Щоденні новини

Учнів запрошують на міжнародний конкурс оповідань

07.04.2020

ЮНЕСКО та Фонд Ідріса Шаха запрошують молодь віком від 12 до 18 років взяти участь у Всесвітньому конкурсі коротких оповідань.

Про це повідомили на сайті Постійного представництва України при ЮНЕСКО.

Щоб взяти участь, потрібно написати оповідання від 250 до 500 слів англійською або французькою мовою на тему “Одного разу в моєму майбутньому”. Консультації вам готові надати Науменко О.В. або Мокрушина Т.Т. (їх координати знайди в розділі ВЧИТЕЛІ)

“Це має бути оригінальний неопублікований художній твір, присвячений потенціалу майбутнього суспільства бути справедливим, всеосяжним, мирним, стійким, сталим і толерантним”, – йдеться у повідомленні.

Роботи слід надсилати до 30 квітня на worldtales@unesco.org.

Конкурс має заохотити творчу молодь до пошуку інноваційних рішень зниження загроз зміни клімату, порушення прав людини, конфліктів, расизму і дискримінації.

Детальніше про конкурс дивіться тут.


Нагадаємо, школи запрошують на проєкт з ненасильницького вирішення конфліктів.

детальніше »

В режим роботи гімназії втретє внесено зміни

06.04.2020

З 6 квітня 2020 року вступила в силу дія Постанова Кабміну України,яка ужорсточає перебування на вулицях та громадських місцях українців. Дирекцією гімназії внесено зміни до режиму роботи гімназії з цього дня:

 1. Доступ батьків та вчителів до гімназії без масок ЗАБОРОНЕНО.
 2. Доступ до гімназії вчителів без попереднього узгодження з директором ЗАБОРОНЕНО.
 3. Черговим по ПМГ згідно графіка,працювати без масок та рукавичок - ЗАБОРОНЕНО.
 4. Заїзд на територію ПМГ транспорту ЗАБОРОНЕНО (крім транспорту служби чистоти). 

НАГАДУВАННЯ: З 6 квітня 2020 року перебування громадян на вулиці без паспортів (або іншого документа, що засвідчує особу) ЗАБОРОНЕНО.

ЗАБОРОНЕНО перебування на вулицях осіб віком 60 років і старше.

ЗАБОРОНЕНО перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

детальніше »

Карантин для учнів і студентів продовжать, - прем'єр

05.04.2020

Часткове послаблення карантинних заходів, що може відбутись при зниженні захворюваності на COVID-19 наприкінці квітня, не стосуватиметься студентів та школярів. Для них карантин буде продовжений.

Про це, під час свого відеозвернення до українців, сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

детальніше »

Вітаємо переможців конкурсу «Paddington»

04.04.2020

02.03.2020 відбувся перший он-лайн тур міського конкурсу знавців англійської мови «Paddington» для учнів закладів загальної середньої освіти міста. Цей конкурс проводиться щорічно для учнів 6-7 класів , які зацікавлені у вивченні англійської мови. В цьому році 37 учнів гімназії взяли участь у конкурсі і показали дуже хороші результати. Дерій Яна, учениця 6-а класу, Костецька Маргарита, учениця 6-б класу, Лемещук Марія, учениця 7-а класу та Почінок Марія, учениця 7-а класу стали переможцями першого туру набравши найбільшу кількість балів. Вітаємо учениць та їхніх вчителів Басисту Л.М., Потьомкіну О.В., та Юрлову Т.С.,з таким хорошим результатом та бажаємо перемоги у другому турі. Приємно, що цей конкурс було створено на базі нашої гімназії для того, щоб виявити та підтримати лінгвістично-обдарованих учнів, активізувати їх творчу ініціативу, поглибити культурологічні та країнознавчі знання.

детальніше »

Учасники учнівських олімпіад не отримають бали при вступі

03.04.2020

Учасники IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020 році не отримають додаткові бали при вступі до вишів.

Про це під час участі у програмі «Сніданок з 1+1» сказала в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.

Таке рішення викликано тим, що у цього року Міністерство освіти відмовилось від їх проведення через невизначені терміни проведення карантину.

детальніше »

Проведено атестацію педагогічних працівників в умовах карантину

02.04.2020

01 квітня у нашій гімназії відбулося засідання атестаційної комісії. Захід було організовано згідно рекомендацій наданих у листі-роз’ясненні МОН від №1/9-179 від 27 березня 2020 року. Керуючись інтересами педагогічних працівників гімназії, які атестуються та в зв’язку з карантином,засідання атестаційної комісій пройшло в режимі онлайн на платформі інструменту Jitsi Meet. Адміністрацією були підготовлені всі необхідні атестаційні документи, надіслані роз’яснення як розпочати трансляцію, голосувати, обговорювати та приймати рішення. Засідання почалося вчасно, всі члени атестаційної комісії справилися з поставленою задачею, хоча це був новий досвід, і деякі вчителі отримували інформаційну допомогу під час роботи. Всі вчителі, що атестуються мали змогу долучитися до обговорення, директор гімназії відкрито коментував отримані результати. Після етапу обговорення пройшло таємне голосування в Google Form. За результатами голосування 14 вчителів гімназії, яким підтверджують чи мають встановити категорію чи звання отримали голоси всіх членів атестаційної комісії. Адміністрація гімназія дякує всім учасникам засідання за готовність працювати, навіть в таких непростих умовах карантину і бажає всім учасникам навчального процесу здоров’я.

детальніше »

Кадрове питання: у гімназії новий працівник

01.04.2020

Наказом директора гімназії з 1 квітня 2020 року нічним сторожем гімназії призначено Владімірова Михайла Михайловича. Попереднього сторожа Вовченко В.Г. звільнено за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію. Дирекція гімназії висловлює слова подяки Валентині Григорівні до добросовісну багаторічну працю на посаді сторожа та зичить їй здоров'я.

Сторожування закладу здійснюється в нічний час, згідно штатного розпису у гімназії працюють дві одиниці сторожів.

детальніше »

Телеканали транслюватимуть уроки для учнів 5-11 класів

01.04.2020

6 квітня стартує проєкт “Всеукраїнська школа онлайн”, в межах якого телеканали транслюватимуть уроки для учнів 5-11 класів.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

“В межах проєкту 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України. Зараз відбуваються щоденні зйомки уроків для учнів з 5 по 11 класи. За збалансованою програмою Міністерства освіти та науки викладається 11 предметів“. – зазначив Зеленський.

детальніше »

У МОН уточнили можливі дати ЗНО та вступної кампанії

31.03.2020

Міністерство освіти і науки назвало можливі дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Про це повідомила на своїй fb-сторінці виконувачка обов’язки міністерки освіти і науки Любомира Мандзій.

“За будь-яких обставин ЗНО та вступна кампанія-2020 відбудуться! Які можуть бути варіанти розвитку подій, дивіться у інфографіці Міністерства освіти і науки України. Звичайно, сподіваємося на найбільш позитивний сценарій. Бережіть себе і своїх рідних”, – написала Мандзій.

детальніше »

Проект «Всеукраїнська школа онлайн» стартує 6 квітня

30.03.2020

6 квітня в Україні розпочнеться проект «Всеукраїнська школа онлайн», що розрахований для учнів з п’ятого по одинадцятий клас. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні щодо ситуації з протидією коронавірусу. За словами Президента, у межах проекту 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України. «Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань. З цією метою у понеділок, 6 квітня, стартує проект «Всеукраїнська школа онлайн». У межах проекту 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України. Зараз проходять щоденні зйомки уроків для учнів з п’ятого по одинадцятий клас. За збалансованою програмою Міністерства освіти і науки викладається 11 предметів», - сказав Зеленський. 

детальніше »

Сертифікація: тестування склали 1045 вчителів

29.03.2020

Перший етап сертифікації пройшли 1045 вчителів початкових класів. Про це повідомили на сайті МОН. Всього участь у тестуванні брали 1552 педагоги,в тому числі і наша вчителька Юларжі В.І. Щоб успішно пройти цей етап, потрібно було набрати не менше 60% правильних відповідей.Валентина Ігоревна набрала значно більше балів ніж вимагає мінімум. Тепер 1045 вчителів проходитимуть ще два етапи сертифікації – самооцінювання педагогічної майстерності та вивчення експертами практичного досвіду. Анкета самооцінювання містить 45 тверджень для оцінювання власної професійної майстерності та 5 варіантів відповіді для кожного з них – від “цілком погоджуюсь” до “категорично не погоджуюсь”. Її потрібно подати до 5 квітня. Побажаймо нашій вчительці здолати успішно і цей рубіж сертифікації!

детальніше »

Карантин на позитиві!

28.03.2020

Карантин змінив наше життя і, безперечно, вплинув на кожного. Всі сьогоднішні події — це те, чого раніше з нами не було, чого немає в нашому досвіді. Через карантин вся сім’я опиняється цілодобово в одному просторі. Як тут співіснувати, поважати межі одне одного? Чим краще зможете розподілити ролі – тим менше буде непорозумінь. В кожного буде своя відповідальність, повага до іншого. Важливо також домовитись про час, коли матиме змогу побути наодинці з собою. Дуже важливо організовувати і спільні речі, на які не було часу раніше. Обговорити спільні плани на майбутнє, зробити спільну карту мрій. Гарним об’єднуючим заняттям для сім`ї стануть різноманітні настільні ігри, на кшталт твістер, лото, мафія, монополія–та ще купа інших. Головне – мати бажання.

детальніше »

Інформація Міносвіти: ДПА для учнів 4-х і 9-х класів скасовано

27.03.2020

У 2020 році державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів проводитись не буде. Про це, під час проведення онлайн конференції у Facebook, повідомила в.о. міністра освіти Любомира Мандзій. «Державна підсумкова атестація учнів 4-х та 9-х класів буде скасована. Відповідний наказ готується у Міністерстві освіти і науки», - повідомила в.о. міністра освіти. 

Також за її словами, якщо навчальний рік в Україні буде продовжений і учні відновлять навчання у школах у травні або у червні, освітній процес буде триватиме до 1 липня. Навчальний рік для випускників 11 класів триватиме до моменту видачі їм документів про освіту.

детальніше »

Україна в ніч на неділю, 29 березня, перейде на літній час.

26.03.2020

О 3-й годині ранку стрілки годинника будуть переведені на годину вперед. Як повідомлялося, порядок обчислення часу на території України визначений постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року № 509: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

детальніше »

Навчальний рік в Україні закінчиться 1 липня для всіх, окрім випускників

26.03.2020

Навчальний рік в Україні закінчиться так, як передбачено законодавством, а саме 1 липня, окрім випускників 11 класів. Про це повідомила т.в.о освіти науки і України Любомира Мандзій.

"Навчальний рік для випускників 11 класу закінчиться тоді, коли наші випускники отримають документ про освіту", – розповіла Мандзій.

детальніше »

В режим роботи закладу внесено чергові зміни

26.03.2020

В зв'язку із продовженням карантину в Україні до 24 квітня, з 30 березня в режим роботи закладу внесено деякі зміни. Так, посилено чергування працівників у закладі (графік можна побачити у СЛУЖБОВІЙ КІМНАТІ сайту). З 30 березня відновлюється в повному обсязі дистанційне навчання здобувачів освіти.Вчителі,в усталеній формі, працюватимуть дистанційно зо всіма учнями та гімназистами.

Нагадуємо, що вчитель самостійно обирає електронну платформу для здійснення дистанційних занять. В разі, коли це складно і не дає очікуваного ефекту, батьки здобувачів освіти можуть просити педагога змінити електронний майданчик. Такі випадки вже мали місце.

детальніше »

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території України до 24 квітня

25.03.2020

Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні підтримав запровадження на 30 днів надзвичайної ситуації на всій території України. Про це на засіданні уряду заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, передає кореспондент УНН.

"Режим надзвичайної ситуації запроваджений по всій території України на 30 днів. Таке рішення щойно ухвалили на засіданні Кабінету міністрів. Крім того, у режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів до 24 квітня", - повідомив Шмигаль у Telegram.

детальніше »

В УЦОЯО стверджують, що ЗНО відбудеться

25.03.2020

В українській системі середньої освіти, окрім випускних іспитів у формі ЗНО, немає єдиного інструменту підсумкового оцінювання із адекватними процедурами, тому відміна проведення тестування призведе до того, що до вишів вступлять зовсім не ті, хто дійсно краще підготовлений. Про це сказала заступниця директора Українського центра оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. Вона зазначила, що в українських школах оцінювання доволі суб'єктивне, оскільки вчитель спілкується тільки зі своїми учнями і часто не бачить учнів інших шкіл.

детальніше »

Досвід інших: як працюють дистанційно наші партнери

24.03.2020

Як відомо, карантин оголошено у всіх школах України та більшості країн освіту. І альтернативою класно-урочній системі є дистанційні форми навчання. Звісно, що вони не дають 100-відсоткової ефективності, однак є найкращим шляхом вирішення проблеми.

На жаль в Україні немає єдиної дистанційної платформи, як в деяких країнах світу і кожен вчитель вирішує одноосібно як подаватиме та перевірятиме поданий навчальний матеріал.

Наші школи-партнери також перебувають на карантині і також працюють з учнями дистанційно.

детальніше »

Оголошення

26.03.2020

Постановою Кабміну продовжено карантин у всіх школах України до 24 квітня 2020 року

02.03.2020

Дирекція гімназії повідомляє про додатковий набір гімназистів до 9-х класів. Додаткова інформація за тел. 337121

01.10.2019

Щосуботи проводиться вивчення польської мови – 9:00 год. (каб.15) та китайської – об 11:00 год. (каб.15).

Мови викладаються носіями мови-волонтерами з Польщі та Китаю. Курс можуть відвідувати учні інших шкіл Черкас.

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ    Структура 2019-2020 навчального року:

    • І семестр: з 02.09.2019 по 30.12.2019
    • ІІ семестр: з 09.01.2020 по 29.05.2020

    Канікули:

    • осінні: з 28.10.2019 до 03.11.2019
    • зимові: з 31.12.2019 до 08.01.2020
    • проміжні: з 24.02.2020 до 01.03.2020
    • весняні: з 23.03.2019 до 29.03.2019

    Розклад дзвінків з 4.11.2019

    1 урок – 8.30-9.15
    2 урок – 9.25-10.10
    3 урок – 10.30-11.15
    4 урок – 11.35-12.20
    5 урок – 12.30-13.15
    6 урок – 13.25-14.10
    7 урок – 14.20-15.05
    8 урок – 15.15-16.00

    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Ти вже працюєш дистанційно з учителями?

    Так - 6

    Частково - 3

    Ні - 1

    На якій дистанційній платформі з тобою працюють вчителі?

    Classroom - 6

    Moodle - 0

    ClassDojo - 0

    Мій клас - 1

    Іншій - 2

    Жодній - 0

    У якій відеоконференції з тобою працює вчитель?

    Zoom - 2

    Meet - 1

    Skype - 2

    В іншій - 0

    В жодній - 4

    В якій системі вчитель присилає тобі тестування?

    Classtime - 1

    OnlineTestPad - 0

    Quizizz - 2

    Quizlet - 2

    Waze.me - 0

    H5p - 0

    Edupuzzle - 0

    Іншій - 2

    Жодній - 0

    Скільки часу в день ти витрачаєш на дист. навчання?

    10-20 хв. - 1

    20-40 хв. - 0

    Більше години - 1

    Більше 2-х годин - 1

    Більше 3-х годин - 4

    Чи виставляє вчитель тобі оцінки за дист. роботу?

    Так - 7

    Ні - 1

    Визнач ефективність дист. навчання в порівнянні з очним

    До 10% - 1

    До 30% - 3

    До 50% - 2

    100% - 1

    0 - 0