Щоденні новини

Творимо сайт разом:нова перемога Юлії Олійник

07.05.2021

Наша гімназистка брала участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ»

Олійник Юлія виборола ІІІ місце в обласному етапі серед учнів 1-5 класів, і далі її робота відправляється в Киів для продовження участі в конкурсі. Це вже не перша перемога дівчини в подібних заходах. Гімназійна громада має змогу спостерігати за творчими здобутками, спортивними досягненнями та пишається своєю ученицею . Ми всі бажаємо Юлії подальших перемог, натхнення і реалізації творчих задумів.

детальніше »

І ми долучились до проведення найбільшого уроку в світі

05.05.2021

Наприкінці квітня учні 5-9 класів взяли участь у "Найбільшому уроку у світі", який був проведений волонтерами міжнародної молодіжної організації AIESEC в Україні. Молоді люди провели он-лайн уроки для наших гімназистів, де розповідали про екологічні проблеми планети та зміну клімату, а також надихали їх бути екологічно свідомими. Під час заходу діти мали змогу поспілкуватися з амбасадорами-волонтерами, переглянути відеофільми, а наприкінці заходу взяли участь у вікторині.

детальніше »

Незабаром стартує проект "Meaningful Teen"

04.05.2021

15 травня стартує новий проект,запропонований американцями з Каліфорнії "Meaningful Teen".Суть проекту - щотижневі спільні заняття англійською мовою в ZOOM протягом 45 хвилин,де є два учасники:американський одноліток та учасник з Черкас віком 10-13 років.Проект передбачає спілкування в межах шкільної програми англійською мовою.

Оголошення про набір учасників в ПМГ було розміщено в Ошколі і близько 30 учнів та молодших гімназистів,зголосились брати участь у проекті. Волонтери з американської сторони відберуть перших 10-15 учасників, з якими нині встановлюється технічний зв"язок.В разі,коли проект буде успішним,з 1 вересня його може бути розширено.

детальніше »

Наш гімназист серед кращих шахістів України

03.05.2021

Наш молодший гімназист з 5-Б класу Максим Пустовіт став бронзовим призером чемпіонату України з шахів.

Про це повідомили на сторінці “Шахи Черкащини” в фейсбуці.

Чемпіонат тривав у Полтавській області в селі Омельник. Юнаки до 12 років змагались в “бліці”. У змаганнях взяли участь 63 учасники з України.

Максим Пустовіт за результатами чемпіонату посів третю сходинку.

детальніше »

На Великдень воїни в Маріуполі отримали смаколики з ПМГ

02.05.2021

Сьомий рік іде війна на сході України. Сьомий рік українські воїни захищають спокійний сон МИРНОЇ УКРАЇНИ! Напередодні Пасхальних свят учні початкової школи, гімназисти 6-Б класу, вчителі Береславська В.І. і Недзельська В.І. нашої гімназії вчергове (це відбувається тричі на рік: на свято Покрови, на Різдво та на Пасху) привітали Захисників України, які знаходяться на Сході країни. А саме, наших друзів, морських піхотинців 503 Окремого батальйону морської піхоти, з якими у гімназії встановлено дружні стосунки. Акція спрямована «підсолодити» Великдень тим, хто стоїть на захисті східних і південних рубежів держави. Коробки із пасками, печивом, цукерками, чаєм, кавою, шоколадками, вітальними листівками та малюнками відправилися у Маріуполь.

«Здоров’я, сили, витримки, гарного великоднього настрою та обов’язкової перемоги!!! Повертайтеся живими!!! На Вас чекають вдома!!!», – бажаємо нашим захисникам.

детальніше »

Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів

01.05.2021

Весело й цікаво закінчився цей тиждень для учнів початкової ланки в Першій міській гімназії. Адже психологічна служба гімназії спільно з Оленою Науменко в межах Всеукраїнського проєкту «Healthy Schools організувала для учнів 3-х класів гру-квест на тему: «Як ми дбаємо про здоров`я». Усього було три команди від кожного класу, які й боролися за перемогу. Метою гри-квесту «Як ми дбаємо про здоров`я» було вдосконалення молодшими школярами знань про поняття «здоров’я», «здоровий спосіб життя», визначення та усвідомлення факторів, що впливають на здоров’я, створення умов для формування в учнів позитивного ставлення до життя та власного здоров’я. Гра-квест є інноваційною формою роботи з учнями. Це – цікавий і, водночас, ефективний спосіб засвоєння школярами необхідних знань, умінь та навичок. Інтерактивні вправи, виконання яких передбачає участь у квесті, стимулюють інтерес учнів, забезпечують активне долучення всіх учасників, згуртовують дитячий колектив.

детальніше »

Гімназійна галерея:свої роботи експонує Мирослава Близнюк

30.04.2021

Гімназійна галерея презентує нову творчу особистість молодшої ланки Мирославу Близнюк. Дівчинка навчається у 3-Б класі і має неабиякі творчі здібності. Малюванням займається перший рік в мистецькому гуртку «Аrtishok» під керівництвом Леуш Тетяни. Майже всі роботи ,що представлені на виставку написані акрілом і вскриті лаком. Також Міра займається музикою,навчається в музичній школі №1 ім.Лисенка і досить добре грає на фортепіано. Мірослава та іі родина,завжди приймають активну участь у благодійних акціях для товариства «Друг» надають корма для собак. Дівчинка дуже любить тварин і тримає в себе трьох котів і собаку породи акіта-іну. Міра дружелюбна,рухлива і планує займатися баскетболом після локдауну. Учениця має мрію стати рестратором. Ми вітаємо Міру з дебютом у гімназійній галереї і бажаємо здійснення мрій і успіхів в навчанні.

детальніше »

Знову оживають образи поезій неокласика у стінах рідної гімназії

29.04.2021

29 квітня о 9 годині ранку розпочалися VII науково-практичні онлайн-читання знавців творчості неокласика М. Драй-Хмари на базі нашої гімназії. Тема зібрання – «Духовний світ української людини в новітній концепції творчості М. Драй-Хмари». Зібралися діти звідусіль: Черкас, Городища, Києва та Кам'янки. На жаль, не так людно було: всього 13 учасників, але зважмо на непрості обставини, що домінують в Україні.

До слова був запрошений директор гімназії Сергій Іванович Саєнко, який підкреслив важливість вивчення творчості нашого поета, перекладача, мовознавця, літературознавця, глибину його поезій, перекладів, що допомагають виховувати молодь духовними й моральними людьми.

детальніше »

Протестовано систему Face Pay у гімназійній їдальні

28.04.2021

27 квітня працівники Приватбанку в Черкасах встановили та протестували два гаджети в гімназійній їдальні,які здатні працювати з картами VISA в режимі Face Pay,коли за спожиту їжу чи придбану буфетну продукцію,можна розрахуватись "лицем".Система впізнає власника платіжної карти по особливостях лиця,три світлини якого потрібно внести в базу даних заздалегідь.

Подібні термінали вже працюють у мережі магазинів "Велика кишеня" та інших і їх мережа буде невпинно розширюватись.

детальніше »

Тридцятип'ятирічна річниця Чорнобильської катастрофи

28.04.2021

26 квітня 2021 року виповнилося 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу, відлуння якої ми чуємо і донині…

Цього дня у нашій гімназії пройшли заходи до Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Учні 1-4 класів під час інформаційних повідомлень на тему: «Мужність і біль Чорнобиля», «Дзвони Чорнобиля душу бентежать...» думками полинули у страшні квітневі дні вісімдесят шостого року та ознайомились з історією трагедії, яка трапилася на Чорнобильській атомній електростанції.

детальніше »

Стартують вибори президента гімназії

27.04.2021

Традиційно в останні дні навчального року старші гімназисти обирають президента гімназії. Відтак, розпочинається підготовка до президентських виборів. З 26 квітня по 7 травня відбудеться реєстрація кандидатів у президенти гімназії за посиланням (https://forms.gle/MFB171nDa6Qbbzyx8 ), по завершенню розпочнеться передвиборча агітаційна кампанія і дебати кандадатів. У виборах беруть участь гімназисти 7 – 10 класів, кандидатури можуть висувати гімназисти 8 – 9 класів. Координує проект педагог-організатор Сухенко К.О.

детальніше »

Інтеракт провів конференцію з гватемальцями

26.04.2021

25 квітня гімназійний Інтеракт провів раніше сплановану конференцію онлайн з інтерактівцями з Гватемали https://mapme.club/kraini/24-gvatemala.html.Попередньо,про зустріч було домовлено під час навчання президентів Інтерактів кілька місяців тому.Максим Мацибока та Жан Рісіка,президенти Інтеракт клубів, стали модераторами зустрічі. Протягом години інтерактівці спілкувались між собою,передивились відеоматеріали про наші країни,рідні міста,поділились досвідом роботи.Цікавість викликали повідомлення сторін про культуру народів,особливості національної кухні.

детальніше »

Директор взяв участь у обласному семінарі

25.04.2021

22 квітня на базі гімназії №9 відбувся семінар на тему «Нові можливості нової школи». ДД заходу долучились директори 29 навчальних закладів, які беруть участь в обласній програмі «Інноваційні школи Черкащини», брав участь в ньому і наш директор.

Гостями такої зустрічі стали заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава, начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступниця начальника управління Оксана Сімушіна, ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна. Організатори семінару – управління освіти і науки Черкаської ОДА та ЧОІПОПП.

детальніше »

ЗМІ про нас: Школярі Черкаської міської гімназії висаджували дуби та підгодовували диких тварин у вольєрі

24.04.2021

Учні 3-Б класу Черкаської міської гімназії побували на екскурсії у лісівників. У Дахнівському лісництві Черкаського держлісгоспу відвідали кабінет шкільного лісництва, теплицю, де вирощують посадковий матеріал, та побачили техніку і засоби, що використовують лісівники для гасіння лісових пожеж.

Дітки разом з батьками та лісівниками із задоволенням висадили по кілька сіянців дуба неподалік адмінприміщення Черкаського держлісгоспу. Останньою і найбільш цікавою для школярів зупинкою у лісівничій екскурсії став вольєр, де розводять диких тварин.

детальніше »

Проведено майстер-клас для 3-Б

23.04.2021

Днями, психологічна служба гімназії спільно з класним керівником 3-Б Юларжи В.І. та викладачем, психологом і арт-терапевтом КЗ "Черкаський НРЦ "Країни добра ЧОР" В. Калюжною для учнів 3-Б класу провели цікавий майстер- клас з виготовлення національної ляльки мотанки.

Учні були в захваті і отримали масу емоцій і задоволення, адже ознайомились з історією походження ляльки-мотанки, а також обрядами та звичаями, з якими вона пов’язана. Після цього учасники майстер-класу приступили до виготовлення власних виробів. Під час роботи над лялькою- мотанкою діти загадували бажання, вкладали найщиріші емоції та занурювалися в цікаву подорож минулого українського народу. Учні 3-Б класу отримали гарний настрій від спільної роботи та власні рукотвори ― ляльки-мотанки. Особливо приємно, що наша етнічна лялька нікого не залишила байдужими. Такі заняття формують національну ідентичність, психологічно розвантажують і зберігають культурний спадок України. Дуже приємно коли навчання проходить в радість, креативно і незабутньо!

детальніше »

Гімназійна бібліотека відзначила Всесвітній день книги

22.04.2021

Щороку 23 квітня у всьому світі проводять відзначення Всесвітнього дня книги, мета яких — визнати чарівну силу книг, що є зв'язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами.

Бібліотечний фонд нашої гімназійної бібліотеки відповідає сучасним вимогам та задовольняє попити учнів та вчителів: є енциклопедії для дітей, прекрасні книжки з мистецтва, різноманітна довідкова література, новинки художньої літератури Тут є з чим працювати учням та гімназистам, а ще провести змістовно час з художньою книжкою в затишній читальній залі. І цю змогу гімназисти дістали завдяки акції ”Подаруй книгу бібліотеці”. На цю акцію відгукнулись численні учні гімназії та їх батьки. Хочеться відмітити вагомий внесок учнів 4-А класу (вчитель Коломієць К.С.).

детальніше »

МОН: школи самі вирішать, коли завершити навчальний рік

21.04.2021

Рішення про терміни завершення навчального року українські школи ухвалюватимуть самостійно, враховуючи обов'язкове використання 175 навчальних днів впродовж року.

Про це сказав начальник головного управління шкільної освіти МОН Юрій Кононенко в ефірі каналу «Україна 24».

детальніше »

Онлайн-марафон GIRLS POWER TECH "Дівчата заряджають технології"

20.04.2021

14 квітня - 14 травня 2021 року з нагоди Міжнародного дня кар'єри жінок у ІТ Програма академій Cisco та провідні університети України проводять онлайн-марафон GIRLS POWER TECH "Дівчата заряджають технології".

Захід відбувається в рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна 2021» за підтримки Інституту модернізації змісту освіти МОН України. 10-й рік поспіль компані Cisco організовує масові події для молоді з нагоди Girls in ICT Day. Участь у марафоні безкоштовна і доступна як для груп учнів під керівництвом викладача, так і для індивідуальних учасників.

детальніше »

Творимо сайт разом:ще одне досягнення Юлії Олійник

19.04.2021

На Черкащині завершився конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику “Пожежі краще запобігти!”, На засіданні правління Черкаської обласної організації Добровільного пожежного товариства України, члени журі визначили переможців обласного етапу конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості. 

детальніше »

Оголошення

30.04.2021

З 05 по 17 травня у всіх школах міста в 5-11-х класах буде продовжено навчання із застосуванням дистанційних технологій (у ПМГ Classroom).1-4 класи навчатимуться у звичному режимі.

24.04.2021

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого продовжено термін дії карантину у закладах освіти до 30 червня 2021 року

29.03.2021

З 12 квітня розпочнеться прийом документів для зарахування до 1-х класів (два класи по 30 осіб). Останній день прийому документів - 31 травня 2021 року. Для подачі документів та дотримання карантинних вимог, обов'язковий попередній запис у секретаря з 5 квітня за телефоном 337121.

Нагадуємо, наявність довідок 086-1/о та 063 (щеплення) є обов'язковою.


Детальніше >>

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Як ти сприйняв новину про продовження онлайн навчання до 17.

    Нормально,я вмію вправно працювати - 23

    Зі смутком,набрило сидіти за ПК - 6

    Вкрай негативно,це не навчання - 5

    Мені байдуже - 4

    Які аспекти онлайн навчання в ПМГ найпроблемніші?

    Низька активність гімназистів - 5

    Погане володіння технологією гімназистами - 1

    Погане володіння технологією вчителем - 6

    Не виставляються оцінки - 5

    Не даються домашні завдання - 0

    Не вчасно розпочинається урок - 0

    Не вчасно закінчується урок - 3

    Все гаразд - 17

    Яка причина "ховання" учнів за аватарками?

    Приховують свою відсутність на уроці - 10

    Не готові до уроку - 7

    Не причепурились до уроку - 11

    Мають технічні проблеми - 8

    Інше - 3

    Яка причина вимкненої камери на уроці?

    Приховують свою відсутність на уроці - 10

    Не готові до уроку - 3

    Не причепурились до уроку - 13

    Мають технічні проблеми - 8

    Щоб не побачили,що вони не в Черкасах - 0

    Інше - 4

    Чи відзначала твоя сім'я Великдень-2021?

    Так,це у нас традиція - 35

    Ні,у нас немає такої традиції - 4