої друзі до кінця відверті з тобою?

    так - 7

    ні - 7

    важко сказати - 20