Щоденні новини

Гімназія брала участь у Всеукраїнському тижні протидії булінгу

27.09.2021

В рамках проведення Всеукраїнського тижня протидії булінгу в гімназії відбулося багато заходів.

Психологічною службою гімназії був проведений інтерактивний перегляд мультиплікаційного матеріалу про цінність дружби та сприйняття себе таким, який ти є. Гімназія також приєдналася до ІІ Національного антибулінгового уроку від ГО «НЕ ЦЬКУЙ». Відтак соціальний педагог гімназії провела для учнів 4-А та 4-В класів національний антибулінговий урок. Під час різноманітних вправ, ігор і завдань учні вчилися оцінювати вчинки людей на основі життєвих ситуацій, опрацювали навички дружного спілкування та підтримки один одного. Діти переглянули тематичні відеоролики, презентації, розібрали конкретні життєві приклади та ситуації із життя сучасних артистів, музичних виконавців, співаків, історії яких, були представлені на сторінках ворк-буку від ГО «НЕ ЦЬКУЙ». Учням пояснили: чим саме відрізняється звичайний конфлікт від булінгу, як захистити себе та оточуючих від цькування. Школярі спільно з соціальним педагогом створили дерево дружби з ідеями «Як побороти/уникнути цькування» під гаслом «Добре тому жити, хто вміє дружити». З учнями також були обговорені правові аспекти питання булінгу.

детальніше »

Репортаж з фестивалю "Золота осінь Славутича"

26.09.2021

Наша подорож до Славутича почалася із стереотипного сприйняття локації. У центральноукраїнському розумінні місто на межі областей насторожувало близькістю до чорнобильської зони, молодістю та відсутністю прямого сполучення з Черкасами. Але ж хіба це може спинити підлітків, що почули слово «фестиваль»? Адже це весело, цікаво і по-бразилійськи масштабно (чи це наше стереотипне уявлення ?)

Ранній виїзд – не бар’єр, а перший крок до вражень. Посилення протиепідемічних заходів – не перешкода, а стимул подбати про своє здоров’я. Та й фестиваль - не просто «Зося», а можливість нових знайомств та натхнення.

детальніше »

Наші дві команди поїхали до міста Славутича

25.09.2021

З 24 до 27 вересня команди юних журналістів та телевізійників гімназії братимуть участь у Міжнародному фестивалі "Золота осінь Славутича - 2021" https://www.zosya.com.ua 

Цій поїздці передував складний конкурс,де потрібно було підготувати конкурсну роботу.

Роботи FCG-TV та газети Гімназист  отримали схвалення конкурсної комісії і вже сьогодні приступлять до роботи під час проведення фестивалю.

Керівником групи є вчителька української мови,керівник Клубу юних журналістів Мех А.В.

Про участь наших команд у фестивалі плануємо подавати репортажі зі Славутича.

детальніше »

Нове шкільне меню формуватиме у школярів звичку здорового харчування

24.09.2021

Наразі у Черкасах проходять підготовчі заходи, що мають на меті створити всі необхідні умови для максимально ефективної реалізації Реформи шкільного харчування, старт якої в Україні запланований з 1 січня наступного року.22 вересня на базі СШ №28 було проведено семінар для директорів шкіл Черкас,в якому брав участь і наш директор.

детальніше »

Формується рада гімназії

23.09.2021

Згідно чинного Сатуту гімназії,вищим колегіальним органом самоврядування,є рада гімназії http://fcg.ck.ua/rada  

Під час останніх батьківських зібрань було обрано новий склад батьків,які представлятимуть класи у раді каденції 2021-2022 навчального року.

детальніше »

У гімназії проведено День Миру

22.09.2021

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню. До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте, у резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня. В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня – Міжнародний день миру.

детальніше »

Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX)

22.09.2021

на 2022-2023 навчальний рік запрошує

Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX) – це програма культурного обміну Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яка адмініструється в Україні організацією «Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS» (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Програма надає школярам повні стипендії, які дають їм змогу подорожувати до США, навчатися в американській школі протягом одного академічного року і проживати в американській родині.

детальніше »

Конкурсна робота: Ментальність майбутнього (погляд гімназистів)

21.09.2021

Зазирати у майбутнє – справа непроста і ризикована. Адже наразі світ так швидко і непередбачувано змінюється (чого вартий лише глобальний досвід життя у пандемії, якого ми набули останнім часом), що будь-які прогнози зводяться нанівець і можуть бути дуже далекими від реальності!

Тож, домашнє завдання «Ментальність майбутнього», отримане гімназійною журналістською командою до Міжнародного фестивалю "Золота осінь Славутича", спонукало нас серйозно задуматись. Власне, а що ж таке ментальність? Це спосіб мислення? Загальна духовна налаштованість покоління? Установка індивіда або соціальної групи до навколишнього світу? Чи коктейль з усього вказаного вище? Якою ж буде ментальність майбутніх поколінь?

детальніше »

Вчитель Молчанов О.М. нагороджений медаллю

21.09.2021

10 вересня, напередодні Дня фізичної культури і спорту України спортивна громадськість м. Черкаси підсумовувала результати роботи за 2021 рік. Зокрема увагу було зосереджено на успішних виступах спортсменів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Найкращі керівники та тренери спортивних закладів були нагороджені відзнаками міського голови Бондаренка А.В..

Вітаємо вчителя фізичної культури гімназії , тренера-викладача з баскетболу КДЮСШ №1 ЧМР БК “Черкаські мавпи” Молчанова О.М, який був нагороджений медаллю “За сумлінну працю”.

детальніше »

Творимо сайт разом : 6-А провів урок у музеї

20.09.2021

15 вересня урок історії 6-А провів у Черкаському обласному краєзнавчому музеї . Гімназисти ознайомились із історичним минулим рідного краю. Гімназисти взяли участь у археологічному квесті «Таємничі скарби» ,який провела старший науковий співробітник сектору археології Кургіна –Коваленко Т.С. та завідувач сектору історії краю Ганницький І.Г.. Дві команди виконували завдання та боролися за першість отримати калюч від скриньки із скарбом . Учасники проєкту ознайомились із теорією археологічних розкопок . Весь клас зацікавився археологією і мріє відвідати справжні археологічні розкопки . Вчителька історії Швиденко В.В. планує і надалі організовувати уроки поза межами ПМГ.

детальніше »

Для гімназистів було проведено урок на тему «Радість життя»

19.09.2021

Часто буває так, що для багатьох людей прихід осені це великий стрес як у фізичному так і в психологічному аспекті. Ми вже звикли до тепла, а тут раптом прохолодна погода із похмурими, часом дощовими ранками та довгими вечорами, тому багато хто почувається, знесиленим, роздратованим сумним. І часто скаржиться на те, що не відчуває ніякого щастя.

детальніше »

Творимо сайт разом: 7-Б відзначив день фізкультури

19.09.2021

Як ще міг відзначити день фізичної культури і спорту наш дружний 7-Б? Звичайно ми організували таку довгоочікувану зустріч на Дахнівській Січі! Було все: і спортивні змагання і вікторини і навіть культовий танець цього літа розучив класний керівник Лукіч В.В разом з батьками . Як завжди дружно, круто, затишно, смачно!

Прийняли в наш колектив новеньких: сім"ї  Іщук Олексія та Олександри Шарої. 7-Б бажає всім гарного і продуктивного навчального року!

детальніше »

Вісті з класів: 5-A

18.09.2021

Минулих вихідних,у погожу вересневу днину, 5-А клас мав три приводи для святкування - день фізичної культури і спорту, початок нового навчального року та "неформальне" знайомство з класним керівником Корнієнко І. В. Зустріч пройшла неперевершено: було багато веселих ігор, всіляких спортивних забав та, що там говорити, навіть дискотека була))) Ірина Вікторівна дуже органічно ввійшла в дружний класний колектив. Таке відчуття, що це була не перша зустріч))) Чоловіки як завжди наготували смаколиків на всю нашу немалу компанію! Маємо сподівання, що, як рік почали, так він і пройде!

детальніше »

Гімназійна галерея розпочала свою роботу. Noosphere Space Art Challenge

17.09.2021

В новому навчальному році Гімназійна галерея розпочала свою роботу із незвичайної виставки. Цього разу ми представляємо збірну презентацію робіт гімназистів.В березні цього року Перша міська гімназія брала участь у Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків Noosphere Space Art Challenge « 30років космічноі незалежності». Учні ПМГ активно долучилися до конкурсу і від нашої гімназіі надійшло біля тридцяти робіт,а деякі учні відправляли роботи самостійно. Малюнки Євангеліни Міхновської, Марії Мацапей, Анастасії Шемшур, Владислави Маладики, Назарія Пилипчука, Матвія Радюкова та Катерини Однорал виявилися одними із найкращих серед 15 000 надісланих робіт на всеукраїнський конкурс Noosphere Space Art Challenge! Візіонерське бачення, яскраві кольори, креативне розкриття тематики конкурсу в творчих роботах цих дітей не змогли залишити байдужими організаторів проекту , тому на адресу ПМГ були надіслані подарунки  від ГО "Асоціація Ноосфера" за підтримки мецената, філантропа Макса Полякова. Всі інші учасники отримали грамоти. Нагородження і привітання відбулося 13.09.21 на засіданні гімназійного актива. Ми вдячні за участь всім хто долучився і сподіваємось, що і надалі ми продовжимо співпрацю з Noosphere.

детальніше »

Переможці міжнародних предметних олімпіад таки отримають премії – серед них і наш випускник Олександр Запорожець

16.09.2021

Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

Зокрема, новий порядок передбачає, що переможці міжнародних учнівських олімпіад із математики, фізики, інформатики та хімії отримають премії Президента України в розмірі 100 тисяч гривень.А це значить,що серед стипендіатів буде і наш випускник Олександр Запорожець.

детальніше »

Розпочалось проведення батьківських зборів

15.09.2021

З 14 по 16 вересня у гімназії проводяться загальногімназійні батьківські збори (графік їх проведення знаходиться в розділі ОГОЛОШЕННЯ цього сайту) Директор гімназії звітує у ці дні перед батьками про використання коштів БФ та спонсорських надходжень.Кожен батько може прочитати письмовий звіт на руки,отримати доступ до оригіналів документів у бухгалтеріях.

Також у ці дні розглядаються важливі питання життєдіяльності закладу. У день проведення збрів учасникіи зібрань заслуховують звіт своїх представників у раду гімназії та обирають представників у каденцію 2021-2022 навчального року.

У учасників зборів є можливість отримати відповіді на всі питання з перших вуст. Батьки також зустрічаються у цей день з класними керівниками,мають змогу оглянути гімназію.

детальніше »

4-Б відвідав «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми ЧОР»

13.09.2021

8 вересня 2021 року учні 4-Б класу завітали до комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми ЧОР» на День відкритих дверей .Для гостей Центру були проведені науково-пізнавальні екскурсії по екологічній стежці «Я і довкілля»,де діти мали змогу онайомитися з рослинами нашої країни, до Зразкового музею Хліба, живого куточку, у відділ закритого ґрунту (це дкілька теплиць з екзотичними рослинами).Гордістю відділу закритого грунту є гигантські лимони ,що дозріють на Новорічні свята,але вже зараз мають значні розміри. Голубівня створена у Центрі 2017 році порадувала дітей видовим різноманіттям голубів,а також елітними породами свійських птахів. Гімназисти з радістю годували птахів,а деякі виявили бажання приходити і допомогати працівникам доглядати тварин. Школярі мали змогу відвідати виставку творчих робіт своїх ровесників та сфотографуватися в фотозонах.

Також за цей період діти встигли відвідати Черкаську обласну бібліотеку та дитячий парк. Навчання почалось з приємних емоцій ,що полегшують адаптивний період після канікул.

детальніше »

В Інтеракті з'явились новачки

12.09.2021

10 вересня проведено перше організаційне зібрання для нових членів Інтеракту.5 старшокласників-гімназистів зголосилися вчитися лідерству та волонтерству.Керівник Клубу Саєнко С.І. ознайомив присутніх на засіданні з історією Інтеракт-Черкаси,розповів про сталі традиції та програми.

У новачків було чимало запитань на які керівник Інтеракту давав розширені відповіді.

Наостанок новачки зробили спільне фото з Хартією Інтеракту,який функціонує на Черкащині з 2003 року і є єдиною в області громадською дитячою організацією такого спрямування.

Наступне засідання Інтеракту проводитиметься 16 вересня. Редколегія сайту надасть можливість іншим клубам та гурткам розмістити інформацію про свою діяльність.

детальніше »

У центру "ОЛІМПУС" новий керівник

11.09.2021

10 вересня наказом директора гімназії було призначено нового директора мовного центру "ОЛІМПУС" http://fcg.ck.ua/fce

Ним стала Паїс Юлія Валентинівна,заступник директора з навчально-виховної роботи,вчитель англійської мови.

Вже наступного тижня Центр розпочне набір слухачів на підготовчі курси.На курси можуть записуватись учні інших шкіл міста,курси працюватимуть по суботах. Запис здійснює секретар директора,тел. 337121,або на juliapais2016@gmail.com Більш детальну інформацію можна взнати у директора центру (каб №10) та у вчителів англійської мови.

детальніше »

Бібліотека:мандрівку книжковим містом здійснив 1-Б

10.09.2021

10 вересня учні 1-Б класу (вчитель Бойченко Людмила Миколаївна) мандрували книжковим містом, вони завітали до нашої гімназійної бібліотеки. Гортаючи сторінки книжок, вони мандрували в чарівні країни, де живуть Маленький Мук, Буратіно, Цибуліно, барон Мюнхаузен, Незнайко та його друзі, старий Хоттабич та багато інших героїв книг. Книги допоможуть відкрити чарівні таємниці планет та зірок, розгадати таємниці природи. Для цього треба багато читати і бути читачем нашої шкільної бібліотеки. Бібліотекар Кротович Галина Олександрівна чудово знає літературу, часто розмовляє з дітьми про книги, допомагає стати добрими та справжніми читачами. Ставши читачами шкільної бібліотеки, учні повинні цінувати книгу – джерело знань, бережливо ставитись до книжок та пам’ятати правила поводження з книжкою.

детальніше »

Оголошення

26.09.2021

26 вересня виповнюється 25 років з дня набуття Першою міською гімназією членства у проєкті асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

Вітаємо!

14.09.2021

Щопонеділка з 15:10 год. та щосереди з 14:15 год.у актовій залі проводитиметься гурток "Співочі голоси гімназії" для усіх бажаючих учнів та гімназистів. В понеділок керівник гуртка Кісільова Марія Сергіївна чекає в актовій залі на учнів 2-4 класів, у середу 5-9 класів.

Планується вивчення та виконання пісень українською, англійською та іншими іноземними мовами.

01.09.2021

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого продовжено термін дії карантину у закладах освіти до 31 жовтня 2021 року

22.06.2021

Дирекція шукає підрядника для виконання робіт (робота зі склом,вітринами) для реконструкції музею букваря.Звертатись до директора,тел. 337121

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!