Щоденні новини

Гімназійна галерея : рік завешує експозиція робіт Теслі Злати

30.05.2023

Гімназійна галерея завершує в цьому навчальному році свою роботу виставкою нової зірочки,що засяяла завдяки конкурсу «Мій улюблений котик»- випускниці молодшої ланки Злати Теслї. На виставці представлені роботи написані гуаш`ю . Картини яскраві та сповнені любов`ю до тварин та природи рідного краю. Злата малювати почала ще з садочка і весь цей час опановує художю майстерність з різними викладачами. Наразі дівчина займається в Школі-студії художньої творчості «Дереза». Учениці впрано поєднує захоплення малюванням з любов’ю до шкільних предметів:

детальніше »

4-а провів "зелений урок"

28.05.2023

З настанням весни є безліч можливостей розширити пізнавальні горизонти учнів.Незвичайний "зелений урок" провели учні 4-А класу з предмету"Я пізнаю світ" на свіжому повітрі в дитячому парку під відкритим небом.Тема уроку:" Повторення правил безпечної поведінки ",який практично опрацювали поруч з дорогою,світлофором,пішохідним переходом.Такий урок приніс не тільки задоволення,але і елемент оздоровлення.На свіжому повітрі і читати цікаво,і висловлювати думки вільніше.

детальніше »

Відновлюємо роботу дебатного клубу

27.05.2023

23 травня в нашій гімназії відбувся дебатний турнір “Дружня зустріч - 2023” між командою Черкаської спеціалізованої школи I-III ступенів №28 імені Т.Г.Шевченка та командою нашої гімназії. Тема дебатів: “Скорочення кількості шкільних предметів - підвищить ефективність навчання”.

За результатами жеребкуванням команді ПМГ випала сторона заперечення, довести цю сторону було завданням не із легких та наша команда у складі: Хоменко Юля (9-А) Шемшур Орест (10-Б), Барабаш Тарас (9-Б), справилась з цим завданням та здобули перемогу. 

детальніше »

Тімбілдінг для гімназистів від Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру

26.05.2023

На цьому тижні в гімназію на запрошення психологічної служби завітали директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Левченко О. В. з фахівцями МРЦ, які спільно з соціальним педагогом гімназії провели цікаві тімбілдінгові заняття для гімназистів 8-А класу та 10-х класів. Представники МРЦ презентували свою організацію, інформували гімназистів про напрямки роботи та запросили старшокласників до співпраці. Адже на базі МРЦ діють безліч клубів за інтересами, книжкова полиця, часто організовуються кінопокази, є унікальні та цікаві настільні ігри, проводяться безліч тематичних майстер-класів для молоді різного віку, консультації, навчання волонтерів, благодійні та соціально важливі акції, турніри, вишколи, тренінги, екскурсії, поїздки, розіграші, фестивалі, цікаві статті та підбірки для кожного, онлайн опитування, челенджі.

детальніше »

Творимо сайт разом: успішний рік Єгора Швеця

25.05.2023

Швець Єгор, гімназист 8-Б класу, протягом цього навчального року брав участь у 4-х онлайн олімпіадах з англійської мови (“На урок”, “Всеосвіта “ (осіння і весняна сесії), “Олімпіс”) і набрав максимальну кількість балів в кожній з них.

Але найбільшим успіхом стало перше місце у Всеукраїнській інтернет олімпіаді «Крок до знань - 2023» Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

детальніше »

Творча робота Олійник Ольги принесла їй всеукраїнську перемогу

24.05.2023

20-21 травня відбувся XXІІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського. У зв’язку з військовою агресією росії проти України, захід проводився у змішаному форматі. До фінальної частини конкурсу було допущено 29 учасників. Наша гімназистка Олійник Оля успішно захистила свою творчу роботу і отримала високі відгуки професійного журі та посіла ІІ місце. Голова журі творчої секції, художниця, директорка Музею Шолом-Алейхема, Ірина Климова відмітила особливий та неперевершений стиль малюнків Олі, зазначивши, що спостерігає за її творчістю і переглядала її роботи попередніх років та конкурсів. Вітаємо королеву гімназію з новими досягненнями! Бажаємо нових творчих здобутків!

детальніше »

Семикласники подорожували Черкащиною

23.05.2023

Хочете довідатися багато цікавого про рідний край? Тоді подорожуйте Черкащиною, як це зробили наші семикласники. Вони помандрували до музею-садиби письменника-реаліста, класика І.С. Нечуя-Левицького, яка розташована в Стеблеві.

Нас вразило все: автентичні предмети побуту, одяг, раритетні картини та книги, особисті речі письменника. До того ж Назарію Пилипчуку навіть дозволили виконати музичний твір на роялі, за яким колись грав сам Нечуй-Левицький.

детальніше »

Творимо сайт разом: ще один успіх Софії Зарічанської

22.05.2023

Нещодавно в м. Черкаси, відбувся обласний конкурс акапельного співу "Соловейко Черкащини". У ньому взяла участь Софія Зарічанська, гімназизистка 5-А класу (класний керівник Науменко О.В.), у номінації "Сольне виконання", та здобула призове місце.

детальніше »

Планується організація мовного табору в ПМГ

21.05.2023

Згідно рекомендацій департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР, на базі ПМГ та ФІМЛІ, планується організація роботи мовного та природничо-математичного літніх таборів. Звісно, мовний напрямок, запропоновано нам.

Тож нині дирекція розробляє план роботи табору.Очікується.що працюватиме він з 1 по 9 червня для учнів 6 та 7-х класів у першій половині дня.

детальніше »

До уваги школярів: відкрито прийом заявок на VІ Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт національного проєкту “Безпечна країна”

20.05.2023

Конкурс спрямований на привернення уваги дітей і молоді, педагогічних працівників, громадськості до основних складових безпеки життя, дотримання безпечних правил і норм поведінки в суспільстві, розвиток безпечного освітнього середовища, виховання усвідомленої та соціальної відповідальної молоді.


детальніше »

Вітаємо з золотою медаллю на міжнародній виставці!

19.05.2023

17-19 травня 2023 року відбулася Чотирнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» в онлайн режимі.

Привітання учасникам, організаторам і гостям надіслали президент Національної академії педагогічних наук України Кремень Василь Григорович, директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Баженков Євген Володимирович.

Організувала й провела виставки Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

детальніше »

Творимо сайт разом : БЕРЕЗА Олександр став чемпіоном Європи

18.05.2023

З 10 по 15 травня 2023 року в м. Стражське (Словаччина) проходив чемпіонат Європи з комбат дзю-дзюцу (розділи граунд файт, клоз контакт та фул контакт). Гімназист 5-Б класу нашої гімназії Олександр Береза став чемпіоном Європи у розділі граунд файт, а також здобув срібло у розділі клоз контакт.

детальніше »

Наша гімназія сьогодні обирала президента

17.05.2023

17 травня 2023 року гімназисти обирали Президента Першої міської гімназії. Кандидатами на високу посаду були Тарас Барабаш (9-Б клас), Яна Дерій (9-А клас) і Юлія Хоменко (9-А клас). Протягом декількох тижнів тривала передвиборча кампанія кандидатів, протягом якої висвітлені були програми кандидатів, їх же було представлено на дебатах, що відбулися у понеділок, 16 травня.

детальніше »

Батьки та учні 1-Б створили біля гімназії квітучу клумбу

16.05.2023

З метою формування в учнів 1-Б класу (кл. керівник Юларжи В.І.) елементів екологічної культури та в рамках реалізації річних завдань зі сталого розвитку, протягом лютого-квітня учні та батьки 1-Б класу втілювали в життя екологічний проєкт «Квітуча клумба біля школи».

Учням дуже подобається працювати із землею та створювати умови для вирощування рослин. Перед посадкою насіння чорнобривців школярі розглядали насіння, закріплювали знання про будову рослин, відгадували загадки, преглядали пізнавальне відео про рослини, займалися дослідницькою діяльністю. Вирощування рослин розвиває допитливість і спостережливість у дітей, формує навички дослідництва, розширює уявлення про те , як доглядати за рослинами в кімнатних умовах, узагальнює знання про необхідність світла, тепла, вологи, грунту для росту рослин, розвиває пізнавальні творчі здібності вихованців. Учні з нетерпінням чекали перших паростків та результату роботи!

детальніше »

Vivat дев'ятнадцята Королева гімназії!

15.05.2023

12 травня на паркеті Черкаського обласного художнього музею відбувся традиційний гімназійний благодійний Бал, який став вишуканим фіналом проєкту-конкурсу «Королева гімназії - 2023». Учасники Балу, гімназисти-старшокласники і учителі, обирали дев’ятнадцяту Королеву Першої міської гімназії. Честь урочистого відкриття свята належала принцесам Першої міської гімназії, учасницям проєкту, гімназисткам Поліні Корнієнко, Софії Скляровій, Катерині Дмитренко, Софії Земці, Діані Дудніченко, Яні Дерій та Ользі Олійник. Вони виконали вишуканий класичний вальс. Ретельно і наполегливо готувалися і інші учасники балу. Так, колектив 9-А класу виконав традиційний французький танець - менует, колектив 10-Б класу виконав урочистий полонез, а колектив 10-А класу – сучасне бачення вальсу. На самкінець танцювальної програми, гості мали можливість насолодитися прекрасним виконанням запальної румби від наших гостей, вихованців колективу спортивного бального танцю «Стиль».

детальніше »

Напередодні Дня сім’ї для п’ятикласників проведено тематичне заняття

15.05.2023

На цьому тижні до міжнародного Дня сім’ї психологічною службою гімназії у 5- х класах було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Моя сім’я, моє багатство».

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. В цей день прийнято дарувати теплі слова та подарунки членам своєї сім’ї, а також проводити час разом.

детальніше »

Вітаємо з перемогою у конкурсі "Schoolovision"

14.05.2023

Цьогоріч переможцем міжнародного пісенного ітвінінг конкурсу "Schoolovision" став колектив нашої гімназії : Гаркава Анна, Трофименко Ксенія, Білик Анастасія, Пукаленко Влада, Близнюк Мирослава, Діброва Катерина, Дмитренко Маріанна, Кушніренко Ліза, Горбатенко Анна, Безкопильна Діана, Білорус Каріна та Олійник Юлія. Робота наших гімназистів отримала високу оцінку від 25 інших учасників проєкту і за результатами фінального голосування наша пісня " Ми майбутнє" та кліп отримали 167 балів, що дало можливість очолити трійку лідерів разом з Австрією та Німеччиною, які посіли друге та третє місце відповідно.

детальніше »

Вітаємо Злату Теслю, переможницю міського етапу конкурсу « Мій любий котик»

14.05.2023

Ще не відгули пристрасті гімназійного етапу обласного конкурсу запропонованого Черкаським обласним центром роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради «Домашні улюбленці: мій любий котик», а ми вже маємо чудову приємну новину. Робота нашої учениці 4-Б класу Злати Теслі, виграла міський етап і далі бере участь у обласному. Нагадуємо, що Злата виборола перше місце у гімназійному етапі,до якого вона представила фото і малюнок котика Маркіза, що живе у бабусі.

детальніше »

Відбулися підсумкові навчально-польові збори для випускників ПМГ

14.05.2023

Цього тижня фахівці Черкаської медичної академії та військової кафедри ЧНУ провели підсумкові навчально-тренінгові заняття для випускників гімназії. Гімназисти ознайомилися із правилами надання першої домедичної допомоги,навчились елементам ведення віськової справи,мали змогу відпрацювати отримані знання на практиці.

Зокрема, на спеціальних манекенах учасники проєкту вчилися робити серцево-легеневу реанімацію, непрямий масаж серця, штучне дихання, зупиняти кровотечі та надавати першу домедичну допомогу при опіках та обмороженнях.

детальніше »

Інтеракт обрав нового президента

13.05.2023

11 травня Інтеракт обирав нового президента дитячої громадської організації.Чинним президентом клубу є ОЧЕРЕТЯНКО Іван,який за кілька тижнів закінчує ПМГ.

Інтеракт,є молодіжної програмою всесвітнього руху Ротарі і в організації роботи керується законами та правилами цього руху.Каденція в Ротарі розпочинається щороку 1 липня і закінчується в останній день червня наступного року.Клуб займається волонтерством,розвитком лідерства,міжнародними обмінами тощо.

Інтерактівці висунули у цей день та одноголосно проголосували за нового президента клубу- ШПУНТ Соломію.

детальніше »

Оголошення

30.05.2023

Річне оцінювання екстернів 1-8-х та 10-х класів з 1 по 15 червня, розклад https://tinyurl.com/2l9ty8om

Якщо екстерни заздалегідь прислали оцінки зі шкіл,де вони зараз навчаються, окремі оцінки можуть бути зараховані в ПМГ. Отримуй консультацію у свого класного керівника.

29.05.2023

Зареєструватись у міський мовний табір учням 7-8-х класів інших шкіл Черкас можна тут https://bit.ly/3BYpsyw

(кількість місць обмежена)

19.05.2023

Гімназія оголошує додатковий набір учнів в 10 класи.Звертатись у приймальню директора,тел. 337121, serte@i.ua

14.05.2023

До уваги екстернів.Заяви на проведення річного оцінювання просимо подавати на serte@i.ua.

Оцінювання проводитиметься для 9 та 11-х класів до 30 травня, для решти класів - у червні.

28.03.2023

Набір дітей до перших класів здійснюється з 3 квітня по 31 травня 2023 року. Детальніше http://fcg.ck.ua/news/10372 

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023
20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

12.09.2022

Структура 2022-2023 навчального року:

 • І семестр: з 01.09.2022 по 23.12.2022
 • ІІ семестр: з 09.01.2023 по 31.05.2023
 • протягом навчального року проводяться канікули:
 • осінні: з 31.10.2022 до 06.11.2022
 • зимові: з 24.12.2022 до 08.01.2023
 • весняні: з 03.04.2023 до 09.04.2023
28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ
    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!