Щоденні новини

З логікою у гімназистів все гаразд

25.04.2018

У листопаді минулого року учні 3-11-х класів вперше брали участь у Всеукраїнській олімпіаді з Логічного мислення, яку було організовано за підтримки Інституту Розвитку Шкільної Освіти м. Львова. Нещодавно прийшли довгоочікувані результати. Серед 20 учнів початкової ланки найбільше балів (206) набрали: Максим Чуприна, 4-Б (186), Яна Дерій, 4-А (184), Поліна Корнієнко, 4-А (184) та отримали Дипломи Експертів Логічного мислення.

детальніше »

Вибори президента гімназії

25.04.2018

16 квітня офіційно оголошено про реєстрацію кандидатів на посаду Президента гімназії. Гімназисти 8-10- х класів мають право до 3 травня подати заявки на участь у передвиборчій кампанії на посаду Президента гімназії. Прийом заявок проводиться педагогом-організатором Сухенко К.О.

З 3 травня проводяться засідання передвиборчих штабів кандидатів на посаду президента гімназії, складання перспективного плану роботи передвиборчих штабів на період президентських перегонів та розпочинаються агітаційні заходи кандидатів на посаду Президента гімназії, розміщення рекламних плакатів кандидатів (попередньо узгоджених із заступником директора гімназії Корнієнко Г.Л.). Програми та агітаційні плакати повинні бути направлені, перш за все, на покращення та урізноманітнення освітньо-виховного процесу гімназії, збільшення ролі самих гімназистів у шкільному житті.

15 травня відбудуться президентські дебати: «Що я можу вам запропонувати!?». На яких кандидати будуть презентувати свою стратегію покращення гімназійного життя та відповідати на запитання своїх виборців

16 травня День Тиші – неформальна назва дня безпосередньо перед виборами, коли заборонена агітація.

17 травня вибори президента гімназії, день голосування для гімназистів 8-11- х класів. Підрахування голосів та оголошення результатів голосування.

25 травня Інавгурація Президента гімназії, традиційно під час останнього дзвоника.

детальніше »

Учитель англійської мови гімназії перемагає на Всеукраїнському конкурсі «TEACHER Talks»

24.04.2018

У жовтні 2017 року видавництво National Geographic Learning за підтримки Міністерства освіти і науки України оголосило про проведення Всеукраїнського конкурсу для вчителів англійської мови «TEACHER Talks». Згідно з умовами конкурсу у номіінації “Camp” треба було надіслати відеозапис, презентацію та скрипт власної доповіді (англійською мовою) методисту видавництва National Geographic Learning.

Учитель англійської мови Бровченко Юлія Сергіївна виконала усі умови та відправила необхідну інформацію з теми «Організація англомовних таборів» і посіла І місце у цій номінації.

детальніше »

Міжнародна діяльність: ми взяли участь у проекті UNISEF

23.04.2018

21 квітня заступник директора Корнієнко Г.Л. долучилась до освітнього майстер-класу «Найбільший урок у світі» від Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine. З 1300 заявок, від бажаючих відвідати захід, запрошення отримали лише 100 осіб. Під час майстер-класу вчителі мали змогу ознайомитися з активними та інноваційними методами навчання, молодіжним проектом ‘U-Report’, новим навчальним ресурсом ЮНІСЕФ + Edera та стати учнями під час уроку про права дітей. Під час тренінгу учасники також ділилися своїм досвідом та набували новий і отримала мішечок з подарунками для учнів. Незабаром і в нашій гімназії почнеться друга хвиля проекту «Найбільший урок у світі». Якщо у тебе є бажання приєднатися до проектів від UNICEF або стати учасником, чи співорганізатором проекту, звертайся до Корнієнко Г.Л.

детальніше »

Проведено яскраве свято «Нумо, дівчата – 2018»

22.04.2018

У п’ятницю, 20 квітня, у гімназії відбулося одне з найбільш очікуваних і популярних свят серед гімназистів – традиційне спортивне свято «Нумо, дівчата!». У ньому брали участь гімназистки 9 - 10 класів. Святу передували хвилювання, метушлива підготовка і числені репетиції. Але з початком свята спортивна зала наповнилася спортивним азартом, добрим духом змагань і гучними криками уболівальників. Цього року дівчата змагалися у дуже цікавих естафетах, показували уміння працювати у команді під час подолання смуги перешкод, разом з групою підтримки показували свої таланти і почуття гумору, а капітани команд демонстрували силу своїх рук. У ході довгих підрахунків журі визначило переможців і вони розташувалися у наступному порядку: ІІІ місце – 9-Б клас (класний керівник Паіс Ю. В.), ІІ місце – 10-Б клас ( класний керівник Кірсанова Е. В.) і І місце – 10-А клас (класний керівник Недзельська В. І.). У особистому заліку у конкурсі капітанів найкращою стала Софія Самплавська (10-Б клас), а у подоланні смуги перешкод – команда 10-А класу.

детальніше »

Міжнародна діяльність: шестикласники листуються із заокеанськими однолітками

21.04.2018

Гімназисти 6-х класів, вчитель Овчарова Ніна Анатоліівна, продовжують листуватися з американськими друзями. Нещодавно вони отримали листи та подарунки від однолітків зі словами вдячності за надіслані рецепти українських страв та традиції святкування різних свят в Украііні. Наші гімназисти з радістю розглядали листи, малюнки, фотографії, наклейки, цукерки та багато всіляких дрібничок. Учасники проекту охоче діляться своїми враженнями від новин з-за кордону та раді поділитися своїми намірами та планами на літні канікули.

детальніше »

Співпраця з вищою школою: практичний психолог брала участь у конференції ЧНУ

21.04.2018

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, а саме психологічний факультет кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації, плідно співпрацює із практичними психологами м. Черкас, які запрошуються на різні заходи. Протягом березня та квітня відбулись Всеукраїнська міждисциплінарна конференція «Арт-терапія та формування позитивного мислення» та V-й Всеукраїнський науково-практичний круглий стіл «Діалогічна взаємодія у процесі надання психологічної допомоги», які відвідала практичний психолог гімназії Шапошнікова Лариса Володимирівна де взяла активну участь у обговоренні актуальних питань щодо встановлення довірливих стосунків із підлітками у процесі консультаційної роботи. На майстер-класі Калюжної Віталіни «Дослідження Я-ідентичності через образ ляльки-мотанки» вчилась робити «експресивну» мотанку.

детальніше »

Чергове засідання Дискусійного клубу «Діалог культур»

20.04.2018

19.04.2018 у актовій залі гімназії відбулося чергове засідання Дискусійного клубу «Діалог культур». Цього разу спікером виступив учень 10- А класу Варецький Андрій, який представив англійською мовою мультимедійну презентацію «Клуб 27», у якій розповів про історію заснування клубу, найвідоміших членів клубу та причини, які викликали самогубство молодих людей. Він також спонукав однокласників цінувати життя, вірити в свої сили та навчатися гарно для досягнення успіху. Він чудово володів інформацією і тому його виступ був змістовним і пізнавальним. Присутні гімназисти 10-х класів особливо відмітили його чудову вимову і ораторські вміння.

детальніше »

Гімназійна галерея: роботи Дудніченко Діани

20.04.2018

В гімназійній галереї розгорнуто виставку малюнків «Барвиста палітра життя» Дудніченко Діани, учениці 4-А классу.

Діана - творча особистість й улюбленим її заняттям є малювання. Юна художниця розповідає, що коли малює, то відпочиває та насолоджується процесом створення картини. Аби вдосконалити свої навички та навчитись новому Діана другий рік відвідує художню школу ім. Данила Нарбута, де наставником є Маммадова Лариса Олегівна. Ще одне захоплення учениці – це відвідування гуртка сучасних танців «Sputnik Dance».

детальніше »

Про талант Олі Олійник взнає все більше людей

20.04.2018

В Черкаському обласному художньому музеї відкрилась щорічна виставка «Антракт», де цього року виставлені роботи художників з різних країн. В цій виставці взяла участь і наша гімназистка Олійник Ольга, учениця 5-Б класу. Крім того, нещодавно Ольга отримала перемогу в Міжнародному конкурсі «Природа очима дітей», м. Берегове, ТРЕТЄ місце в обласному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» в номінації «Графіка» та ДРУГЕ місце в обласному конкурсі «Охорона праці очима дітей». Оля не один раз показувала свої роботи гімназистам виставляючи їх у гімназійній галереї.

детальніше »

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла, що конкурс на вільні місця у 1 класах проводитиметься за допомогою жеребкування

19.04.2018

Про це Міністр освіти повідомила в ефірі телеканалу “1+1” 18 квітня. У першій версії проекту наказу про порядок зарахування у школу конкурс на вільні місця мав відбуватися за віком дітей.

“Офіс уповноваженого з прав людини сказав нам чітко, що [конкурс] за датою народження – це дискримінація. Тому що зимові діти будуть мати перевагу над літніми”, – пояснила міністр. Тому конкурс відбуватиметься за допомогою жеребкування.

детальніше »

Вихованець черкаських тренерів змусив про себе говорити тренерів Польщі

19.04.2018

Віктору Каюку 13 років, а в нього вже беруть інтерв’ю журналісти засобів масової інформації Польщі і його називають одним з найперспективнішим гравцем найкращої Академії Польщі. А після його перших міжнародних змагань тренери Польщі почали Віктора називати «Варшавським Мессі».

Екс-гімназист Черкаської Першої Міської Гімназії почав займатися спортом у 4 роки. Саме в цьому віці батьки відвели його на спортивну гімнастику. 

детальніше »

Проект E-twinning: проведено ще одну відеоконференцію

19.04.2018

16 квітня 2018р учні 3-Б класу (вчитель англійської мови Рабенко Ю.К.) брали участь у відеоконференції з однолітками зі шкіл Іспанії, Польщі та Франції. Відеоконференція відбувалася у рамках міжнародного проекту програми eTwinning “The Teddy’s Journey”. Цей проект триває з вересня 2017 року, коли на день Миру гімназисти побажали нашому Михасику щасливої дороги, бо ведмежатко розпочало свою подорож країнами Європи. Михасик подорожує 8 країнами: Грецією, Італією, Іспанією, Францією, Хорватією, Польщею та Фінляндією. Зараз він перебуває в Польщі, і під час відеоконференції учні 3-Б класу мали змогу з ним побачитися.

детальніше »

Вітаємо учителів англійської мови, які успішно склали міжнародне тестування на сертифікацію

19.04.2018

17 березня 2018р. шість учителів гімназії складали два модулі тесту ТКТ(Teaching Knowledge Test), який проводив Cambridge English Exam Preparation Centre, м.Київ. І ось нарешті надійшли довгоочікувані результати: двоє учителів Потьомкіна О.В. та Овчарова Н.А. отримали рівень 3 (за І модуль), а Паіс Ю.В. – рівень 4. Вчителі Вакуленко О.О., Хворостанцева Н.В., Юларжи В.І. отримали рівень 4 за модуль ІІ. (Рівень 4 – найвищий рівень у тестуванні ТКТ). До речі, у 2017р. вчителі англійської мови Вакуленко О.О. та Хворостанцева Н.В. першими склали модуль І та отримали рівень 3.

Вітаємо учителів англійської мови, який зробили успішний крок у сертифікації та досягли гарних результатів. Адміністрація гімназії пропонує іншим учителям англійської мови долучитися до міжнародного тестування.

детальніше »

Урок історії в музеї

18.04.2018

Нещодавно гімназисти 7-Б класу, разом зі своїм учителем Корнієнко Г.Л., провели урок історії в Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Мета уроку була узагальнити вже вивчений матеріал та більше дізнатися про історію рідного краю. Гімназисти поглибили свої знання з історії кам’яного, мідно-кам’яного, бронзового, залізного віків та відвідали відділи «Ранні слов’яни» та «Наш край в період Давньої Русі». Це була чудова можливість вийти за межі класної кімнати та поринути в атмосферу епохи. Дуже вдячні за корисну та неймовірно цікаву інформацію від екскурсовода Кургіної Тамари Сергіївни – перший науковий співробітник науково- дослідницького відділу археології Черкаського обласного краєзнавчого музею. Плануємо незабаром домовитися про музейні уроки, де учні зможуть перетворитися на активних користувачів музейними ресурсами.

детальніше »

Міський конкурс знавців англійської мови «Paddington»

18.04.2018

13 квітня 2018р. за ініціативою та положенням, розробленим Першою міською гімназією м.Черкас, було проведено міський конкурс знавців англійської мови «Paddington» серед учнів 6-7 класів. Конкурс відбувся завдяки підтримки методиста міського методичного кабінету установ освіти Ляховецької Т.Г., яка створила сайт конкурсу та зацікавила учителів англійської мови міста переглянути з учнями мультфільм «Paddington».

Чому «Paddington»? Paddington – це головний песонаж у дитячих оповіданнях британського письменника Майкла Бонда. Paddington – це медвежатко з Перу, яке приїхало до Лондона і загубилося на зупинці метро «Paddington». Він проживає у англійській сім’ї і проходить через безліч неймовірних пригод. По мотивам книги було зроблено 2 частини мультфільму,який викликав і продовжує викликати інтерес у глядачів різних країн світу.

детальніше »

У гімназії гостювали п'ятеро бельгійців

17.04.2018

16 квітня п'ятеро бельгійців з різних міст цієї невеличкої країни провели кілька годин у стінах гімназії. Так, о 16:30 гостям була запропонавана екскусія гімназією. Її блискуче провела Марія Самохвалова вишуканою французькою мовою. Гості з великою цікавістю ознайомились з багаторічною історією стосунків з бельгійським містом Арлон. Про це їм розповіла координатор проекту вчителька Мокрушина Т.Г. Так як гості є членами Ротарі клубів Бельгії, вони провели зустріч із членами Інтеракт. Президент Інтеракту Ілля Лагутін ознайомив гостей з програмами, що реалізують інтерактівці, всі члени клубу мали змогу розповісти гостям про свою роботу та свої уподобання.

детальніше »

В гімназії пройшла акція на підтримку дітей з вадами слуху

16.04.2018

На запит від ВБФ «Серце до серця»  у гімназії протягом тижня соціально- психологічна служба проводила акцію під гаслом «Я хочу чути світ», яка спрямована на підтримку дітей Черкащини з вадами слуху. 13 квітня 2018 року представники Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» завітали в гімназію, де їм були передані зібрані кошти, які будуть спрямовані на придбання медичного обладнання в дитячій обласній лікарні. 

детальніше »

Соціально-психологічний урок для учнів 6-А класу

16.04.2018

Цікавий соціально-психологічний урок пройшов для учнів 6-А класу на базі обласної дитячої бібліотеки.

На минулому тижні за ініціативи соціально-психологічної служби гімназії шестикласники відвідали цікавий урок на тему: “Молодіжні субкультури: плюси і мінуси”.

Даний захід дав можливість ознайомити гімназистів з поняттям «субкультура», «молодіжна субкультура», «неформальний рух», проаналізувати плюси і мінуси кожної молодіжної субкультури; вміти орієнтуватись в молодіжних субкультурах сьогодення, виховувати толерантне ставлення до представників молодіжних субкультур, здатність розуміти їх як людей. Розвивати уміння вести дискусію. Учням дуже сподобався цікавий урок і вони з нетерпінням чекають на наступний.

детальніше »

Таня Швець отримала «бронзу» конкурсу «Ми — діти твої, Україно!»

15.04.2018

10 квітня 2018 року з усієї України до столичного театру на Подолі з’їхалися переможці тринадцятого Кримського і третього Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Ми – діти твої, Україно!». У ньому переможцем стала учениця 10-А класу Тетяна Швець у номінації «Поезія», яка посіла ІІІ місце і нагороджена відповідною статуеткою – символом поезії, грошовою премією, добірками книг та іншими дарунками. Тепер головне для неї – не зупинятися і продовжувати творити. Започаткував цей конкурс наприкінці дев’яностих років кримський поет, редактор відділу літератури тижневика «Кримська світлиця» Данило Кононенко з метою виявлення та підтримки літературних талантів серед юних мешканців Криму.

детальніше »

Оголошення

05.04.2018
 • 27 квітня о 13:00 у БК ім.Кулика проводитимуться фінал конкурсу "ТАЛАНТИ ТВОЇ, ГІМНАЗІЄ-2018" та перформанс "НАЗАР МАРШТУПА І ДРУЗІ". Вхід вільний.
 • 26 квітня проводитиметься акція "Подаруй дереву колечко" (збір макулатури). Отримані кошти буде направлено на друк газети "ГІМНАЗИСТ", оплати оренди ПК "Дружба народів" 25.05.18 та відрядження гімназистів та вчителів.
 • 25 квітня о 9:25 у актовій залі для 9-10-х класів та їх батьків проводитиметься зустріч з викладачами Ягеллонського університету (Краків, Польща)
 • З 4 до 9 серпня 2018 року у м.Трускавець проводитиметься проект RYLA. Якщо тобі 15 років і більше, ти активний,добре знаєш англійську - звертайся на serte@i.ua
 • З квітня 2018 року робота ПШ РАЙДУГА припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
 • У травні очікується черговий випуск газети ГІМНАЗИСТ. Прохання матеріали надсилати на gimnazyst.fcg@gmail.com
 • У квітні по суботах продовжиться вивчення третіх іноземних мов. Заняття проводитимуться:
  • ПОЛЬСЬКА МОВА- каб.№15 об 11:00
  • КИТАЙСЬКА мова для 6-х класів та 5-х з інших шкіл о 10:00, каб. №17, для 7-10-х об 11:00, каб. №17
  • ІВРИТ- каб.№19 о 10:00
  • НІМЕЦЬКА МОВА, каб.№21 об 11:00
  • ФРАНЦУЗЬКА МОВА - припинено з 1.04.18
  • УВАГА! Послуга безoплатна лише для учасників БФ "До України через освіту"
 • УВАГА! Вивчення третіх мов припинеться з 1 травня.
 • Увага! З 14 грудня Укртелеком змінив номер телефона в учительській гімназії з 451421 на 33-17-29
 • 20 вересня 2016 року  відкрита ГАРЯЧА ЛІНІЯ – (0472) 56-60-88 з питань освіти, культури, молоді та спорту, що  працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00 год., а в п’ятницю з 08:00 до 16:00.
 • Наказом директора гімназії від 4.12.2017 заборонено фотографування учнів та гімназистів на території закладу на комерційних засадах.
 • Трохи історії ПМГ

Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

Опитування

Оціни конкурс "Нумо, дівчата–2018"

Клас! - 32

Добре - 7

Задовільно - 5

Незадовільно - 2

Оціни "Бал Королеви-2018"

Клас! - 19

Добре - 11

Задовільно - 7

Незадовільно - 7

Чи непокоїть тебе майбутнє ПМГ?

Так, тривожно - 44

Ні, потрібно реформувати ПМГ - 10

Мені байдуже - 4