Щоденні новини

В МОН проведуть вебінар щодо використання LEGO в школах

18.08.2018

Інститут модернізації змісту освіти спільно з FIRST LEGO League в Україні проведе безкоштовний вебінар «Інноваційні програми FIRST LEGO League та FIRST LEGO League Junior у початковій школі».

Метою заходу стане ознайомлення вчителів початкових класів з технологіями та застосуванням LEGO в освітньому процесі. Під час вебінару будуть обговорюватися питання використання конструктора LEGO як новітнього освітнього інструмента, застосування сучасних проектних технологій від LEGO в освітньому процесі та умови участі у Всеукраїнському фестивалі «FIRST LEGO League Jr.» для дітей віком від 6 до 10 років.


детальніше »

Призначено класних керівників 5-х класів

17.08.2018

Наказом директора гімназії з 1 вересня 2018-2019 навчального року призначено класних керівників 5-х класів. Ними стали Карнаухова Надія Костянтинівна, вчитель німецької мови – 5-Б клас, та Момот Юрій Віталійович, вчитель англійської мови – 5-А клас.

детальніше »

Міносвіти опублікувало проект нової редакції українського правопису

16.08.2018

Міністерство освіти і науки України опублікувало проект нової редакції українського правопису і закликає громадськість до обговорення. Про це йдеться на сайті МОН.

З проектом нової редакції українського правопису можна ознайомитися за посиланням.

"Українська національна комісія з питань правопису, склад якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №416, пропонує до уваги громадськості проект нової редакції Українського правопису, розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набувають поширення в різних сферах суспільного, наукового та культурного життя. Правописна комісія виходила із розуміння того, що Український правопис, як правопис і будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним; він кодифікує засадничі, найбільш поширені або спірні орфографічні положення", - сказано у повідомленні.

детальніше »

Міжрегіональний молодіжний форум «Молодь. Кар’єра. Успіх»!

16.08.2018

24-26 серпня поблизу міста Кременчук відбудеться міжрегіональний молодіжний форум «Молодь. Кар’єра. Успіх». На заході зустрінуться більше 200 представників прогресивної та соціально активної молоді України. Мета форуму - створення платформи для обговорення проблем і викликів, з якими зустрічається молодь під час вибору освіти, професії, роботи, а також вироблення можливих шляхів для вирішення проблем, які можуть виникнути у цих сферах. На учасників форуму чекає три дні продуктивної роботи, дискусії та майстер-класи. Також у рамках заходу проведуть вуличну ярмарку громадських організацій та ініціативних груп.

детальніше »

Структура 2018/2019 навчального року (пропозиції МОНУ)

15.08.2018

На численні звернення батьків, подаємо пропозиції Міносвіти щодо структури нового навчального року. Однак, зазначимо, що остаточна структура буде затверджена на засіданні педради, яка проводитиметься 30 серпня.

Виходячи з досвіду минулих років, Міністерство освіти і науки пропонує школам, які навчаються в чотири чверті, таку структуру навчального року:

 • Перша чверть: старт 3 вересня 2018, оскільки перший день осені цього року припаде на суботу. Навчання, швидше за все, триватиме до 26 жовтня 2018;
 • Осінні канікули: з 29 жовтня 2018 до 4 листопада 2018 року включно;
 • Друга чверть: з 5 листопада 2018 року до 29 грудня 2018 року (це день є робочою суботою через перенесення вихідного на 31.12.2018 року – понеділок);
 • Зимові канікули: з 30 грудня 2018 року по 13 січня 2019 року;
 • Третя чверть: з 14 січня 2019 року до 22 березня 2019 року;
 • Весняні канікули: з 25 березня 2019 року до 7 квітня 2019 року;
 • Четверта чверть: з 8 квітня 2019 року;
 • Останній дзвоник продзвенить 24 або 31 травня 2019.

Швидше за все, взимку учні молодших класів отримають додаткові вихідні: у період лютневих холодів і погіршення ситуації з ГРВІ першачки зазвичай мають можливість ще тиждень побути вдома. Найімовірніше, цей період припаде на 18-24 лютого 2019 рік.

детальніше »

День Знань відзначатимемо 1 вересня

14.08.2018

Директор гімназії підписав наказ, яким визначено дату проведення Дня Знань у 2018-2019 навчальному році. Цим днем буде субота 1 вересня. Місце проведення свята - ПК "Дружба народів". Цього року Міносвіти дозволило навчальним закладам самим визначати дату проведення Дня Знань - 1 або 3 вересня. Так як ми традиційно проводимо свято поза межами закладу, прийнято рішення на користь суботи. До всього, батькам не прийдеться відпрошуватись на роботі для супроводу першокласників.

детальніше »

До нас прибула волонтер із США

14.08.2018

13 серпня у гімназії з першим візитом перебувала волонтер Корпусу Миру США в Україні Соня Шер. Весь навчальний рік вона проведе у нашій гімназії - викладатиме англійську мову та літературу, організовуватиме роботу англійського клубу. В понеділок Соня зустрілась із директором гімназії, для неї організували невеличку екскурсію по ПМГ. Її сутроводжував опікун, вчитель англійської мови Ю.В.Момот (на світлині).

Розпочне роботу волонтер з вересня, до початку нового навчального року вона знайомитиметься з Черкасами та черкащанами.

детальніше »

Оздоблюємо гімназію з брендбука

13.08.2018

Минулого тижня гімназії передано два томи брендбука з рекомендаціями щодо внутрішнього оздоблення та опорядження приміщень навчального закладу. Документ передано в рамках обласного проекту "Інноваційні школи Черкащини", під час зустрічі директора гімназії у Черкаській ОДА, про яку писав наш сайт. На жаль, брендбук передано дещо запізно, чимало дизайнерських робіт вже виконано самотужки. Однак, деякі дизайнерські рішення, учасники навчального процесу все ж побачать вже 3 вересня, особливо у початковій школі.

Хочеться сподіватись, що місто виконає свої обіцянки щодо виділення коштів на ці роботи, до останнього часу всі роботи виконувались коштами БФ "До України через освіту"

Надалі, облаштування приміщень гімназії проводитиметься з урахуванням рекомендацій.

детальніше »

МОН дозволило школам самостійно вирішувати, коли проводити День знань: 1 чи 3 вересня

11.08.2018

Навчальні заклади можуть відзначати День знань як в суботу, 1 вересня, так і в понеділок, 3 вересня. Рішення про це ухвалює керівництво кожного навчального закладу. Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву Міністерства освіти і науки.

«Питання організації освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти належить до виключної компетенції навчального закладу, рішення про проведення свята першого дзвоника ухвалює навчальний заклад. Тому таке свято може бути як 1 вересня, так і 3 вересня», - йдеться у повідомленні.

У День знань - 1 вересня - школи традиційно проводять урочисті лінійки, тематичні уроки національної тематики. Нагадаємо, з цього навчального року учні перших класів будуть навчатися за новими державними стандартами і в нових класах, на оснащення яких цього року було виділено 1 млрд гривень. 

детальніше »

У гімназії проводяться ремонти

09.08.2018

Продовжуються ремонтні роботи у гімназії. Станом на 9 серпня перефарбовано перший та другий поверхи рекреацій, створено новий кабінет англійської мови для початківців, відремонтовано всі прибиральні та місця загального користування,проведено поточні ремонти у кабінетах, де розташовуватимуться перші класи, створено лінгафонний кабінет. Всі ці роботи виконувались коштом БФ "До України через освіту".

детальніше »

МОН визначило, де проведуть Всеукраїнські шкільні олімпіади

08.08.2018

Міністерством освіти і науки визначено регіони, у яких в 2018/19 навчальному році будуть проведені Всеукраїнські учнівські олімпіади та турніри. Відповідний наказ підписаний міністром Лілією Гриневич.

Згідно з документом, І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад буде проведений у жовтні 2018 року, ІІ етап - у листопаді-грудні 2018 року, ІІІ етап - у січні-лютому 2019 року.

Також наказом МОН визначені кількісні склади команд для участі в IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з відповідних навчальних предметів.

Олімпіадний рух дуже популярний у нашій гімназії, минулого року гімназисти вибороли найбільшу кількість призових місць в області на четвертому етапі.

детальніше »

21 серпня нашу гімназію оглядатимуть

06.08.2018

Наказом Департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради "Про підготовку закладів освіти до роботи у новому 2018/2019 навчальному році та осінньо-зимовий період" створено комісію та визначено терміни проведення стану підготовки закладів дошкільної освіти до нового навчального року. У складі комісії 9 осіб, очолює її директор департаменту освіти Воронов С.П. Зазвичай, комісія заглядає у кожний кабінет та підсобне приміщення, а після детального огляду, виносить вердикт щодо готовності закладу до нового навчального року.

Нашу гімназію комісія оглядатиме 21 серпня з 9:10 до 10:00 год.

детальніше »

Наше телебачення отримало першу нагороду

05.08.2018

У п'ятницю на електронну адресу гімназії надійшло повідомлення, що наше гімназійне телебачення було лауреатом ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа, що проводився весною цього року в м.Миколаїв. Ми подавали конкурсні роботи газети ГІМНАЗИСТ та TV-FCG. Газета тоді стала лауреатом та була нагороджена дипломом за краще висвітлення роботи Ротарі руху (ми про це писали на сайті), а от телебачення хоч і відзначали як краще, та нагороди не було призначено.

Напевно, організатори виявили помилку вже після закінчення роботи конкурсу, але таки виправили помилку і прислали нам Диплом. Так би мовити, "нагорода знайшла свого героя".

Вітаємо гімназійних телевізійників та їх керівника Шапошнікову Л.В. з першим визнанням. 

детальніше »

Міський шкільний ярмарок розпочав свою роботу

03.08.2018

З 31 липня у Черкасах на площі 700-річчя розпочав свою роботу шкільний ярмарок, який працюватиме протягом місяця з 9-ої до 17-ої години. Черкасці зможуть придбати тут різноманітне учнівське приладдя, канцтовари, шкільну форму тощо. Цю інформацію дирекція знайшла в ЗМІ міста.

Нагадуємо, що рішенням ради гімназії, учні та гімназимти 1-9-х класів носять гімназійну форму визначеного зразка, яку можна замовити у ПП міста. Вимоги до форми знаходяться на http://www.fcg.ck.ua/uniform.html

детальніше »

Триває конкурс «Як я провів літо»

28.07.2018

Традиційно дирекція гімназії оголошує конкурс «Як я провів літо-2018». У конкурсі можуть брати участь учні та гімназисти 2-11-х класів. Потрібно узагальнити і представити, у формі відео презентації чи просто відео, розповідь про свої подорожі, новий досвід, цікаві події цього літа. При оцінці відео будуть враховуватись: загальна ідея відео, тривалість до 5 хвилин, оригінальність, відповідність тематиці конкурсу, чіткість передачі думки відео. Ніяких обмежень щодо формату та стилю немає. Не забувайте вказати ПІБ та клас. Переможці будуть оголошені під час святкування Дня Знань.

Надіслати матеріали ви можете на e-mail serte@i.ua або kornienko290384@gmail.com

Термін подачі матеріалів до 27 серпня 2018 року.

детальніше »

Отримано комплекти LEGO для першокласників

27.07.2018

Нещодавно гімназія отримала комплекти LEGO для першокласників. Акція зреалізована Міністерством освіти і науки України спільно з корпорацією LEGO, про це багато писалось і говорилось устами Міністра п.Гриневич Л.М. Вже з нового навчального року першокласники працюватимуть з комплектом, навчатимуться елементарним прийомам роботи згідно розробленого посібника-проекту Міносвіти "Шість цеглинок"  


детальніше »

Готується новий гімназійний щоденник

25.07.2018

Здано в набір проект гімназійного щоденника на 2018-2019 навчальний рік. Його виготовлятие ПП Чабаненко, де ми виготовляємо щоденники ось вже 5-й рік поспіль. Директор департаменту освіти п.Воронов С.П. нещодавно повідомив, що з 1 вересня у всіх школах буде запроваджено електронний щоденник, однак у школах, де минулого року пілотувався проект, паралельно були і паперові щоденники. В разі, коли ефективність електронного щоденника виявиться ефективною, вже з наступного року дирекція планує відмовитись від паперового документа.

детальніше »

До уваги відвідувачів гімназії

23.07.2018

З 23 липня директор перебуває у відпустці. З 23 до 27 липня виконувати обов'язки директора буде заступник директора Ананєва Н.В., а з 30 липня до 10 серпня – заступник директора з АГЧ Касяненко О.В.

детальніше »

Президент підписав закон про реалізацію проекту "Фінська підтримка реформи української школи"

22.07.2018

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Фінляндської Республіки про реалізацію проекту "Фінська підтримка реформи української школи", – повідомила прес-служба глави держави. Закон Верховна Рада ухвалила 3 липня 2018 року. Угоду між урядами України і Фінляндії про реалізацію проекту "Фінська підтримка реформи української школи" було укладено 5 березня 2018 року в Києві. Документ є правовою основою для ефективної реалізації проекту "Фінська підтримка реформи української школи" та залучення коштів технічної допомоги Уряду Фінляндії на підтримку реформування загальної середньої освіти в Україні.

детальніше »

Оголошення

13.08.2018
 • Батьківські збори батьків першокласників проводитимуться 28 серпня о 18:00 у актовій залі
 • Прослуховування першокласників для участі у святі День Знань проводитиметься 21 серпня о 12:00 у актовій залі гімназії.
 • Дирекція гімназії повідомляє про наявність вільних місць у 8, 9 та 10-х класах. Для вступу потрібно зареєструватись на співбесіду з англ. мови за тел. 337121. Призери міських олімпіад з англ. мови вступають без вступного випробування. Випробування проводяться у присутності батьків.
 • Рекомендована література для читання влітку 5-11 класи (оновлено)
 • Увага! Вільних місць у 2-7-х класах немає, вступні випробування у ці класи не проводитимуться
 • Увага! ГІМНАЗІЙНА ФОРМА може бути виготовлена за адресою: вулиця Небесної Сотні, 105, Телефон: 0472-457-524. Батьки мають право вибрати іншого виробника
 • Загальна інформація про гімназійну форму
 • З квітня 2018 року робота ПШ РАЙДУГА припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
 • 20 вересня 2016 року  відкрита ГАРЯЧА ЛІНІЯ – (0472) 56-60-88 з питань освіти, культури, молоді та спорту, що  працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
 • Трохи історії ПМГ
 • Гімназійне TV
 • Для вчителів: онлайн опитування


Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!