Щоденні новини

Стартував проєкт «Електронні сервіси для вступників»

26.01.2021

Державне підприємство «Інфоресурс» за інформаційної підтримки Освіта.ua розпочинає публікацію серії відеороликів про електронні сервіси для цьогорічних вступників до закладів вищої освіти.

У відеороликах, що публікуватимуться щотижня, абітурієнти та їхні батьки зможуть дізнатися про особливості використання електронних ресурсів під час вступу, зрозуміти, як оцінити свої шанси на вступ на певні спеціальності та як обрати саме той заклад освіти, можливість вступу до якого буде найбільш вірогідною.

детальніше »

Від сьогодні скасовано додаткові обмеження для закладів освіти

25.01.2021

Додаткові обмеження для закладів освіти, що були встановлені на період 8-24 січня, втратили силу 25 січня.

Водночас в Україні буде продовжена дія вже звичних для освітян, учнів та студентів карантинних обмежень.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

Зокрема, на період продовження карантину буде заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім дитячих садків, шкіл та закладів позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти. 

детальніше »

В Україні запустили кампанію “Класний вчитель” – як долучитись

24.01.2021

Фінський проєкт “Навчаємось разом” + проєкт https://www.facebook.com/navchaemos.razom/posts/663871274270974 ЄС запустили кампанію “Класний вчитель” на підтримку престижності професії. Про це повідомили на fb-сторінці “Навчаємось разом”. “На жаль, у нашому суспільстві інколи забувають, наскільки важливою є ця професія. Представляємо вам проєкт “Нове покоління вчителів”, в межах якого стартує всеукраїнська кампанії “Класний вчитель”. Її мета – показати, як багато серед нашої освітянської спільноти є талановитих, завзятих, розумних, натхненних, дружніх вчителів“, – йдеться у повідомленні. Для кампанії створили тематичне опитування та спецпроєкт для медіа, присвячений історіям сучасних педагогів з усієї країни, які є взірцями для своїх колег. П’ятеро педагогів стали обличчям кампанії та героями відео. Щоби підтримати ініціативу, зайдіть на цей пост у фейсбуці https://www.facebook.com/navchaemos.razom/posts/663871274270974, тегніть свого улюбленого вчителя в коментарях та напишіть йому / їй подяку.

детальніше »

Як подолати стрес разом із дитиною – онлайн-курс для батьків

23.01.2021

Дитячий фонд ООН UNICEF і Всеукраїнський громадський центр “Волонтер” розробили онлайн-курс для батьків “Долаємо стреси разом”.

Навчання доступне за цим посиланням https://dolaemorazom.parents.nostress.org.ua/?fbclid=IwAR2eXdyKBHFVR-r42a94FaQRb7nQm86QOFrDPrtHHEZwnPLHDKm09XTiyKQ#/ 

“Цей курс допоможе вам краще розуміти себе та свою дитину й бути ефективними в подоланні стресів, реагуючи на ситуації, що їх спричиняють, конструктивно“, – зазначено в описі.

детальніше »

22 січня - День Соборності України

22.01.2021

NB: наприкінці статті розміщено вікторину.

22 січня у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину українську державу, стверджувалось об’єднання двох держав – Української Народної Республіки та Західно-Української Народної республіки, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, - в єдину соборну Українську державу. У тексті Акта Злуки утверджувалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Об’єднання України було однією з основних ідей більшості політичних партій і представників інтелігенції з кінця ХІХ століття. Шлях до Соборності був складний і довгий. І надія спільно дати відсіч ворогам і загрозам незалежності молодої української держави сприяла підписанню спочатку передвступного договору, ратифікації і врешті проголошенню Акту Злуки УНР і ЗУНР. Цим Актом Україна на увесь світ заявила про неподільність українських земель і єдність її громадян, тим самим заклала підвалини для формування і розвитку української державності сьогодні.

детальніше »

Призначено нового очільника департаменту освіти

21.01.2021

Директором департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради призначено Ігоря Волошина. Відповідне розпорядження, підписане першим заступником міського голови Черкас Сергієм Тищенком, пише Вичерпно

До виконання своїх обов’язків Ігор Волошин зможе приступити 22 січня.

У коментарі виданню Ігор Володимирович відзначив, що для нього ця сфера не нова, адже свого часу працював у департаменті освіти на різних посадах:

«Це не нова для мене галузь. Я там виріс професійно, сформувався. Усі гарні надбання, які були напрацьовані попередні 5 років, будуть збережені і примножені. У цьому році ми визначимо певні пріоритети, про які я розповім згодом. Наразі в департаменті заверешно аудит. Усі зауваження ми врахуємо у своїй подальшій роботі». 

детальніше »

Нові досягнення гімназисток Ольги та Юлії Олійник

20.01.2021

Наприкінці минулого року відбувся I Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «NEW YEAR'S SPLASH FEST»в рамках мистецького проєкту «SPLASH of ART» за підтримки відділу культури Уманської міської ради. Мистецький проєкт «Splash of art» надав можливість участі у Всеукраїнських фестивалях-конкурсах інструменталістам, вокалістам, читцям, театральним, хоровим та хореографічним колективам, любителям декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.Цей дистанційний фестиваль дозволив подолати не лише географічні, а й матеріальні бар'єри. Учениуця нашої гімназії Олійник Юлія (3-Б клас) та гімназистка Олійник Ольга (8-Б клас) взяли участь у цьому фестивалі в номінаціях – хореографічне та образотворче мистецтво

детальніше »

Гімназійний конкурс «Таланти твої, гімназіє!» запрошує

19.01.2021

 Близько десяти років тому з ініціативи батьків було засновано новий проект, який в результати став доброю традицією, де діти можуть показати свої таланти і здібності. Щороку, навесні відбувався масштабний фестиваль, справжнє свято «Таланти твої, гімназіє!». Не зважаючи на виклики сучасност, гімназія зберігає і плекає свої традиції і цього року. Організаторами було прийнято рішення проводити конкурс «Таланти твої, гімназіє» в онлайн форматі. Всім, хто має бажання взяти участь у конкурсі достатньо заповнити заявку і надіслати відео. Нагадуємо, що конкурс відбувається у таких номінація: вокальне мистецтво, хореографічне мистецтво, музично-виконавське мистецтво, художня декламація і спортивні таланти. Заявки та відео будуть прийматися до 19 лютого (включно). 

детальніше »

Що очікує гімназистів по поверненню за парти

18.01.2021

З 11 до 25 січня всі школи України,в тому числі і наша гімназія,працюють онлайн.Учням та гімназистам заборонено відвідувати заклади освіти. Частина вчителів, працюють дистанційно з дому, частина- з робочих місць. Наради та планірки також проводяться онлайн,як і робота центру Олімпус та інших проектів. Тим часом,технічні служби роблять дрібні ремонтні роботи.

Так,встановлено мультимедійну дошку з проектором в кабінеті математики (№25),перші класи отримали та вже працюють із сучасними ноутбуками та фабриками друку.Розпочато ремонт ливньової системи,яка вийшла з ладу наприкінці грудня і ніколи не ремонтувалась з 1969 року.Відремонтовано близько 10 квадратних метрів лінолеуму коридорів,які частково вийшли з ладу.Оновлено комп"ютерну техніку в декількох кабінетах та системи роздачі WIFI.Отримано значну партію миючих,разових ручничків тощо. 

детальніше »

З 16 січня, сфера обслуговування повністю перейшла на українську мову

17.01.2021

Це правило стосується супермаркетів, магазинів, інтернет-магазинів, кафе, ресторанів, банків, аптек, АЗС, вокзалів, спортзалів, гуртків і секцій, бібліотек і т.д.

Перейти на іншу мову заклад може тільки на прохання клієнта. Вся інформація про ціни, інструкції, технічні характеристики, маркування, квитки, меню і т.д. повинна також подаватися українською мовою.

детальніше »

Естафету приймають молодші

16.01.2021

Нещодавно гімназійний центр «Олімпус» за сприянням представників тренінгового центру Cambridge Club в м. Києві. організував практичний семінар з теми «Підготовка учнів молодшого шкільного віку до складання міжнародних іспитів». Воркшоп був проведений директором центру Сambridge Club Надією Приступою та тренером Мариною Овечко. В роботі семінару взяли активну участь 13 учителів англійської мови ПМГ, які викладають у початкових класах. Тренер Марина Овечко надала присутнім практичні поради та розкрила цікаві секрети успішної підготовки учнів до складання міжнародних іспитів YLE (Starters, Movers, Flyers). Практичний семінар тривав близько 3 годин. 

детальніше »

У МОН обіцяють повернути дітей за парти

15.01.2021

Останніми днями до дирекції звертаються батьки із питаннями, щодо відновлення навчального процесу достроково, до закінчення карантину. Звісно, дирекція не має таких повноважень. Розміщуємо нижче роз'яснення Міносвіти щодо ймовірного розвитку подій.

Міністерство освіти і науки намагатиметься повернути дітей за парти.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби освітнього відомства з посиланням на слова Сергія Шкарлета в ефірі телеканалу «НАШ». Зокрема, міністр освіти звернув увагу на тому, що повернення дітей до традиційного навчання сприятиме їхній соціалізації.

«Ми будемо намагатися повернути дітей за парти, адже учні мають соціалізуватися та отримувати повний комплекс необхідних знань. Проте, все буде залежати від епідеміологічної ситуації. Чим краще ми будемо дотримуватися карантинних заходів, тим швидше зможемо повернутися до повноцінного життя», – наголосив Шкарлет.

детальніше »

В українських школах запрацював новий санітарний регламент: що змінилося

14.01.2021

В Україні з 1 січня 2021 року запрацював Санітарний регламент для установ загальної середньої освіти, який встановив нові санітарні вимоги в школах.Нещодавно дирекція проводила опитування на нашому сайті щодо обізнаності учасників освітнього процесу з нововведеннями документа і було встановлено,що мало хто з ним ознайомився.То ж розміщуємо основні нововведення регламенту:

Згідно з указом Міністерства охорони здоров’я № 2205 від 25 вересня 2020 року, відповідальним за дотримання правил є засновник і керівник навчального закладу. Щоденний контроль здійснюватимуть керівник та медичний працівник навчального закладу.

детальніше »

Два наших гімназисти стали переможцями ювілейного конкурсу

13.01.2021

Минулого року проводилися І та ІІ етапи ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходив під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!».

Це конкурс для творчо обдарованих учнів закладів середньої освіти https://chech-osvita.gov.ua/news/14-43-34-29-11-2020 Савірський Кирил з 10-Б та Гончар Зореслава з 9-А класу стали переможцями у номінація "Література" (вчителі Третяк В.П. та Коритан Н.І.)

Вітаємо переможців! Зичимо нових творчих злетів!

детальніше »

До Школи онлайн приєдналося 16 тисяч вчителів

12.01.2021

За час роботи платформи «Всеукраїнська школа онлайн», що почала свою роботу 11 грудня, на ній зареєструвалось 60 тисяч користувачів, з них — 40 тисяч школярів та понад 16 тисяч учителів.Проект може бути корисним і нашим гімназистам та вчителям.

«Платформа допомагає організувати якісне дистанційне навчання та гарантує рівний доступ до навчальних матеріалів учням всієї країни, а також за її межами», – зазначив Сергій Шкарлет.

Ресурси платформи можуть застосовуватись для змішаного та дистанційного навчання учнів 5-11 класів https://lms.e-school.net.ua

детальніше »

ВІд сьогодні і до 25 січня - навчаємось дистанційно

11.01.2021

У зв'язку з установленими Урядом України карантинними заходами з 8 до 25 січня,з 11 січня всі класи гімназії навчатимуться із застосуванням дистанційних технологій. Всі учасники освітнього процесу отримали заздалегідь від дирекції в Ошколі необхідні роз'яснення, розклад уроків та нову структуру початку та закінчення онлайн уроків на вищезазначені дні.

детальніше »

Гімназист року – результати конкурсу

10.01.2021

Згідно Положення про проведення гімназійного конкурсу ГІМНАЗИСТ РОКУ, щороку, після закінчення кожного навчального семестру, підбиваються його підсумки.

Закінчуємо оприлюднювати переможців конкурсу за результатами першого навчального семестру 2020-2021 навчального року:

* Переможцем в номінації ІНТЕЛЕКТ-КЛАС визнано класний колектив 11-Б (класний керівник Рожков І.В.)

* Переможцями в номінації ГІМНАЗИСТ РОКУ (НАВЧАННЯ) визнано Астіоненка Єгора з 4-А класу (середній бал 11.6), Починок Марію з 8-А класу (середній бал 11.56) та Шипович Діану з 10-А (середній бал 11.53)

Дипломи переможців всім учням та гімназистам, що перемогли у конкурсі, буде вручено відразу по поверненню класів до ПМГ після карантину.

детальніше »

Доброчинність: до Різдва морські піхотинці отримали солодкі подарунки

10.01.2021

У житті гімназійної родини гімназії є традиції, які стають непорушними. З 2014 року, учні, гімназисти, батьки та вчителі гімназії тричі на рік (на Покрову, на Різдво та на Пасху) збирають смаколики для наших захисників, воїнів, що захищають мирне небо над нашими головами. Цьогорічне Різдво не є виключенням. До наших друзів, морських піхотинців 503 Окремого батальйону морської піхоти,з якими у гімназії встановлено дружні стосунки, "поїхали" смачні подарунки. Доставили їх воїнам волонтер, голова гімназійного фонду Горбенко Валерій та його донька, випускниця гімназії Горбенко Анастасія, що є курсанткою Національного університету імені Тараса Шевченка (військовий інститут).А всю роботу по збиранню,збереженню та підготовці до відправки воїнам солодощів, взяла на себе заступник директора Виноградова С.О.

детальніше »

Гімназист року – результати конкурсу

09.01.2021

Згідно Положення про проведення гімназійного конкурсу ГІМНАЗИСТ РОКУ, щороку, після закінчення кожного навчального семестру, підбиваються його підсумки. Продовжуємо оприлюднювати переможців конкурсу за результатами першого навчального семестру 2020-2021 навчального року:

Переможцем в номінації ОЛІМПІЙСЬКИЙ РЕЗЕРВ визнано Ткаченко Марію з 9.А

Переможцями в номінації ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ визнано Шпунта Олега з 9-Б, Олійник Ольгу з 8-Б та Олійник Юлію з 3-Б

Вже завтра буде оприлюднено наступних переможців конкурсу.

детальніше »

Гімназист року – результати конкурсу

08.01.2021

Згідно Положення про проведення гімназійного конкурсу ГІМНАЗИСТ РОКУ, щороку, після закінчення кожного навчального семестру, підбиваються його підсумки.

Розпочинаємо оприлюднювати переможців конкурсу за результатами першого навчального семестру 2020-2021 навчального року:

* Переможцем в номінації КРЕАТИВ КЛАС визнано класний колектив 9-Б (класний керівник Коваленко Є.О.)

* Переможцем в номінації ЕЛЕГАНТ КЛАС визнано класний колектив 5-Б (класний керівник Кірсанова Е.В.)

* Переможцем в номінації ЛІДЕР САМОВРЯДУВАННЯ визнано королеву гімназії Шипович Софію з 10-А

Вже завтра буде оприлюднено наступних переможців конкурсу.

детальніше »

Оголошення

21.12.2020

З 4.01.2021 оголошується набір у скаутський клуб. Є досвідчений керівник. Заяви пересилати на serte@i.ua

Є попит на створення гуртка флористики. Потрібен керівник гурка (може бути батько чи мати учня). Звертатись тел. 337121

14.12.2020

Гімназії потрібен постачальник бутильованої води,звертатись до директора,тел. 337121

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Чи радий ти поверненню на навчання офлайн з 25 січня?

    Так,я скучив за гімназією - 10

    Так,мені бракувало спілкування - 7

    Так,мені бракувало однокласників - 1

    Так,мені бракувало вчителів - 0

    Ні,мені краще онлайн навчання - 9

    Ні,я відвик від сидіння за партою - 2

    Мені байдуже - 0

    Постав собі оцінку за роботу онлайн? (5 найвище)

    5 - 18

    4 - 9

    3 - 1

    2 - 0

    1 - 1

    Чи варто повторити на уроках ще матеріал поданий онлайн?

    Так,онлайн уроки менш ефективні - 14

    Ні,онлайн уроки також ефективні - 7

    Це вирішувати вчителям - 7

    Не знаю - 0

    На які уроки ти тратиш більше зусиль?

    Онлайн - 9

    Офлайн - 10

    Приблизно однаково - 9

    Не знаю - 0

    Яку умовну оцінку ти б поставив собі та ПМГ за онлайн уроки?

    5 - 15

    4 - 8

    3 - 4

    2 - 0

    1 - 0