Щоденні новини

Випуск 2018 cтав історією

25.06.2018

23 червня у ПК «Дружба Народів» відбувся довгоочікуваний випускний бал. Привітати випускників із закінченням навчання в гімназії зібрались представники дирекції, педагогічний колектив, батьки, рідні та близькі люди наших гімназистів. Свято пройшло у теплій, щирій, родинній атмосфері, з ліричними та жартівливими номерами та добрими спогадами про безтурботні дні. Не дивлячись на те, що свято закінчилось не так як було заплановано, деякі номери організатори були змушені скоротити, сподіваємось, що у наших випускників залишаться лише позитивні згадки про цей день. 

детальніше »

У гімназії стало на одного чемпіона більше

24.06.2018

Максим Пустовіт, з 2-Б, вихованець черкаського Багатопрофільного молодіжного центру, вдало виступив на Чемпіонаті України 2018 року з шахів серед юнаків та дівчат до 8 років. Інтелектуальні змагання відбулися у місті Одеса. Про це ми взнали з ПРОЧЕРКУ. Вихованець тренера Олексія Григор’єва виборов бронзу у швидкі шахи та став віце-чемпіоном України з блискавичних шахів серед юнаків до 8 років.

Вітаємо Максима з першими вагомими перемогами!

детальніше »

Наш колишній випускник гратиме у НБА

23.06.2018

Минулої ночі у Нью-Йорку відбувся Драфт НБА 2018. На ярмарку баскетбольних талантів нашого колишнього випускника МИХАЙЛЮКА СВЯТОСЛАВА обрав “Los Angeles Lakers". Відтепер він гратиме у вищому ешелоні баскеболістів світу та США. Святослав провів 11 років у ПМГ, тут він розпочав грати у баскетбол під керівництвом вчителя Молчанова О.М., йшов до успіху швидко і наполегливо. Він постійно грав за збірну гімназії будучи відомим в Україні як провідний гравець БК "Черкаські мавпи". Ставши студентом американського коледжу та гравцем університетської команди, постійно бував у гімназії під час канікул та проводив майстер-класи для юних баскетболістів.

детальніше »

Навчальні заклади отримали останні результати ДПА

22.06.2018

Навчальні заклади отримали результати державної підсумкової атестації своїх учнів за освітній рівень повної середньої освіти з історії України, хімії та географії. Відомості розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Уточнені дані свідчать, що наші випускники показали такі середні бали: з історії України - 8.7 балів, з хімії - 8 балів та з географії - 10 балів. Якісний показних ми оприлюднимо дещо пізніше, він також досить пристойний.

Вже сьогодні оцінки переноситимуться в атестати випускників, також очікується отримання атестатів до золотих та срібних медалей, які зазвичай школи отримують в останній день перед випуском.

детальніше »

23 червня місто вшановуватиме випускників шкіл

22.06.2018

День випускника школи – 2018 відзначатимуть у Черкасах цієї суботи, 23 червня. Основні урочистості відбудуться на Соборній площі міста. План заходу: 17:30 - шикування колон випускників на площі «Дружба народів»; 18:00 - початок руху колони випускників; 18:30 - початок урочистостей на площі Соборній; 19:30 - урочистий вальс випускників (запрошуються усі випускники та вчителі). Цьогоріч у Черкасах у доросле життя вирушають 1370 випускників. Наші випусники йтимуть у колоні першими.

детальніше »

Пряма мова: гімназистка Кастьян Наталія про участь у обласному форумі

21.06.2018

20 червня, за підтримки Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру та Управління у справах сім′ї, молоді та спорту було організовано форум, присвячений проблемі працевлаштування молоді в Україні. Гімназистка 11 класу, Костьян Наташа, разом зі студентами, викладачами та керівниками багатьох вищих навчальних закладів Черкаської області, а також представниками приватних підприємств мала змогу відвідати цей форум та взяти участь в обговоренні основних проблем зайнятості молодих людей в нашій державі та можливих шляхів їх вирішення.

детальніше »

Семикласники допомагають утримувати територію гімназії

20.06.2018

Літо в розпалі. Всі учні та гімназисти перебувають на канікулах, а вчителі у відпустках. А от семикласники допомагають рідній гімназії утримувати гімназійні клумби та газони в порядку. 20 червня разом з педагогом-організатором Сухенко К.О. гімназисти навели лад на одній з клумб гімназії (на світлині)

Бажаючим допомогти гімназії звертатись у офіс директора. Робота в задоволення знайдеться всім!

детальніше »

Новини зі шкіл-партнерів: гімназія східних мов м.Київ

19.06.2018

Наша гімназія має три школи-партнери в столиці України, серед них і Київська гімназія східних мов, де директором закладу є Проскура Оксана Іллівна. Нещодавно вона повернулась з Китаю. Нижче розміщено її цікаві спогади про чистему освіти цієї країни.

За підтримки Посольства КНР в України, Міністерства Комерції КНР та за велінням долі я опинилися в Китаї на Міжнародному освітньому семінарі “Excellent Teachers Training – 2018”. Він об’єднав 60 освітян з різних країн та був насиченим і сповненим подій протягом майже трьох тижнів: лекції, майстер-класи, тренінги, відвідування навчальних закладів. Окрім навчання, ми знайомилися із традиціями та культурою Китаю.

Отже, проживши в “Піднебесній” майже місяць, хочу вже зараз сказати, що Китай – це країна, якою захоплюєшся, це неймовірний досвід та спогади.

Система навчання в КНР доволі відмінна від української. І сьогодні йтиметься про виховання китайської молоді і про те, що дізналася, насамперед, я про китайську систему освіти.

Повністю http://nus.org.ua/view/osvitni-zamalovky-z-pidnebesnoyi-yak-navchayut-u-kytayi/

детальніше »

Навчальні заклади отримали перші результати ДПА

18.06.2018

Навчальні заклади отримали результати державної підсумкової атестації своїх учнів за освітній рівень повної середньої освіти з української мови, математики, біології та іноземних мов.

Відомості розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Уточнені дані свідчать, що наші випускники показали середні бали: з математики - 8.4 балів, з англійської - 9.8 балів, з укр. мови - 9.4 балів, з біології - 10.3 бали, з французької мови - 12 балів.

Очікуємо результати з історії України та інших предметів.

детальніше »

Карнаухова Н.К. брала участь у освітньому форумі

17.06.2018

Протягом двох днів 15.06 та 16.06.2018 в м. Київ відбувались різноманітні заходи в ході Освітнього конгресу «Школи майбутнього – шанси та перспективи». Учасниками конгресу були вчителі , викладачі ВУЗів, методисти, директори шкіл та представники певних ГО. Серед них була і наша вчителька німецької мови Карнаухова Н.К. Гете-Інститут в Україні спільно з Міністерством освіти та науки України провели цей Освітній конгрес в рамках Українсько-німецького року мов з метою обговорення експертами обох країн обраних тем, що стосуються освітньої реформи «Нова українська школа».

детальніше »

Go Camp-FCG став історією

17.06.2018

15 червня відбулося феєричне завершення мовного табору FCG_GoCamp 2018, який тривав протягом двох тижнів. На «Зірковій вечірці» учасниками табору було представлено чотири авторські проекти, які діти створили разом з лідерами та вчителями під час табору. А також було оголошено переможця за результатами голосування на сайті гімназії. Церемонію закриття відвідали Інна Крулько та Тетяна Кириченко з офісу Go Global, м. Києва та Ляховицька Т.Г., методист з Черкаського методичного кабінету.

детальніше »

Літній табір

16.06.2018

Який веселий та корисний був минулий тиждень для школярів!

У гімназії, для учнів 5-го і 6-го класів, що вивчають іспанську мову, був організований літній табір. Кожен день був наповнений різними видами діяльності: діти танцювали "La bamba", складали казку в малюнках "Черепахи йдуть до школи", вчилися співати веселі пісні.

5 липня, у Всесвітній день довкілля, гімназисти брали участь у заходах та зібрали 200 пластикових пляшок, щоб зробити нашу планету екологічно чистою. Вони також створили плакати з гаслами, які привертають увагу людей до цієї проблеми.

Протягом чотирьох днів мадридський волонтер Міґель Леон навчав дітей цікавим заняттям, розповідав про звичаї та традиції своєї країни. Без сумніву, практикуючи мову таким веселим способом, учні покращують свої навички говоріння та спілкування іспанською мовою.

детальніше »

Результати конкурсу «Школа – джерело талантів»

15.06.2018

Четвертий рік поспіль Перша міська гімназія м.Черкас бере участь у престижному Всеукраїнському конкурсі-рейтингу ЗНЗ по роботі з обдарованими дітьми «Школа – джерело талантів». Головна мета конкурсу - створення розвиненої всеукраїнської мережі закладів освіти по роботі з обдарованими дітьми, підвищення ролі та статусу творчих педагогічних колективів та закладів у суспільстві. У минулому навчальному році гімназія посіла ІІ місце і отримала сертифікат ІІ категорії, який дійсний до липня 2019 року. У 2017 – 2018 н.р. у конкурсі-рейтингу взяли участь 886 ЗНЗ України. Гімназія посіла 7 місце і стала лауреатом, чим підтвердила наявність сприятливих умов для розвитку обдарованих дітей та високий рівень стану методико – програмної бази.

детальніше »

Гімназійні та професійні телевізійники "поріднились"

14.06.2018

13 червня групу активних та креативних гімназистів проекту «Гімназійне телебачення» разом із його керівником Шапошніковою Л.В., запросили до Черкаського телеканалу «Рось», де всі учасники мали змогу отримати чудовий досвід та неймовірні враження.


детальніше »

Візьміть участь в опитуванні в рамках ініціативи ЮНІСЕФ "Громада, дружня до дітей та молоді"!

13.06.2018

У рамках цього проекту в загальноосвітніх навчальних закладах Черкас проводиться моніторинг щодо становища дітей та молоді в м.Черкаси. Опитування проводиться шляхом анкетування учнів та батьків. Цільовими групами є:

 • діти у віці 13-18 років,
 • батьки дітей віком від 6 до 12 років.
 • батьків дітей віком від 13 до 18 років

Просимо батьків та учнів пройти анонімне опитування за нижче вказаними посиланнями:

детальніше »

Голосуй за проект!!!

12.06.2018

Вже другий тиждень наша гімназія схожа на вулик: лунає музика, в творчих майстернях кипить робота, натхненно працює медіа-команда. Цього року, за ініціативи громадської організації GoGlobal, була започаткована ідея створення і впровадження у життя власного авторського проекту щодо поліпшення свого навчального закладу і умов навчання. Під час табору діти перетворилися на бізнесменів, які складали свої бізнес-проекти, а потім стали справжніми акторами та операторами, які створювали промо-ролики своїх проектних ідей. Результатом їх наполегливої праці стали чотири відео-презентації, які чекають на ваші голоси. Голосуванням буде обрано найкращий учнівський проект, на реалізацію якого буде виділено 10000 гривень. Тож, не будьте байдужими! Голосуйте!

детальніше »

Премія учителю гімназії, який найбільше навчався - у нашої вчительки

12.06.2018

Таким учителем визначено учителя англійської мови Юларжи Валентину Ігорівну, її відзначено та премійовано. Протягом 2017-2018 навчального року вона навчалася 6 місяців (120 год заочно та 30 год очно) на міжнародному очно-заочному курсі для вчителів англійської мови CELT-P від Кембриджського університету при International Language Centre, м.Київ, склала іспит та отримала сертифікат. Вона також склала модуль Young Learners та модуль 2 міжнародного тесту ТКТ (Teaching Knowledge Test) та отримала відповідно рівні 3 та 4. Вітаємо учителя з вагомими досягненнями у підвищенні професійно-фахової підготовки для роботи у Новій українській школі та бажаємо не зупинятися на досягнутому!

детальніше »

У Всесвітній день охорони довкілля гімназисти танцювали

11.06.2018

5 червня відзначався Всесвітній день охорони довкілля. У цей день учні та гімназисти збирали ПЕТ-пляшки, прибирали територію та провели тематичний танцювальний флешмоб. До заходів, що проводились, прилучились гімназисти з таборів ДЕКАРТ та Go Camp-FCG.

детальніше »

Традиційний велопробіг гімназистів

11.06.2018

Уже традицією для 6-А класу (класний керівник Басиста Людмила Миколаївна) стала організація велопробігу з нагоди завершення навчального року. Тож цього року гімназисти знову зібралися разом, щоб відзначити початок літніх канікул – час активного відпочинку та здорового образу життя.

Після організованого проїзду від Долини троянд до Черкаської дамби, вздовж прекрасного дніпровського узбережжя, уже семикласники продовжили активний відпочинок іграми на свіжому повітрі. Тож початок канікул пройшов відмінно. Хочеться побажати гімназистам, щоб усі літні канікули були такими ж насиченими і цікавими та сповненими вражень!

детальніше »

Дев'ятикласники отримали документ про освіту

10.06.2018

8 червня відбулось урочисте вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту гімназистам 9-х класів. Ось і промайнули 9 років, вони були сповнені переживань та успіхів. Гімназисти подолали усі труднощі й отримали свої перші у житті документи про освіту. Цього дня їх привітав директор гімназії Саєнко Сергій Іванович, класні керівники Поурець Тетяна Антонівна, Паіс Юлія Валентинівна та представники батьківського комітету. Гімназисти в свою чергу висловили слова подяки школі, вчителям, батькам, одноліткам. Дирекція гімназії та педагогічний колектив вітає випускників та зичить втілення в життя найсміливіших планів і виконання найзаповітніших мрій!

детальніше »

Оголошення

18.06.2018
 • Увага! Вільних місць у 2-7-х класах немає, вступні випробування у ці класи не проводитимуться
 • Увага! ГІМНАЗІЙНА ФОРМА може бути виготовлена за адресою: вулиця Небесної Сотні, 105, Телефон: 0472-457-524. Батьки мають право вибрати іншого виробника
 • Думай про літо! Проведи цікаво літні канікули з волонтерами із США та Англії в Золотоноші в таборі МАКСИМУМ!  10 та 11 класи можуть навіть попрацювати помічниками волонтерів. Не барись!
 • З квітня 2018 року робота ПШ РАЙДУГА припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
 • 20 вересня 2016 року  відкрита ГАРЯЧА ЛІНІЯ – (0472) 56-60-88 з питань освіти, культури, молоді та спорту, що  працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
 • Трохи історії ПМГ
 • Гімназійне TV
 • Для вчителів: онлайн опитування


Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!