Щоденні новини

Вручення книжок гімназистам, які стали призерами конкурсу «WriteOn!»

24.04.2019

17.04. 2019 р. в актовій залі гімназії відбулася церемонія вручення книжок гімназистам, які стали призерами гімназійного етапу Міжнародного конкурсу «WriteOn!». Соня Шерр, волонтер Корпусу миру США в Україні, яка викладає англійську мову і є координатором конкурсу в гімназії виступила з промовою, у якій спонукала та заохочувала учнів до розвитку творчості та креативності, а вчителів – до упровадження методики розвитку креативного письма на уроках англійської мови. Її промову можна прочитати на сайті гімназії (English). Адміністрація гімназії висловлює подяку сім’ї, у якої навчаються двоє дітей у гімназії, яка виступила спонсором, щоб надрукувати книги з творами призерів конкурсу.

детальніше »

Першокласники долучились до святкування Дня Землі

23.04.2019

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. 

детальніше »

Підбито результати міжнародного тестування з англійської мови у 2019 році

22.04.2019

У 2018-2019 н.р. у 11 класах навчаються 50 випускників. З них 24 гімназисти склали міжнародне тестування з англійської мови, що складає 48 %. 8 гімназистів склали IELTS; (5 осіб отримали рівень С1; (Варецький А., Костьян Н., Міа Е., Тараненко І., Чугай О.); 3 особи – В2. 16 гімназистів склали Cambridge ESOL (FCE) і отримали такі результати: 4 особи мають рівень С1 (Коваль Н., Курбет К., Прилипко М., Швець Т.); 8 осіб - рівень В2 ; 4 особи – рівень В1.

детальніше »

Творимо сайт разом: перші успіхи Трофименко Ксенії

21.04.2019

13.04.2019 в м.Олександрія Кіровоградської області відбувся відкритий турнір міста з художньої гімнастики «Олександрія 2019». В змаганнях приймали участь юні спортсмени з 8 областей України, в тому числі і учениця 1-Б класу Трофименко Ксенія, яка виборола ІІ місце в своїй віковій категорії. Ксенія почала займатися гімнастикою не так давно ( у жовтні 2018р.), але в її скарбничці вже багато перемог. Бажаємо учениці нових звершень у спорті та навчанні!

детальніше »

Міжнародна діяльність: зустріч через 27 років

20.04.2019

17 квітня відбулася приємз подія: до гімназії завітав Джон Фелепа з Лондону. 27 років тому він закінчив навчання в університеті і отримав ступінь бакалавра з англійської мови. Його викладач, який зустрічався з Ананьєвою Н.В., заступником директора гімназії, на міжнародній конференції, запропонував працювати вчителем англійської мови в Україні. Джон, якому виповнився 21 рік, погодився і приїхав до гімназії у далекому 1992 році. Він викладав англійську мову протягом 3 місяців, проживав у сім’ях гімназистів та подорожував Україною. Потім він працював у Чехії і 8 років - у Південній Кореї. Одружений, має сина 14 років. Підтримує дружні стосунки з багатьма випускниками гімназії, серед яких Ребенко Олена, Горбатовська Людмила та інші. Усі роки Джон мріяв відвідати Україну і ось його мрія здійснилася. Він був вражений змінами на краще в країні і поділився своїми спогадами на зустрічі із старшокласниками у актовій залі. Наразі він працює вчителем інформатики в одній із Лондонських шкіл та виявляє бажання заснувати міжнародне партнерство між нашими навчальними закладами.

детальніше »

Мислити глобально, діяти локально!

19.04.2019

День Землі - не просто велике, а воістину глобальне свято, яке щорічно відзначається в багатьох країнах. Метою цієї всесвітньої акції є привернення уваги суспільства і кожної людини планети до проблем Землі, проблем охорони навколишнього середовища.

День Землі – свято солідарності у допомозі нашій Планеті. Отже, пам'ятайте, що є у світі таке свято: не моє, не твоє, а НАШЕ загальне, свято, яке повинно бути завжди з тобою! Долучись цього Дня до гімназійних акцій та вислови подяку нашому великому загальному дому – планеті Земля.

22 квітня візьми активну участь в еко-акції по збору ПЕТ-пляшок! Зробимо світ навкруги нас кращим! Якщо не ми, то хто ж!

Акція буде проходити з 8:00 до 9:00!

Обов’язково стискайте пляшки!!! Перш ніж викинути пляшку у сміттєвий контейнер, її потрібно стиснути. По-перше, це потрібно для того, щоб витиснути повітря та зменшити об’єм. По-друге, це полегшує процес пресування у тюки перед переробкою.

детальніше »

Підбито підсумки конкурсу знавців французької мови

19.04.2019

У рамках Року французької мови в Україні в області проведено відеоконкурс знавців французької мови «J'aime la langue et la culture françaises» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета конкурсу - підвищення мотивації до вивчення французької мови і культури. Конкурс проводився у двох номінаціях: «Французька поезія» і «Французька пісня». Члени журі оцінили рівень передачі музично-поетичного змісту, індивідуальність виконання, виконавську майстерність та артистизм учасників, музичне оформлення і, звичайно, рівень володіння французькою мовою та визначили переможців у кожній номінації. Гімназисти отримали призові місця у кожній з номінацій.

детальніше »

Відбулися два гімназійних фінали конкурсів

18.04.2019

17 квітня відбувся фінал шостого гімназійного конкурсу «Таланти твої, гімназіє!». Цього навчального року протягом лютого було проведено відбіркові тури, де всі бажаючі учні гімназії мали можливість представити свої концертні номери. Конкурс проводиться за такими номінаціями: вокальне мистецтво, хореографічне мистецтво, музично-виконавське мистецтво, спортивні таланти, художня декламація і довільний жанр. У відбіркових турах взяло участь близько півстоні гімназистів з 1 по 8 клас. До фіналу пройшло 36 учасників. Кожен номер був насичений неперевершеною енергетикою, яскравими ідеями та позитивними емоціями. Усі учасники були нагороджені грамотами та солодкими призами. Але на сцені міського Будинку культури імені І. Кулика свої таланти продемонструють не тільки фіналісти конкурсу «Таланти твої, гімназіє!», а й учасниці проекту «Королева гімназії - 2019» Конкурсантки проходили вже третій етап проекту.

детальніше »

Гімназійна галерея: вдалий старт Анни Гаркавої

18.04.2019

Днями в Гімназійній галереї відкрилася виставка малюнків учениці 1-А класу Гаркави Анни. Ще зовсім маленькою Аня захопилася малюванням, і її стан, коли вона ставала зосередженою, уважною та ніби зачарованою процесом, помітила мати. У 2 роки дівчинка потрапила до художньої школи, у Народний художній колектив – студію декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки» під керівництвом Тимошенко Галини Володимирівни.

Окрім малювання Анна захопилася гончарною справою, яка є при студії. Залюбки дівчина виліплює різні фігурки, і вже, навіть, має свою колекцію, виробами якої щедро ділиться із рідними та друзями.

Побажаємо юній художниці натхнення та чекаємо нових творів у нашій Галереї!

детальніше »

Проведено VI обласну конференцію присвячену нашому славетному випускникові

17.04.2019

12 квітня в Навчально-науковому інституті української філології і соціальних комунікацій Національного університету ім. Б. Хмельницького відбулася VI наукова обласна учнівська конференція на тему: «Михайло Драй-Хмара в українському суспільно-гуманітарному контексті рубежу XIX – XX ст.» з нагоди 130-річчя з дня народження поета-неокласика, випускника Першої міської гімназії Черкаської міської ради Черкаської області (1889-1939).

детальніше »

Вчителі навчаються: Вакуленко О.О. та Овчарова Н.А.

16.04.2019

11 квітнz 2019 вчителі англійської мови Вакуленко О. О. Та Овчарова Н.А.відвідали семінар практикум від Cambridge University Press. Тема семінару була: «Quick Guide to Primary Life Skills» та «Boost Your Listining for ZNO». Досвідчені консультанти Cambridge University Press Анна Шовкалюк та Тетяна Шелепко дали детальний аналіз новинок видавництва для пачатковоі ланки та підготовки старших учнів до ЗНО.

Цікавою була виставка продаж художньої літератури, підручників різного рівня навчання, словників та допоміжної літератури.

По закінченні семінару всі зареєстровані учасники отримали сертифікати учасників. 

детальніше »

Про надзвичайну подію, що сталась 15 квітня

15.04.2019

Дирекція гімназії повідомляє, що 15 квітня приблизно об 11:25 у гімназійному гардеробі було розпилено перцевий газ із балончика. Дирекція негайно інформувала органи МНС про те що сталось, і з 12:00 до гімназії прибули спеціалісти, які у таких випадках вивчають ситуацію на місці та надають необхідну допомогу.

Дирекцією були використані радіомережа для оповіщення учасників освітнього процесу про подію, приміщення провітрено та проведено вологе прибирання.

Однак, близько 70 учнів та гімназистів з ознаками першіння в горлі та кашлем, були оперативно доставлені до обласної дитячої лікарні, де вони були обстежені лікарями. Учні початкових класів були на кілька хвилин евакуйовані у двір гімназії. Дорослі до медиків за допомогою не звертались.

Освітній процес у цей день не переривався, МНСники надали кваліфіковані поради і потреби у припиненні навчання не побачили. 

Всім батькам дирекція двічі надсилала через електронний щоденник повідомлення стосовно події, що сталась. За фактом розпилювання газу правоохоронцями Черкас внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування в кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

детальніше »

Засідання дискусійного клубу «Діалог культур»

15.04.2019

10. 04. 2019 р. до гімназії завітала Анастасія Маленко, координатор Міжнародної програми Ukraine Global Scholars. Вона зустрілася з учнями 9-10 класів в актовій залі гімназії. У своїй мультимедійній презентації англійською мовою вона надала основну інформацію про програму, яка розрахована на учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти. Анастасія зосередила увагу присутніх на престижних школах-інтернатах (boarding schools) , коледжах та університетах США, де учні зможуть навчатися, якщо вони обдаровані та талановиті, схильні до наукових досліджень та успішно вивчають англійську мову. Вона розповіла про менторів, які можуть надати допомогу у підготовці до складання TOEFL та SAT. Цікавою була також інформація про фіналістів ції програми, які зараз навчаються в США. Гімназисти з інтересом слухали про переваги Міжнародної програми, можливості отримання міжнародної стипендії, важливості вміти написати есе та резюме. Особливий інтерес викликала розповідь спікера про її участь у програмі FLEX (Майбутні лідери) та отриманий досвід участі у Міжнародній програмі Ukraine Global Scholars.

детальніше »

Дискусійний клуб провів чергове засідання

15.04.2019

10.04.2019 р. відбулося засідання дискусійного клубу «Діалог культур» з 5А класом у кабінеті № 19. Спікером виступив Амелін Ростислав, учень 6А класу. Він підготував пізнавальну та інформативну мультимедійну презентацію англійською мовою про Швейцарію, яку відвідав влітку минулого року. У своїй презентації Ростислав розповів про чудову європейську країну, її географічне положення6 клімат, гори та озера, населення. Особливо зупинився на таких містах як Женева, Лугано, Монтьєр, які відвідав. 

детальніше »

Діана Шипович отримала чергову перемогу

14.04.2019

Наразі ми дізналися , що Діана Шипович, учениця 8А класу посіла ІІ місце на Міжнародному конкурсі креативного письма WriteOn! Вона виборола І місце на обласному та національному рівнях та стала призером міжнародного рівня серед учнів 8-х класів. У 2018-2019 н.р. учасники з 13 країн взяли участь у конкурсі WriteOn! І місце посіла учениця Крістіна Кокурі з Албанії, а на ІІІ місці – Махема Фуа з Філіпін у номінації «8-й клас». Щиро вітаємо з успішним виступом у конкурсі та бажаємо значних подальших досягнень у вивченні іноземних мов!

детальніше »

Результати акції «Подаруй дереву колечко – 2019»

14.04.2019

11 квітня ми вчергове брали участь у акції «Подаруй дереву колечко» http://wwf.panda.org/uk/our_work/eevol/campaigns/give_a_ring_to_the_tree/. Загалом учні та гімназисти зібрали більше 7000 кг. макулатури та отримали кошти в сумі 15200 грн., які буде скеровано ви виготовлення травневого часопису газети «Гімназист» та оренду залу на свято останнього дзвоника.

Перше місце у зборі вторсировини посів 7-А клас (класний керівник Басиста Л.М,), який зібрав 684 кг. макулатури, на другій сходинці з результатом 666 кг. – 4-А (класний керівник Онищенко Н.П.) а третій результат був у 2-А, 627 кг, (класний керівник Коломієць К.С.) В особистому заліку на першому місці Дмитро Крот (4-А, 300 кг.), на другому Анна Шило (2-Б, 220 кг.) та на третьому Каріна Маржан (2-А,174 кг.). Наступного тижня переможці отримають Дипломи та солодкі призи.

детальніше »

Наші гімназисти знають стародавній світ зі сріблом

13.04.2019

6 квітня з ініціативи міського методичного кабінету спільно з навчально-науковий інститутом історії і філософії черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вперше було проведено конкурс «Знавці Стародавнього світу» серед учнів шостих класів. Гімназію на цьому конкурсі гідно представили гімназисти 6-х класів Віталій Гелетій (6-А клас) і Роман Федянович (6-Б клас). Конкурсанти пройшли 5 станцій і мали змогу відчути себе картографами, проявити свої знання склавши тести, впізнати видатних людей за їх портретами, перекласти з латини відомі вислови і по шматочках відтворити відомі картини історичних подій. У конкурсі взяли участь п'ятнадцять команд з різних шкіл міста. За підсумками конкурсу наші хлопці стали другими у загальному заліку.

детальніше »

Міжнародна діяльність: наші дебатери провезли срібло з Ізраїлю

13.04.2019

З 6 до 13 квітня 2019 року наші дебатери Кирил Мироненко, Марія Прилипко, Анастасія Шпак та їх тренер Юлія Паіс перебували в Ізраїлі, де брали участь у перших Міжнародних дебатах англійською мовою організованих Ротарі цієї країни. Вони вибороли ДРУГЕ місце поступившись лише чехам, з чим ми їх щиро вітаємо. Учасники проекту мали змогу відвідати чи не всі відомі місця Ізраїлю. Так, вони побували в Тель-Авіві, Єрусалимі, Хайфі та інших містечках та містах цієї маленької країни. Наша команда була надактивною і дуже подобалась як організаторам, так і іншим учасникам.

детальніше »

Наші гімназисти стали призерами Міжнародної гри з зарубіжної літератури «Sunflower»

12.04.2019

Восени гімназисти 5-7 класів взяли активну участь у Міжнародній грі з зарубіжної літератури «Sunflower». І ось нарешті отримано результати. На Всеукраїнському рівні Диплом ІІ супеня отримала Квасова Поліна (7Б кл.); Диплом ІІІ ступеня – Хандусь Уляна (7Б кл.), Ткаля Карина (7Б кл.), Ляпкало Софія (7Б кл.), Дерій Яна (7А кл.), Леоненко Нестір (7Б кл.), Гонда Марія (7Б кл.) На регіональному рівні Диплом І ступеня отримали Сущенко Дар’я (6Б кл.), Олійник Ольга (6Б кл.), Тараненко Діана (6Б кл.), Магльований Нікіта (6Б кл.), Міляєва Владислава (6Б кл.), Шелудько Юлія (7Б кл.). Диплом ІІ ступеня отримали 16 гімназистів 5-7 класів; диплом ІІІ ступеня отримали 2 гімназистів. Координатором проведення Міжнародної гри у гімназії виступила Безнос Л.О., учитель зарубіжної літератури гімназії. Вітаємо з успішною участю у Міжнародній грі та бажаємо подальших успіхів у різноманітних конкурсах!

детальніше »

Всеукраїнський конкурс англійською мовою «Гринвіч – 2018»: результати

12.04.2019

Взимку 254 гімназисти 2-10 класів взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі англійською мовою «Гринвіч- 2018». І ось нарешті отримано результати. На Всеукраїнському рівні Золоті сертифікати отримали 27 учнів (2 кл. - 10 осіб, 3 кл. – 8 , 4кл. – 1, 5 кл. – 2 , 6 кл. – 4, 9 кл. - 2). Срібні сертифікати отримали 46 учнів (2 кл. – 11 осіб, 3 кл. – 12, 4 кл. – 5, 5 кл. – 2, 6 кл. – 4, 7 кл. – 2, 8 кл. - 1, 9 кл. – 9). Бронзові отримали 18 учнів (2 кл. – 3 особи, 3 кл. – 5, 4 кл. – 3, 5 кл. – 1, 6 кл. – 2, 9 кл. – 3, 10 кл. - 1). Вітаємо призерів конкурсу англійською мовою «Гринвіч - 2018» та бажаємо подальших успіхів у різноманітних конкурсах!

детальніше »

Оголошення

05.04.2019

28, 29, 30 квітня та 1 травня – вихідні дні. 4 травня працюватимуть 10-11 класи (спарені уроки по розкладу суботи, а 11 травня – 1-11 класи за розкладом вівторка) 

02.04.2019

Доброго дня усім! Починаємо комплектувати весняний номер газети "Гімназист". Надсилайте свої матеріали із заголовками та підписом авторства (фото в окремих файлах теж підписані) на електронну пошту газети mailto:gimnazyst.fcg@gmail.com

31.01.2019

Вивчення третіх мов проводиться щосуботи: німецької о 10:00 (Ульрика Гертель) в каб. №15, та польської о 13:00 (Уршула Адамська) в каб. №15, китайської об 11:00 (Чжао Нань), каб. №17

31.01.2019

Навесні 2019 року гімназія знову обиратиме свою королеву, оскільки нині діюча королева гімназії – Дар’я Яремчук закінчує навчання у гімназії. Проект «Королева гімназії – 2019 » відбудеться у кілька етапів:

детальніше »

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З квітня 2018 року робота ПШ Райдуга припинена. Набору на курси у 2018-2019 н.р. не оголошуватиметься.
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ

    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Дай свою оцінку конкурсу «Таланти твої, гімназіє»

    Це вже традиція - 4

    Хороша справа для талановитих дітей - 15

    Це лише для молодших учнів - 0

    Потрібно модернізувати - 4

    Ідея невдала - 4

    Не був, не знаю - 8

    Мені байдуже - 0

    Що для тебе НП, що сталась 15 квітня?

    Соромно за гімназію - 6

    Особисте приниження - 0

    Небезпечна витівка - 18

    На жаль, буває... - 12

    Прикрість - 3

    Мені байдуже - 0

    Як уникнути подібних НП?

    Суворим покаранням винних - 14

    Роз'яснювальною роботою - 14

    Ужорсточити дисципліну в ПМГ - 3

    Цього неможливо уникнути - 7

    Інше - 0

    Вислови ставлення до інтегрованого курсу «Природничі науки»?

    Позитивне - 13

    Негативне - 6

    Не знаю, що це - 11

    Мені байдуже - 2

    Вислови ставлення до платних конкурсів

    Позитивне, це розвиває - 14

    Негативне, пуста трата коштів - 7

    Я не беру в них участі - 6

    Позитивне, але їх забагато - 4

    Чи хотів би ти в 10-11-х класах вибирати предмети?

    Так - 38

    Ні - 0