Щоденні новини

Стартував проект для школярів "Відкривай Україну"

24.01.2020

В Україні стартував проект «Відкривай Україну: Ідентифікація», який навчає підлітків командній співпраці, комунікації, роботі з ідеями, лідерству та проектному менеджменту. Організатором проекту є Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну». Метою проекту є навчання дітей втілювати задуми і змінювати цим свої школи, міста та країну.

Проект «Відкривай Україну: Ідентифікація» складається з кількох етапів. Спочатку учні 7-11 класів формують команду, обирають ментора (вчителя), досліджують проблеми свого міста та генерують ідею проекту. Наступним етапом є реалізація ідеї у своєму населеному пункті. У півфіналі проекту в усіх обласних центрах відбудуться фестивалі освітніх інновацій «Освітній хайп», де оберуть переможця від області. 

детальніше »

Сьогодні - Міжнародний день освіти

24.01.2020

24 січня 2020 року світова спільнота вдруге відзначатиме Міжнародний день освіти, віддавши належне силі знань і його центральній ролі в забезпеченні добробуту людей і планети.

А проект Асоційованих шкіл ЮНЕСКО приєнав цю дату до своїх обов"язкових заходів вперше. Наша гімназія,як Асоційована школа ЮНЕСКО,також відзначатиме цю дату вперше.Наш сайт повідомить про проведені заходи вже незабаром.

В усьому світі цей день покликаний звернути увагу на актуальні проблеми в галузі освіти, а також на той факт, що країни не в змозі виконати зобов’язання в досягненні Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030, взяті ними п’ять років тому.

детальніше »

Вітаємо призерів обласних олімпіад (хімія)

23.01.2020

20 січня відбувся третій (обласний) етап всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії. Один гімназист брав участь у цій олімпіаді отримав призове ПЕРШЕ місце. ЗАПОРОЖЕЦЬ Олександр з 10-Б класу набрав 99 балів зі 100 можливих і представлятиме Черкащину у четвертому етапі олімпіади з цього предмета. Нагадаємо,що Олександр і минулого року був переможцем олімпіади,а також мав успіх у четвертому етапі та є стипендіатом Президента України. Дирекція, рада та парламент гімназії вітають переможця олімпіади та його наставницю, вчительку хімії Радько І.А.з успіхом!

детальніше »

Проектна робота: 7-А клас: «Мій світ без насильства»

23.01.2020

Починаючи з першого семестру колектив гімназистів 7-А класу працює над актуальною темою «Мій світ без насильства». Метою даного виховного проекту є створити максимально толерантне середовище спілкування для гімназистів, навчити їх поважати один одного і цінувати цю повагу, проявляти емпатію і формувати емоційний інтелект. На розкриття даної теми були спрямовані більшість виховних години, які проводилися у форматі бесід , тренінгів, переглядів мульт- і кінофільмів з подальшим обговоренням. Відбувалися зустрічі з представниками національної поліції, які проводили бесіди про булінг, кібербулінг і конфлікт. Активно до проекту долучилася соціально-психологічна служба гімназії, яка проводила з гімназистами цікаві уроки і бесіди. В рамках виховного проекту, гімназисти 7-А класу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Я - людина», який відбувся в рамка Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» і ставив за мету виховати у дітей толерантне ставлення один до одного, до представників інших народів і національностей. Гарним досвідом у формуванні емоційного інтелекту, стала участь у благодійних проектах і ярмарках Для створення дружньої атмосфери у колективі діти спільно брали участь у різноманітних квестах, конкурсах, естафетах.

детальніше »

В гімназії вивчали формулу щасливого життя

22.01.2020

З метою усвідомленого розуміння поняття «життя», його унікальності, цінності, значущості для кожної особистості психологічною службою гімназії цими днями було проведено ряд профілактично просвітницьких заходів для учасників освітнього процесу.

Так для учнів 8-9 класів було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Життя- це щастя» спрямоване на розвиток уміння протистояти негативному впливу оточення та придбання навичок виходу зі скрутних і небезпечних стосунків, набуття і зміцнення вольових якостей; формування вміння знаходити способи виходу з конфліктних ситуацій та навичок спілкування; виховання оптимізму стосовно реальності життя. 

детальніше »

Вітаємо призерів обласних олімпіад (німецька мова)

22.01.2020

15 січня відбувся третій (обласний) етап всеукраїнських учнівських олімпіад з німецької мови. Три гімназисти брали участь у цій олімпіаді і всі отримали призові місця. Так, першу сходинки посіла КУЛЬТЕНКО Дар'я з 9-Б класу,а другу позицію посіли АНДРІЙЧЕНКО Дар"я з 10-А класу та ПОПОВИЧ Василь з 11-А класу. Перші дві призерки братимуть участь у четвертому етапі олімпіад. Дирекція, рада та парламент гімназії вітають переможців олімпіади та їх наставницю, вчительку німецькоїї мови Карнаухову Н.К. з успіхом!

детальніше »

Проектна робота: 6-А, «Парки й зелені зони відпочинку в м. Черкаси»

21.01.2020

Минулого календарного року 6- А клас з класним керівником Момотом Ю. В. брали участь у проекті «Парки й зелені зони відпочинку в м. Черкаси». Гімназисти ходили у «Долину троянд», де грали у рухливі ігри; на берег до річки Дніпро, де смажили м’ясо, грінки та зефір. Крім того, учасники проекту відвідали міський зоопарк й насолоджувалися красою тваринного світу. Особливо всіх вразили нові експозиції зоопарку,що відкрились у 2019 році.Також гімназисти побували в парку Перемоги,де прововодили дозвілля на свіжому повітрі та отримали масу задоволення на атракціонах. Не залишилися поза увагою й деякі дитячі парки. Мета згаданого проекту полягала в демонструванні дітям краси рідного міста, необхідністю піклуватися про природу регіону й потребою більше часу проводити не перед екранами гаджетів, а в ближчому контакті з природою. Проект продовжить роботу і в 2020 році.

детальніше »

Проектна робота: 7-Б, «Усе починається з тебе»

20.01.2020

Протягом 2019-2020 н.р. 7 Б клас гімназії разом з класним керівником Мех Аллою Вікторівною працює у межах виховного проекту «Усе починається з тебе», що має на меті підвищення рівня самосвідомості, особистої відповідальності, формування сприйняття власного прикладу як необхідного елементу загальних позитивних змін у колективі.

У класі превалюють крайнощі: особисте лідерство з одного боку та пасивність і ведомість з іншого. Керівник проекту спрямовує діяльність колективу таким чином, щоб дати можливість кожній дитині розкритись і відчути свою цінність для класу. Окрім того форми роботи передбачають колективну творчість та залежність загального позитивного результату від скоординованих спільних зусиль.

детальніше »

ЗМІ про нас: Американець Кеп Хенслі хоче залишитися жити в Черкасах

19.01.2020

77-річний американець Кеп Хенслі 4 місяці викладає англійську мову в Першій міській гімназії Черкас. Загалом регулярно їздить в Україну з 2007 року. «Моя мрія – аби українці навчилися бачити й цінувати те, що вони мають»

– Мрію тут жити, допоки не помру, – говорить Кеп і посміхається. – Дуже подобається Україна. Тут зовсім інші, набагато тепліші стосунки в сім’ї.

детальніше »

Гімназійна галерея: перша персональна виставка Поліни Федини в стінах гімназії

18.01.2020

З 16 січня 2020року в гімназійній галереї вперше проходить виставка юного дарування,учениці 5-Б класу Федини Поліни. Однією з характерних рис Поліни є відчуття прекрасного, прагнення до естетики. З народження її приваблюють ритмічні рухи, музика, яскраві кольори. Вперше Поля почала своє знайомство з художнім мистецтвом у 2015році в АРТ-Студії «Глорія», під керівництвом Чуприни Ганни Юріївни, головною метою якої є залучити дитину до творчості, а не просто навчити її прийомам малювання або художній праці. Мета викладача розвити творчі здібності дитини, сформувати нестандартне мислення, бажання пізнавати, відкривати, створювати, фантазувати, приймати рішення без сторонньої допомоги. Займаючись у Арт-студії «Глорія», Полінка визначилась, що малювання це її стихія, тому було прийнято рішення перейти на індивідуальні заняття з професійним художником, черкащанкою Оксаною Литвиненко (псевдонім художниці: Окяна Бюшан). Художниця постійно організовує та приймає участь в різних виставках по Україні та за її межами, зокрема в Японії та країнах СНГ, викладає живопис та малюнок як дітям так і дорослим. Активно розвиває новий напрямок в мистецтві «ФІКСУМ» - написання картин по даті народження людей. 

детальніше »

Вітаємо призерів обласних олімпіад (французька мова)

17.01.2020

15 січня відбувся третій (обласний) етап всеукраїнських учнівських олімпіад з французької мови. Чотири гімназистки брали участь у цій олімпіаді і всі отримали призові місця.

Так, перші сходинки посіли СТРИГУН Світлана з 11 класу та ШИПОВИЧ Софія з 9 класу і вони обидві братимуть участь у 4 етапі олімпіад. ШПАК Марія з 11 класу та ІЛЛЯШЕНКО Надія з 10 класу посіли треті сходники обласного етапу олімпіад.

Дирекція, рада та парламент гімназії вітають переможниць олімпіади та їх наставницю, вчительку французької мови, Заслужену вчительку України Мокрушину Т.Г. з успіхом!

детальніше »

Проектна робота: «Усе починається з тебе», 6-Б

17.01.2020

Обравши тему «Усе починається з тебе», гімназисти 6-Б та класний керівник Калєва А.О. приділяють увагу розвитку різних сторін особистості, зокрема і естетичному. Так напередодні новорічних свят діти разом з батьками відвідали майстер-клас по виготовленню різдвяних віночків та малюнку на склі, що проходив у Черкаському Художньому музеї.

детальніше »

Конкурс "Гімназист року"

16.01.2020

Оргкомітет та дирекція гімназії закінчують оприлюднювати імена переможців у різних номінаціях конкурсу ГІМНАЗИСТ РОКУ:

Переможцем у номінації ІНТЕЛЕКТ-КЛАС визнано колектив 11-Б класу ( класний керівник Паїс Ю.В.) із середнім балом успішності за саместр 9.6 балів

Переможцем у номінації КРЕАТИВ-КЛАС визнано класний колектив 10-А класу (класний керівник Силенко В.А.)

Переможцем у номінації ЕЛЕГАНТ-КЛАС визнано класний колектив 8-А класу (класний керівник Басиста Л.М.)

Переможцями у найпрестижнішій номінації НАВЧАННЯ визнано МИРОНЕНКА КИРИЛА з 9-Б класу та ТАРАНЕНКО КАТЕРИНУ з 11-Б класу, які мають середній бал успішності за семестр - 11.6 балів

Вітаємо переможців! Публічне нагородження переможців відбудеться 20 січня 2020 року.

детальніше »

Конкурс ораторського мистецтва серед учнів 10-11 класів за підтримки Міжнародного університету LCC

16.01.2020

13 січня у нашій гімназії відбувся перший етап Міжнародного конкурсу ораторського мистецтва, який проводиться за ініціативи та підтримки Міжнародного університету LCC, розташованого у м. Клайпеда, Литва. Цього року учням 10-11 класів було запропоновано тему “Great Leadership and the Power of Self-interest”. Перемогу отримала гімназистка 11 класу Шпак Анастасія, вчитель Паїс Ю.К., яка і буде представляти наш заклад на регіональному етапі конкурсу 18 лютого 2020 р. Цього року конкурс проводиться в 8 країнах: Україні, Вірменії, Албанії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Монголії та Грузії. Переможець з кожної країни отримає квиток та право навчатися в Інституті англійської мови в Клайпеді на 3-х тижневих інтенсивних курсах вивчення англійської мови, вартістю 600 євро. Бажаємо Анастасії перемоги у наступному етапі!

детальніше »

Нова українська школа: учні 2-Б побували в "Кідландії"

16.01.2020

За інформацією міністра освіти Анни Новосад, зовсім скоро українським школярам будуть допомагати кар’єрні радники.

Учні 2-Б класу (кл.керівник Юларжи В.І.) вирішили не чекати нововведень, а вирушили до найбільшого в Україні дитячого міста професій «Кідландія» (м.Київ).

За один день Учні спробували себе більш, ніж в 100 професіях – від лікаря швидкої допомоги до пілота літака, від пожежника до ді-джея на радіо. 

детальніше »

Конкурс "Гімназист року"

15.01.2020

Оргкомітет та дирекція гімназії продовжують оприлюднювати імена переможців у різних номінаціях конкурсу ГІМНАЗИСТ РОКУ:

Переможцем у номінації ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ визнано ШИПОВИЧ ДІАНУ з 9-А класу

Переможцем у номінації ОЛІМПІЙСЬКИЙ РЕЗЕРВ визнано ФАТНЄВУ АРІНУ з 7-А класу

Переможцями в номінації ЛІДЕР САМОВРЯДУВАННЯ визнано ПАСИНЧУКА МИКОЛУ з 10-А класу та ХОМЕНКО ЮЛІЮ з 6-А класу.

Вітаємо переможців!

детальніше »

Вітаємо призерів обласних олімпіад

15.01.2020

11 січня 2020 року відбулась обласна олімпіада з правознавства. Всі 5 учасників від ПМГ стали призерами. Так, перші місця посіли ТАРАНЕНКО Катерина з 11 класу, ЦАПЕНКО Ірина з 10 класу та СУЗУКІ Вікторія з 9 класу. Другими були БИЧЕНКО Марія з 10 класу та АВДЄЄНКО Ксенія з 9 класу. Вітаємо перших переможців та їх наставника Силенка В.А. та зичимо подальших перемог. 

детальніше »

Конкурс "Гімназист року"

14.01.2020

Розпочався другий навчальний семестр,закінчились зимові канікули,які були переповнені святковими та вихідними днями. Оргкомітет та дирекція гімназії розпочинають оприлюднювати імена переможців у різних номінаціях конкурсу ГІМНАЗИСТ РОКУ: *Переможцем у номінації ПОЛІГЛОТ ГІМНАЗІЇ визнано СТРИГУН СВІТЛАНУ з 11-Б класу *Переможцем у номінації ПРОМЕТЕЙ НАУКИ визнано ВЕЛЬКО КАТЕРИНУ з 11-А класу Вітаємо перших переможців!

Вже завтра буде оприлюднено переможців у інших номінаціях.

детальніше »

Визначені школи, в яких проведуть інституційний аудит

12.01.2020

Нещодавно на базі гімназії було проведено зустріч керівника обласної структури Державної служби якості освіти Компанієць Оксани з директорами шкіл обласного центру. Вона ознайомила керівників закладів освіти зі специфікою проведення аудиту шкіл.

Державною службою якості освіти затверджений план здійснення заходів державного нагляду на 2020 рік. Відповідний наказ підписаний головою служби Русланом Гураком.

Документ містить перелік закладів загальної середньої освіти, у яких у 2020 році будуть проведені інституційні аудити. До переліку включено 101 заклад, що представляють різні регіони України.

детальніше »

Про харчування школярів

10.01.2020

Дирекція гімназії подає роз'яснення щодо тимчасового призупинення харчування школярів з 9 січня. У грудні минулого року було проведено тендер на організацію харчування учнів у 2020 році, який виграла ФОП Котенко. 3 січня тендерний комітет замовника, враховуючи відповідне рішення ради гімназії, численні письмові скарги батьків на низьку якість харчування та порушення підприємцем умов договору, дискваліфікував вищезазначеного ФОП. Весь перебіг дій є на https://www.dzo.com.ua/tenders/4670347 

детальніше »

Оголошення

12.01.2020

Гімназії на постійну роботу потрібен керівник скаутського гуртка. Звертатись до директора.

06.12.2019

6 грудня 2019 року оголошено тендер на здійснення харчування в ПМГ на 2020 рік. Шукайте інформацію на https://www.dzo.com.ua/tenders/4670347   

01.10.2019

Щосуботи проводиться вивчення польської мови – 9:00 год. (каб.15) та китайської – об 11:00 год. (каб.15).

Мови викладаються носіями мови-волонтерами з Польщі та Китаю. Курс можуть відвідувати учні інших шкіл Черкас.

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ    Структура 2019-2020 навчального року:

    • І семестр: з 02.09.2019 по 30.12.2019
    • ІІ семестр: з 09.01.2020 по 29.05.2020

    Канікули:

    • осінні: з 28.10.2019 до 03.11.2019
    • зимові: з 31.12.2019 до 08.01.2020
    • проміжні: з 24.02.2020 до 01.03.2020
    • весняні: з 23.03.2019 до 29.03.2019

    Розклад дзвінків з 4.11.2019

    1 урок – 8.30-9.15
    2 урок – 9.25-10.10
    3 урок – 10.30-11.15
    4 урок – 11.35-12.20
    5 урок – 12.30-13.15
    6 урок – 13.25-14.10
    7 урок – 14.20-15.05
    8 урок – 15.15-16.00

    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Чи відвідуєш ти гімназійну їдальню?

    Так - 33

    Ні - 23

    Чи є зміни на краще у харчуванні з січня?

    Так, є - 26

    Мабуть є - 17

    Немає - 6

    Стало гірше - 4

    Чи користуєшся ти послугами буфетів?

    Так, тим, що в коридорі - 24

    Так, тим, що в їдальні - 8

    Ні, не користуюсь - 16

    Де ти снідаєш зазвичай?

    Вдома - 53

    В гімназії - 4

    Чи варто проводити конкурс на збирання кубика Рубика?

    Так, минулоріч було цікаво - 23

    Ні, це нікому не потрібно - 13

    Мені байдуже - 11