Щоденні новини

Сьогодні проводитиметься додатковий набір гімназистів

18.06.2019

18 червня об 11:00 у гімназії проводитиметься додатковий набір на навчання у гімназії з 1 вересня 2019 року. Станом на день проведення вступних випробувань з англійської мови є вільні місця у 7, 8, 9, 10-х класах.

детальніше »

В Україні започаткували мережеву шкільну освіту

17.06.2019

Набуло чинності Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти, що містить декілька новацій, зокрема, вводить поняття мережевої форми здобуття освіти в школі. 

Документом передбачено, що школи зможуть організовувати для дітей мережеву форму здобуття освіти, яка дозволить будувати індивідуальну траєкторію школярам, а також пропонувати учням цікавіші форми навчання.

детальніше »

Батьки гімназистів не підтримали експеримент

16.06.2019

14-15 червня батьки випускників 9-х класів подавали заяви дирекції гімназії на зарахування на подальше навчання. Цього року їм було запропоновано вибрати або навчання з вивченням інтегрованого предмета ПРИРОДНИЧІ НАУКИ, що включає в себе 6 шкільних предметів, або традиційний для ПМГ навчальний план. У березні серед всіх батьків дев'ятикласників було проведено анкетування і тоді кількість сторонників участі у проекті МОНУ була приблизно 50 на 50.

детальніше »

14 червня гімназія випускала дев'ятикласників

15.06.2019

14 червня відбулося офіційне вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту гімназистам 9-х класів. Ось і промайнули 9 років, вони були сповнені переживаннями, успіхами, яскравими та незабутніми емоціями шкільного життя. Школярі подолали усі труднощі й отримали свої перші у житті документи про освіту. Цього дня гімназистів привітали дирекція, класні керівники та батьки. Під час офіційної частини заступник директора Першої міської гімназії з навчально-виховної роботи Світлана Олександрівна Виноградова зачитала наказу про випуск 9 класів і вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту, а директор Сергій Іванович Саєнко вручив свідоцтва гімназистам. Закінчився один із етапів гімназійного життя наших дев’ятикласників. Більшість з них продовжить навчання у стінах гімназії. Дирекція та педагоги гімназії бажають наснаги, сили та витримки батькам та учням. Нових звершень! Хай щастить!

детальніше »

МОН визначило, як пройде конкурс «Учитель року - 2020»

14.06.2019

Всеукраїнський конкурс «Учитель року - 2020» буде проведено у номінаціях «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта» і «Хімія». Відповідний наказ про проведення конкурсу підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

детальніше »

Творимо сайт разом:літні спортивні успіхи Семенова Станіслава

13.06.2019

Рухливо та яскраво в Черкасах 08.06.2019 відбувся Олімпійський день-2019. Близько півтори тисячі представників громадських організацій, влади, підприємств, навчальних закладів, спортивних шкіл, клубів здоров’я та пересічні жителі міста стали учасниками олімпійських забігів. На дистанції 60 метрів серед дітей 2010-2011 року народження ІІ місце здобув учень 3-А класу нашої гімназії Семенов Станіслав.

детальніше »

Учні 1-Б винайшли Машину Часу

11.06.2019

Ви чули? Учні 1-Б класу винайшли Машину Часу. Щоправда, вона, поки що, здатна «переносити» людей лише в далеке минуле – в часи, коли на землі господарювали мамонти.

Пристрій успішно пройшов випробування: 02.06.2019р. спільнота учнів і батьків 1-Б класу відвідали країну Мамонтландію, що знаходиться на території села Межиріч Канівського району Черкаської області.

детальніше »

Місто віншувало кращих учнів Черкас

10.06.2019

7 червня у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості проведено вчергове міське свято ПЕРШІ ПЕРЕМОГИ, де міська влада традиційно вшановує переможців олімпід, МАН, стипендіатів міського голови, найсильніших в різних всеукраїнських конкурсах та змаганнях.

Учасників свята вітали заступники міського голови Волошин Ігор та Коломоєць Ігор, начальник управління освіти Департаменту освіти міськради Степко Євгеній.

Саме останній кілька разів відзначив найбільший вклад гімназистів та вчителів ПМГ у міську скарбничку. З 20 отриманих перемог у 4-му етапі учнівських олімпіад - 11 наших гімназистів,а перші місця є лише у нас враховуючи обласні результати. Їх два: з хімії у Олександра Запорожця та з права у Цапенко Ірини.

Станом на день написання цієї новини авторам сайту невідомо чи є заклад освіти в Україні з більшою кількістю призерів. 

детальніше »

Табір ДЕКАРТ завершив роботу

09.06.2019

Останній день роботи природничо-математичного табору «Декарт» пройшов в атмосфері дня математики. Традиційно розпочавшись з руханки і уроків фінансової грамотності, в цілому день був насичений пригодами і цікавими завданнями. Так, учасники табору, сформувавшись у дві команди з ентузіазмом взяли участь у математичній квест-вікторині, яку підготували і провели учителі І. В. Рожков і В. В. Клімова. Команди «Дискримінант» і «Децики» із задоволення і захопленням відповідали на запитання етапу «Розминка»; вирішували математичні приклади у етапі «Рахівники» і розгадували математичні ребуси. За підсумками таких цікавих змагань команди продемонстрували однакові знання і у результаті вийшли на нічию. Символічним підсумком роботи табору «Декарт» стало виготовлення плакату з фото-світлинами, які відобразили найяскравіші спогади цього тижня.

детальніше »

Вчительське життя: cуд поновив право освітян на пенсію за вислугу років

09.06.2019

4 червня 2019 року Конституційний суд України ухвалив рішення № 2-р/2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень закону «Про пенсійне забезпечення».

Цим рішенням Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пункту «а» статті 54, статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788–ХІІ зі змінами (далі – Закон 1788), внесеними законами України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213–VIII, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911–VIII.

детальніше »

Вчителі навчаються: Корнієнко Г.Л.

08.06.2019

5 червня відбувся перший день форуму «Історик і Кліо в академічному, публічному та медійному просторах до 100-річчя з дня народження О. Пріцака, І. Лисяка-Рудницького та 120-річчя з дня народження О. Оглобина» з нагоди ювілеїв визначних українських вчених-істориків. Організатором заходу є Український інститут національної пам’яті. Форум проводився в Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська». Учителю історії гімназії Корнієнко Г.Л. пощастило стати учасником декількох секцій, а саме: «Україна – співтворець імперій чи колонія: спадщина імперій в українській історії та пам’яті» та «Світові війни: між безпам’ятством, героїзацією та віктимізацією». Під час панельних дискусій виникали такі складні питання, щодо важливості громадської дискусії, політики пам’яті, розвінчування історичних міфів, збалансований та реалістичний погляд на власну історію. Суспільство завжди шукає біле та чорне, нам потрібно навчитися реалістично дивитися на власну історію, без узагальнень та спрощень.

детальніше »

Мовні центри гімназії: DELE

07.06.2019

В останню суботу травня, у черговий раз 11 гімназистів складали міжнародний іспит з іспанської мови у Центрі DELE, який вже одинадцять років поспіль функціонує у Першій міській гімназії.

Учні гімназії з кожним роком проявляють все більший інтерес до складання міжнародного іспиту, оскільки сертифікат рівня В1 надає можливість проходити стажування, рівень В2 – навчатися в університетах будь-яких іспаномовних країн.

детальніше »

Табір ДЕКАРТ: четвертий день роботи

06.06.2019

Четвертий день роботи природничо-математичного табору «Декарт» традиційно розпочався з ранкової руханки яка перейшла до захопливої мандрівки до Черкаського національного університету, організовану за сприяння директора навчально наукового інституту інформаційних та освітніх технологій, Ляшенка Юрія Олексійовича. Слухачів табору радо приймали працівники Пасічний Микола Олександрович та Тарнавський Яков Йосипович, які продемонстрували дітям захоплюючі та пізнавальні досліди з розділів фізики: механіки, термодинаміки, електрики. Переглянувши досліди учні ознайомились з явищами інерції та інертності, електро - магнетизму, електропровідності, принципом роботи гіроскопу, захоплюючий дослід про звукову хвилю.

детальніше »

З Днем Журналіста! Вітання головного редактора газети "Гімназист"

06.06.2019

Ще тридцять років тому професія журналіста була доволі екзотичною. Ніхто не висвітлював тем, які не дозволяла партія комуністів. Ніхто не формував громадської думки, бо громадського суспільства, як такого ще не було. Зараз без незалежної журналістики важко уявити своє життя. Ми можемо почути будь-яку точку зору, порівняти її, проаналізувати. Суспільство сприймає це як даність. Ніби так і має бути.

Але цю думку формують живі люди – еліта суспільства – чесні журналісти. І мало хто знає, якою ціною це досягається. Бо журналіст завжди в найгарячіших точках. Він мусить першим почути, побачити й донести правду.

детальніше »

Першокласники з 1Б пішли на канікули

06.06.2019

Що може краще підвести підсумок першого шкільного року, ніж прощальне свято? Нічого. Веселе дійство за участю батьків і учнів 1-Б класу (класний керівник Юларжи В.І.) відбулось 30.05.2019р. у актовому залі гімназії.

Захід пройшов у теплій, щирій, родинній атмосфері, з танцювальними номерами та веселими жартами, змаганнями та перегонами.

Учні та батьки змагались у спритності та кмітливості. Першокласники успішно виконали всі конкурсні завдання, отримали свідоцтва досягнень та дипломи першокласників. Приємним сюрпризом для всіх був танок-подарунок від мам.

Бажаємо всім першачкам веселих канікул, гарного відпочинку та незабутніх вражень!

детальніше »

Табір «Декарт» – третій день роботи

05.06.2019

Третій день роботи природничо-математичного табору «Декарт» традиційно розпочався з ранкової руханки і уроку фінансової грамотності від представника ПриватБанку, Андрія Вовченка. Але справжньою родзинкою сьогоднішнього дня стали фізичні досліди з енергозбереження з використанням елементів сонячних батарей. На занятті учасники табору мали змогу дослідити принцип роботи сонячних батарей і принцип відновлення енергії, які сьогодні набувають великої популярності.

детальніше »

У мовному таборі «Лінгвіст GoCamp» працює волонтер з Франції

05.06.2019

З 3 по 7 червня 2019 р. у загоні з французької мови мовного табору працює 18-річна волонтер, француженка Сара Льобрен разом з вчителем французької мови Мокрушиною Т. Г. До України вона приїхала вперше та планує попрацювати рік як волонтер програми « Erasmus Plus ». Протягом тижня гімназисти 6-х класів, що відвідують французький загін, матимуть чудову нагоду поспілкуватися французькою мовою та здолати мовний бар’єр. Вони беруть активну участь у різних видах діяльності, мовних іграх та іграх на свіжому повітрі, виконують різноманітні групові проекти: створення відеоролика на екологічну тематику, створення власного журналу, інсценізація французької пісні.

детальніше »

«Декарт» – день другий

04.06.2019

Сьогодні учасники табору Декарт після школи бізнес грамотності від Приватбанку побували в гостях в ЧДТУ. Вони побачили принцип роботи сонячні батареї, дізналися принцип накопичення і використання електричної енергії. В хімічних лабораторіях гімназистам показали обладнання за допомогою якого студенти досліджують питну,річкову, стічну воду. Мали змогу побачити роботу фотоколориметра, дистилятора, бідистилятора, автоматичної піпетки,конденсатора, прилада,що визначає ступінь органічного забруднення води. Учні залишились задоволеними, отримали відповіді на питання стосовно очищення і обробки питної води, т. я. без води не може існувати життя організмів.

детальніше »

Малюнки на асфальті наших конкурсанток були серед кращих

04.06.2019

У понеділок, 3 червня, під егідою Головного територіального управління юстиції у Черкаській області відбувся міжшкільний конкурс малюнків на асфальті присвячений Міжнародному дню захисту дітей, який традиційно відзначається 1 червня «Моє найголовніше право». Нашу гімназію у цьому конкурсі представили гімназистки 6-А класу Поліна Лінінг і Тетяна Прошак. У своєму малюнку вони прагнули проілюструвати актуальність права на захист всіх дітей, особливо у сучасній Україні. 

За результатами голосування компетентного журі, робота наших юних художниць посіла ІІІ місце у номінації «Старша група». Вітаємо!

детальніше »

Проведено черговий театральний марафон англійською мовою

04.06.2019

Міжнародний гімназійний театр запросив на свої вистави англійською мовою гімназистів 1-4 –х , 6-х класів 29 травня 2019 р., а глядачами стали однокласники, батьки, друзі юних акторів та вчителі. Серед учителів, які підготували вистави зі своїми учнями були: Рабенко Ю.К., Ердман Л.М., Калєва А.О., та Омел’яненко О.М. Особливо захоплюючою була постановка «Alice in Wonderland» учителя Омел’яненко О.М. з групами 4-А, 4-Б класів. Юні актори грали із задоволенням. Вони не тільки гарно знали всі слова, але й приділяли багато уваги англійській вимові та інтонації. Актори майстерно танцювали котильйон, чим викликали овації у залі, а особливо вразило виконання Little Bug – SKIBIDI. А для учнів 2А та 2Б класів, які у цьому році вперше брали участь у театральній постановці англійської народної казки “The Gadfly’s Palace ”, виступ на сцені гімназії став своєрідною посвятою в театральне життя та приніс багато цікавих та радісних моментів. До підготовки вистав «Three Little Kittens», «Peggy the Pintsize Pirate» долучилися не лише учні 1-х, 3-х, 6-Б класів , організовані учителем англійської мови Л.М. Ердман, а і їхні батьки, які допомагали створювати декорації, прикрашати сцену та готувати костюми для героїв вистави. Рабенко Ю.К. зі своїми 4-ми класами підготувала театральну постановку «The Chronicles of Narnia» добре відомого і дітям і батькам твору К.С. Льюїса . Костюми у дітей були просто вражаючими. Вони також з задоволенням говорили англійською мовою і намагалися зберегти належну інтонацію і показали чудову акторську майстерність. Отже, ми підтримуємо традицію проводити вистави англійською та іспанською мовами і сподіваємося . що у наступному навчальному році ми зможемо побачити вистави німецькою та французькою мовами.

детальніше »

Оголошення

10.06.2019

18 червня об 11:00 проводитиметься додатковий набір учнів до 7, 8, 9 та 10-х класів. Вступна співбесіда проводитиметься з англійської мови (всі види мовленнєвої діяльності). Для участі у конкурсному випробуванні просимо повідомити заздалегідь за тел. 33-71-21 для виготовлення відповідної кількості завдань. У 1-6-х класах вільних місць немає.

31.01.2019

Вивчення третіх мов силами вчителів-волонтерів із країн дальнього зарубіжжя відновиться з вересня 2019 року.

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З квітня 2018 року робота ПШ Райдуга припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ

    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!