Щоденні новини

Інтеракт відзначив 15-річчя

13.12.2018

10 грудня Клуб Інтеракт-Черкаси відзначив своє 15-річчя. О 18:00 у актовій залі гімназії, де базується Клуб з 2009 року, зібрались інтерактівці, їх батьки та засновники - члени місцевого Ротарі Клубу Черкаси-Центр. Всі присутні коротко розповіли про себе, а президент громадської організації Ротарі Ігор Корсун ознайомив присутніх з роботою Клубу та історією створення та становлення Інтеракту. Президент Інтеракт Анастасія Горбенко також розповіла про роботу Інтеракт в Теплому домі, участь у міжнародних конференціях тощо. Перед присітніми також виступив опікун Інтеракт, наш директор гімназії Саєнко С.І.

детальніше »

Придніпровський суддя провів урок у 4-х класах

12.12.2018

12 грудня 2018 року, в рамках відзначення Міжнародного дня захисту прав людини (10 грудня), а також проведення Всеукраїнського тижня права, працівниками Придніпровського районного суду м. Черкаси був проведений для учнів 4 класів «Урок справедливості». Модератором уроку був суддя-спікер В’ячеслав Піковський та провідний спеціаліст цього судуТатяна Цюра. Метою уроку було підвищення рівня правосвідомості школярів. Учні переглянули мультиплікаційний фільм на правову тематику, брали активну участь під час обговорення ситуативних моментів уроку. Урок залишив приємні враження у дітей і вчителів.

детальніше »

Психологічна служба гімназії провела з шестикласниками цікаве заняття

11.12.2018

10 грудня психологічна служба гімназії провела з учнями 6-А класу цікаве заняття у незвичній формі, а саме — з використанням техніки «Коло». Це ефективна відновна практика, що сприяє залученню до вирішення проблеми усіх зацікавлених осіб та забезпечує їх активну участь у обговорення ситуації та прийнятті рішень. Головною особливістю «Кола» є те, що кожен з учасників має можливість висловити власну точку зору та бути почутим іншими членами «Кола». Саме за допомогою цієї техніки спілкування учасників відбувається в атмосфері взаємоповаги і турботи згідно з певними правилами.

детальніше »

Нова українська школа: першокласники відвідали планетарій

10.12.2018

Напередодні тематичного тижня «Космос» учні 1-Б класу (класний керівник Юларжи В.І.) завітали до Черкаського планетарію. Під час лекції «Дитяча астрономія» вони мандрували зоряним небом, вивчали небесні тіла, слухали багато міфів про різні сузір’я на небі, вчились орієнтуватись по зіркам. Учні також довідались багато цікавих фактів про планети Сонячної системи.

детальніше »

Незабаром до гімназії приїдуть полярники

09.12.2018

Українські учасники антарктичних експедицій відвідають школи у 8 містах в межах конкурсу “Запроси полярника до себе”.

Переможцями конкурсу стали по 3 школи у Києві, Черкасах, Миколаєві, Білій Церкві, Житомирі, Одесі, Львові та Харкові, повідомили на сайті МОН. Для конкурсу учні надіслали полярникам понад 200 листів-запрошень.

Серед переможців є і наша гімназія. Крім ПМГ в переможцях школярі з СШ №7 та 30

детальніше »

Вчителі навчаються: у гімназії проводився методичний день

08.12.2018

Однією з форм вдосконалення роботи вчителя є проведення уроків для колег, в тому числі й для вчителів інших шкіл. Зазвичай, школи через міський методичний кабінет, запрошують колег відвідати уроки. 

5 грудня у гімназії було проведено методичний день для вчителів навчальних закладів міста. 8 учителів гімназії, які атестуються, проводили відкриті уроки з демонстрацією освітніх інновацій, які вони успішно впроваджують в освітній процес. Троє учителів англійської мови Потьомкін В.М., Паіс Ю.В. та Ухань А.О. запрошували на свої відкриті уроки відповідно в 11, 3 та 2 класи. Методист міського методичного кабінету установ освіти Ляховецька Т.Г. зазначила, що всі уроки високоефективні, відповідають вимогам до сучасного уроку та були цікавими для учнів. Кожен учитель чудово володіє методичною скарбничкою та педагогічною рефлексією, вміє організувати роботу в групах, ефективно впроваджує нові освітні технології, може працювати тренером та фасилітатором.

детальніше »

Десятикласників вчили боротись з агресією

07.12.2018

5 грудня у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» учні 10-Б класу відвідали психологічний тренінг особистісного розвитку у Центрі сучасного виховання «Нові діти». У формі інтерактивної гри учні мали змогу ознайомитися з однією із форм прихованої агресії - заздрістю, яка несе великі негативні почуття та може засліпити людину й штовхнути її на необдумані вчинки. Заздрощі - найсильніші почуття, які блокують наш розвиток, і не дають побачити світ у всій його красі, чистоті та щирості.

детальніше »

Проведено громадський звіт гімназії

06.12.2018

04.12.2018 р. відбувся громадський звіт гімназії - учасниці обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини». Тема звіту «Через упровадження освітніх інновацій та розвиток міжнародного співробітництва до полілінгвістичної гімназії «Діалог культур» європейського рівня». Мета звіту : ознайомити учасників програми , представників Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та міського методичного кабінету установ освіти, членів Ради гімназії, представників місцевої громади з інноваційним розвитком навчального закладу за 2017-2018 р.р. До гімназії завітали Воронов С.П., директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, Косенкова І.А., завідуюча міським методичним кабінетом установ освіти, співробітники Департаменту та міського методичного кабінету, директори та заступники директорів навчальних закладів м. Черкас та Черкаської області, члени Ради гімназії та представники місцевої громади.

детальніше »

Вітаємо призерів міського етапу олімпіад з іноземних мов

05.12.2018

24 листопада проведено другий (міський) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов.Наша гімназія була представлена великою кількістю учасників і більшість стали призерами. Вітаємо призерів!

детальніше »

Проведено новорічне засідання Англійського клубу

05.12.2018

На новорічному засіданні Англійського клубу 30.11 2018 гімназисти 10-х класів гімназії відкрили сезон зимових свят. Вони взяли активну участь у засіданні “Christmas Day”, таким чином розпочавши підготовку до найяскравішого свята зимової пори - Різдва. Під час засідання, підготовленого студентами-практикантами Науково-навчального інституту іноземних мов ЧНУ імені Богдана Хмельницького, гімназисти мали нагоду зануритися в яскраву та теплу атмосферу світлого свята Різдва, ознайомитися з цікавими традиціями святкування в різних країнах світу та дізнатися щось нове про це зимове свято. Робота в командах ще більше згуртувала колектив учнів і допомогла краще відчути настрій Різдва. 

детальніше »

Коломієць Катерина Семенівна відзначає ювілей

04.12.2018

Сьогодні вчителька початкових класів КОЛОМІЄЦЬ Катерина Семенівна відзначає ювілей. У її трудовій книжці лише один запис про призначення - вчителька Черкаської школи №1 (так тоді називалась ПМГ) з 1978 року.

Катерина Семенівна має вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання ВЧИТЕЛЬ - МЕТОДИСТ. Вчительку добре знають у місті та області,досвід її роботи неодноразово визнавався кращим. За 40 років педагогічного служіння вона підготувала до життя тисячі юних українців. Вітаємо Катерину Семенівну з ювілеєм, зичимо добра і здоров'я! 

детальніше »

Розпочались громадські звіти шкіл-учасниць обласного проекту

03.12.2018

У 2016 році стартував обласний проект "Інноваційні школи Черкащини", де серед 28 шкіл-учасниць була і наша гімназія. Проект було затверджено рішенням сесії обласної ради, його перебіг активно підтримувала Черкаська ОДА. Всі учасники проекту розробили концепції розвитку закладів та плани запровадження педагогічних інновацій. Всі школи отримали по три лабораторії "Енштейн", модернізували матеріально-технічну базу, розпочали роботу з інноваційними педагогічними технологіями.

детальніше »

Наші інтелектуали зберегли свої позиції

02.12.2018

На тижні що минає відбувся другий етап щорічного чемпіонату Черкас з інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?". У старшій лізі (9-11 класи) перемогу вчергове здобула команда нашої гімназії "Еверест" у складі Прилипко Марії, Галкіної Катерини, Швець Тетяни, Паламаренко Владислава, Широкова Даніїла та Костьян Наталії. Не зважаючи на незначні зміни в команді, наші інтелектуали обійшли суперників на 4 бали. Тим часом команда молодшої ліги "Оксиморон" посіла у змаганнях 5-те місце.

детальніше »

Педагоги-організатори міста побували на семінарі у нашій гімназії

01.12.2018

29 листопада на базі гімназії за ініціативи міського методичного кабінету установ освіти відбувся міський семінар педагогів-організаторів на тему «Розвиток громадянський компетентностей у старшокласників через активну соціальну діяльність». Організатори ставили за мету показати досвід Першої міської гімназії у формуванні громадянських компетентностей у гімназистів через активну участь у гімназійному самоврядуванні, участі дитячих громадських організаціях і клубах,за допомогою традиційних свят і заходів. Програма семінару була досить насиченою. На початку з вітальним словом до поважних гостей звернувся директор гімназії Сергій Іванович Саєнко, заступник директора Галина Леонідівна Корнієнко презентувала виховну систему гімназії, педагог-організатор Катерина Олегівна Сухенко презентувала міжнародний проект «М 18: можемо більше» за розвиток громадянської активності серед дітей та підлітків у Східній Європі», як один із шляхів формування громадянських компетентностей у дітей і підлітків. В практичній частині семінару для учасників були проведені заняття по формуванню толерантності на тему «Стереотипи і упередження» (Корнієнко Г. Л); заняття по політичній просвіті (гра «Політополь») (Сухенко К. О.); урок з медіаграмотності (Силенко В. А.). В якості відпочинку наші гості мали змогу власними руками виготовити сувенір на згадку про семінар, в цьому їм допомагали наші учителі Юлія Сергіївна Бровченко та Ірина Анатоліївна Радько. Семінар був цікавий, змістовний, орієнтований на сучасні найбільш актуальні теми і методики їх викладання. Організаційний комітет семінару висловлює подяку всім, хто долучився до його організації і проведення.

детальніше »

На базі гімназії навчались майбутні директори шкіл

30.11.2018

28 листопада на базі гімназії відбулось перше заняття Школи майбутнього директора, яку було створено департаментом освіти та гуманітарної політики, з метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників, формування кваліфікованого кадрового складу директорів закладів загальної середньої освіти, вмотивування перспективних педагогічних працівників до роботи на керівних посадах в закладах загальної середньої освіти, участі у конкурсах на заміщення вакантних посад керівників закладів, ознайомлення майбутніх керівників із законодавством у галузі освіти, сучасними тенденціями реформування освіти, психолого-педагогічними аспектами організації освітнього процесу створюється Школа.

детальніше »

Проведімо урок інформатики разом з усім світом!

29.11.2018

На початку грудня відбудеться всесвітня ініціатива «Година коду 2018». Протягом тижня навчальним закладам України пропонується провести спеціально розроблений урок інформатики разом з усім світом. Про це повідомляє некомерційна організація BrainBasket.

детальніше »

Твoримо сайт разом: гімназистка підкорила гімнастичний олімп

28.11.2018

23-25 листопада 2018 у місті Рівнe відбувся одинадцятий відкритий турнір із художньоі гімнастики “Золота осінь”. У змаганнях взяли участь 645 учасниць, цe 53 команди з усіх рeгіонів Украіни та гості із Польщі. Гімназистка Уляна Повісьмак, учениця 1-В класу (класний керівник Дeмeшeва Світлана Сeргіівна) стала переможницею змагань і здобула перше місце! Уляна займається гімнастикою в СК“Стиль” з трьох років, під керівництвом трeнeрів Яцeнко Наталії Володимирівни та Іваницької Наталії Бронeславівни.

Бажаємо Уляні нових перемог та звершень!

детальніше »

Гімназійна галерея: виставка робіт Марії Мацапей

27.11.2018

Днями в гімназійній галереї відкрилась виставка «Натхнення», де дебютувала зі своїми творчими роботами Марія Мацапей, учениця 4-Б класу.

З 6 років дівчинка захопилась малюванням, й настільки воно виявилося сильним, що батьки відразу відвели її до художньої школи ім. Д. Нарбута. Під керівництвом досвідчених вчителів Марія опанувала ази художнього мистецтва. Найбільше подобається їй працювати у графічній техніці. Хоча теми для виконання завдань бувають різні, та найбільш захоплено юна художниця працює в анімалістичному жанрі. 

детальніше »

Учителі навчаються: Юларжі В.І.

26.11.2018

24 листопада вчитель гімназії Юларжи В.І. відвідала практичний семінар “LearningThrougGames. ThePowerofLego”. Протягом 5 годин вчителі з різних куточків України опановували методи застосування шести цеглинок ЛЕГО на уроках англійської мови, не лише для учнів початкових класів, а й навіть старшокласників. На перший погляд може здатись, що 6 цеглинок – це мало і буде цікаво лише малюкам. Насправді ж можливості ЛЕГО – невичерпні, адже вони допомагають учням розвинути памя’ть, увагу, креативність, вчать працювати в команді, вправляти учнів у монологічному мовленні та усній взаємодії.

детальніше »

Відразу двома букварями поповнився міні-музей

25.11.2018

Швець Єгор з 4-Б класу (на світлині) нещодавно побував з батьми у Прибалтиці і поставив за мету придбати та передати в гімназійний міні-музей букваря першокниги закординних країн. І зробив це. Експозиція поповнилась відразу двома букварями, з Латвії та Литви. Вже незабаром ці книга прибалтійських першокласників потіснять інші букварі та тішимимуть око відвідувачів оригінальністю та яскравістю.

детальніше »

Оголошення

11.12.2018
 • 12 грудня о 18:00 проводитиметься чергове засідання ради гімназії
 • Увага! З 6 по 27 грудня у гімназії проходить благодійна акція «Привітай захисника з Новорічними святами». Наприкінці грудня в зону Операції Об’єднаних Сил (503 окремий батальйон морської піхоти ) буде направлена вітальна посилка. Можна приносити вітальні малюнки, листівки, обереги, смаколики, чай, каву, теплі шкарпетки, рукавички тощо. Координатор благодійної акції С. О. Виноградова
 • З 9 по 12 грудня у гімназії проводитиметься третій етап програми FLEX. З 10 по 12 грудня доступу до бібліотеки не буде
 • Заявка на участь у конкурсі "Таланти твої, гімназіє!"
 • 15 грудня проводитиметься вивчення третіх іноземних мов: німецької о 10:00 (каб №15), польскої о 13:00 (каб. №15)  та китайської о 10:00 у каб. №17 
 • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом ЕЛЕКТРОННИЙ ЩОДЕННИК, звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
 • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
 • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
 • З квітня 2018 року робота ПШ Райдуга припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
 • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
 • Трохи історії ПМГ
 • Гімназійне TV
 • Для вчителів: онлайн опитування
 • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA http://unistudy.org.ua/zavtra-ua-2018/
 • Обговорюємо: Проект положення про сайти шкіл україни

22.11.2018

У середу, 30 січня 2019 р. за ініціативи Міжнародного університету LCC (Литва) на базі гімназії відбудеться регіональний конкурс ораторського мистецтва англійською мовою з теми «Dare to think for yourself; the unexamined life is not worth living» для учнів 10-11 класів. Реєстрація учасників за адресою ananieva2012@gmail.com. Слідкуйте за додатковою інформацією на сайті гімназії.

01.10.2018

Шановні гімназисти! Творчий колектив газети «Гімназист» запрошує Вас долучитися до створення нових номерів! Щоб приєднатися до колективу юних журналістів, напишіть, будь ласка, про своє бажання на електронну пошту gimnazyst.fcg@gmail.com та вкажіть наступні дані: прізвище, ім’я, клас у якому Ви навчаєтесь, контактний телефон. Чекаємо на творчі ідеї, пропозиції та матеріали про цікаві події з гімназійного життя на електронну адресу: gimnazyst.fcg@gmail.com

Колектив газети буде радий співпрацювати з Вами!

Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

Опитування

Як тобі останнє свято "Ми, роду козацького діти"?

Як завжди-на рівні - 11

Нормально - 6

Нормально - 0

Були проблеми з суддійством - 34

Свято потребує оновлення - 6

Його потрібно відмінити - 1

Потрібна зміна формату - 8

Мені байдуже - 2

Які бібліотеки ти відвідуєш?

Обласну - 10

Міську - 8

Гімназійну - 31

Віртуальну - 11

Ніяку - 19

Чи очікуєш ти виходу газети ГІМНАЗИСТ?

Так, з нетерпінням - 24

Ні, мені байдуже - 7

Її потрібно перевести в онлайн - 14

Її потрібно припинити випускати - 4

Її слід кардинально змінити - 3

Мені байдуже - 7

Як части ти запізнюєшся на уроки?

Ніколи - 28

Інколи - 20

Часто - 9

Лише до окремих вчителів - 5

Яку гімназійну продукцію бажано виготовити?

Календар - 5

Чашку - 1

Термочашку - 16

Футболку - 14

Блайзер - 3

Канцелярське приладдя - 15

Інше - 1

Нічого не потрібно - 10