Щоденні новини

Нове призначення: технік-електронік

01.10.2020

Наказом директора гімназії від 30 вересня техніком-електроніком призначено СОФІНА Максима Валерійовича.

Нині, він студент Черкаського політехнікуму, навчається на майбутнього інженера з програмного забезпечення. Свого часу Максим закінчив Канівську СШ №6 та місцеве вище професійне училище.

На цій посаді він змінив Бойчука Євгенія, який став студентом ЧНУ .

детальніше »

Поліція буде обліковувати підлітків-булерів, - омбудсмен

30.09.2020

Дитина, яка вчинила булінг (цькування) учасника освітнього процесу, може братися на профілактичний облік ювенальної превенції.

Про це з посиланням на відповідні зміни до нормативно-правових документів повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, 21 серпня набрав чинності наказ МВС, що вносить зміни до Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України з дітьми, що скоїли адміністративні або кримінальні правопорушення.

Зміни в Інструкції безпосередньо стосуються і тих здобувачів освіти, які вчинили булінг учасника освітнього процесу.

детальніше »

Творимо сайт разом: 3-В шукав скарби на природі

29.09.2020

3-В клас зустрів новий навчальний рік так, щоб кожен учень, після довгої розлуки, відчув, що він важливий. Стіни рідної школи зігріли дітей усмішкою вчителя, її щирими словами. Батьки, учні і класний керівник Демешева Світлана Сергіївна поспішили на природу. Туди, де можна вдосталь веселися, бігати, стрибати, виражати емоції свободи – адже так довго чекали зустрічі! Не хотілося формальностей і урочистостей. Так важливо бути вільним у бажаннях - нарешті весь клас разом!

Батьківський комітет організував квест для дітей «У пошуках скарбів». Третьокласники, долаючи складні і цікаві завдання, йшли впевненно до захованої скрині. Пригода була неймовірною і захопливою.

Батьки, поки діти мандрували у своєму вигаданому світі, провели збори. Обговорили нововедення цього навчального року. Світлана Сергіївна подарувала кожному учню свої обійми і поцілунки. Ці емоції важливіші за всі формальності, адже вони зарядили дітей і батьків енергією долати страхи сьогодення і натхненно вчити нове.

детальніше »

Опубліковано офіційно рейтинг шкіл України 2020 року

29.09.2020

Сайт Освіта.ua склав щорічний рейтинг найкращих закладів загальної середньої освіти України за підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Заклади освіти в таблиці ранжовано за рейтинговим балом, що розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів і з урахуванням загальної кількості тестів, складених випускниками кожної школи.
Наша гімназія  посіла 111 сходинку у ТОП-200, попереду лише ГПЛ та ФІМЛІ. Більше черкаських шкіл у ТОП-200 немає. Ми покращили наші показники більш ніж на 50 сходинок в порівнянні з минулим роком.

З англійської мови маємо 23 сходинку в Україні, що є найкращим результатом на Черкащині https://osvita.ua/school/rating/76142

Минулого року наш показник був 24.

Ми вже розміщували попередні дані рейтингів, однак остаточні результати виявились кращими передбачуваних.

детальніше »

У гімназії з'явився мурал

29.09.2020

Робочий тиждень у Першій міській гімназії розпочався з урочистостей. Так, сьогодні у присутності почесних гостей, дирекції, гімназистів і учителів відбулося відкриття історичного муралу присвяченого найважливішим етапам історії гімназії і видатним випускникам.

Мурали – це сучасне вуличне мистецтво,яке покликане надавати будівлям ошатності і краси. Останнім часом мурали набирають популярності і дедалі більше глухих стін у різних містах України, прикрашають цікавими зображеннями, інколи дуже схожими на фотографії. Наша гімназія у партнерстві з Департаментом освіти і гуманітарної політики вирішили не відставати від світових тенденцій і висвітлити гімназійні історичні вагомі досягнення таким цікавим способом.

детальніше »

Міжнародний календар гімназії: європейський День мов 2020

29.09.2020

Європейський день мов відзначається щорічно з 2001 року за ініціативи Ради Європи з метою сприяти та популяризувати багатомовність у Європі. Наша полілінгвістична гімназія, де вивченню іноземних мов приділяється дуже велике значення, теж долучилася до цієї події. Вчителі методичної комісії іноземних мов ( голова МО – Овчарова Н.А) та їхні гімназисти підготували радіо програму про важливість вивчення іноземних мов і презентували її англійською, німецькою, французькою, іспанською, польською та українською мовами. Учні переглядали відео, брали участь у мовних вікторинах, грали в мовні ігри, готували презентації про різні мови. На уроці німецької учні підготували квест, брейн ринг та стіннівки до свята. Гімназисти мали можливість взяти участь у загально гімназійній грі Kahoot англійською мовою, яку підготували гімназисти 9-Б класу.

детальніше »

Психологічна служба гімназії вивчає адаптаційний період першокласників та п'ятикласників

28.09.2020

З метою сприяння швидкій адаптації учнів перших та п`ятих класів до шкільного життя, розвитку комунікативних здібностей, та творчих здібностей дітей, подолання психологічних бар'єрів, згуртування колективів, розкриття внутрішнього світу кожної дитини, закріплення нових форм поведінки, формування в учнів ціннісних орієнтацій, створення позитивного мікроклімату в класах психологічною службою гімназії було проведено цікаві заходи для учнів 1, 5 класів. Відтак, першокласники під час заняття з елементами тренінгу  на тему: «Ти + я = шкільна сім`я» брали активну участь у веселих вправах, виконували практичні, та творчі завдання де вчилися взаємодіяти між собою, розвивали товариськість, уважне ставлення до однокласників. Цікавою та захоплюючою була казкотерапія. А фіналом заняття стало створення колективного плакату для класного керівника «Кошик з квітами».

детальніше »

Vivat Королево!

28.09.2020

Традиційно Перша міська гімназія обирає свою королеву. Цей конкурс налічує більше ніж двадцятирічну історію. Навіть бентежний 2020 рік не став винятком. Через карантинні обмеження більшість етапів конкурсу відбулися вже у вересні. Так, претендентки створювали і реалізували благодійні проекти, демонструвати знання і високий рівень володіння англійською мовою; і підкорили серця гімназистів. На кожному етапі роботу претенденток на королівську корону оцінювало компетентне журі. З усіма викликами дівчата блискавично впоралися! За результатами всіх етапів титул Королеви Першої міської гімназії отримує Софія Шипович, титул принцеси чарівність – Марія Безрідна, титул принцеси інтелектуальність – Альона Коротич, титул принцеси неповторність – Владислава Кузнєцова.

Незабаром відбудеться свято коронації королеви, виготовлення спеціальної поштової марки та початок роботи королівської пошти.

детальніше »

Проведено урок журналістики в рамках всеукраїнського проекту

27.09.2020

Минулого тижня учні 7-А класу стали учасниками уроку, що проходив у рамках Всеукраїнського проекту «Гендерні окуляри в школі: молоді журналістки діляться досвідом з учнями та ученицями», який проводила громадська організація «Асоціація «Жінки в медіа» за підтиримки ГО “Жіночі перспективи”. Це був один з уроків журналістики, проведених в межах проекту, що проходить в десяти містах України - відкритий урок для поширення ідей гендерної рівності в школах, через залучення молодих журналісток до спілкування з учнями та навчання у форматі «рівний - рівному».

Однією з умов проведення уроку була наявність дітей, що цікавляться журналістикою, саме тому був обраний 7-А клас, де навчається наша юна талановита журналістка Юлія Хоменко. Гості розказали як прийшли у професію, як зробити журналістський матеріал гендерно чутливим, чому важливо дотримуватися прав людини. Спікерів вразили підготовленість та інтелектуальний рівень наших гімназистів, вони відмітили, що вперше зустріли таких обізнаних і активних слухачів.

детальніше »

Незабаром розпочне роботу мовний центр ОЛІМПУС

26.09.2020

2020-2021 навчальний рік - період нових випробувань. Пандемія не відступає, кидаючи країнам світу все нові і нові виклики. Як не дивно, хвороба не тільки не налякала освітянську спільноту, а й пришвидшила давно очікувані зміни. Це стосується і центру “Олімпус”, який вже понад 10 років успішно працює над підготовкoю учнів різних вікових категорій до міжнародних екзаменів і тестувань http://fcg.ck.ua/fce.html.

Ми знову розпочинаємо свою роботу 1 жовтня 2020 р. Днями отримано Сертифікат,що засвідчує право центру ОЛІМПУС на підготовку слухачів до екзаменування.

Всі бажаючі долучитися до поглибленого вивчення англійської мови отримають кваліфіковану допомогу викладачів Першої міської гімназії. Для підготовки до міжнародних сертифікатів FCE  та  PET  https://ilc.org.ua/exams/adults  запрошуються учні 9-х, 10-х та 11-х шкіл міста та області. Набір триватиме до 31.09.2020. Майбутнім слухачам слід подати заявку на адресу ovakulenko27@gmail.com

Необхідні роз'яснення можна отримати за тел. 337121 або у директора центру 0508622116

детальніше »

Випускники шкіл у 2021 році складатимуть іспити з математики двох рівнів складності

25.09.2020

Випускники будуть розділені на стандартний рівень складності та профільний

З 2021 року випускники шкіл обов'язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики. При цьому школярі проходитимуть тестування з математики різного рівня складності. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Зазначається, що тестові завдання будуть розділені для учнів, які навчалися за рівнем стандарту та профільним рівнем. Тест для випускників, які навчалися за рівнем стандарту, буде містити 28 завдань. На його виконання відведено 150 хвилин.

детальніше »

Знайомимося з новачками

24.09.2020

Кожного року до гімназійної родини приєднуються нові діти,що ставлять для себе в пріоритет вивчання іноземних мов. Цього вересня до нас долучилися дуже цікаві, вмотивовані особистості, які вже мають певні здобутки у різних напрямках, а деякі дівчата переїхали до Черкас з інших міст України. Серед новоприбулих є спортсмени, знавці ментальної арифметики і ті, хто поглиблено вивчає інформатику, а також ті, хто опановує гру на музичних інструментах і займаються вокалом. Тому сподіваємося ще почути про нових зірочок у наших лавах, тим більш, що проявити свої здібності у гімназії має змогу кожен. Зараз на другому поверсі, у Гімназійній галереї, проходить презентація новоприбулих учнів, де кожен бажаючий може ознайомитись з нашим поповненням. Наразі, ми щиро вітаємо новітніх гімназистів і бажаємо швидкої адаптації до нових умов навчання, успіхів в освіті і звісно здоров'я, а ми за потреби, готові надати підтримку. Welcome to FCG!

детальніше »

У гімназії розпочали практику студенти ЧНУ

23.09.2020

З 21 вересня 6 студентів ЧНУ розпочали практику у нашій гімназії майбутні вчителі фізвиховання та початкових класів. Протягом 4 та 6 тижнів відповідно,вони вчитимуться у старших колег складній науці роботи з учнями та гімназистами, проводитимуть уроки та позакласні заходи.

Між гімназією та ЧНУ ім.Б.Хмельницького діє підписана угода на співробітництво, де одним з розділів є проходження приктики стедентами на базі нашого навчального закладу.

Зазвичай, щороку, до 20 студентів ЧНУ практикуються в нашому навчальному закладі. Звісно, що для студентів проведено необхідні інструктажі, вони зобовязані дотримуватись вимог безпеки, що регулюються в ПМГ директорськими наказами.

детальніше »

Міжнародний календар гімназії: День миру-2020

22.09.2020

21 вересня відзначається Міжнародний день миру. Вперше він проводився 1982 року. 7 вересня 2001 року Генасамблея ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.

Перша міська гімназія сьогодні вчегове долучилася до відзначення Міжнародного дня миру. Враховуючи вимоги сьогодення, всі заходи проводилися на відкритому повітрі. Так, гімназистів 6 – 7 класів розфарбовували пропори країн світу, макети яких представники гімназійного самоврядування розмістили по всі території гімназійного подвір’я. Для гімназистів 5 –х класів на великих перервах проводилася святкова рухавка. На спортивному майданчику розмістилися виставка «Панно миру», яке створювали декілька поколінь гімназистів. Протягом тижня планується проведення тематичних годин на тему «Мир потрібен усім!» за участю представників гімназійного самоврядування.

Всі ці заходи покликані привернути увагу до проблеми миру і не насилля у сучасному світі і зробити його трішечки кращим!

детальніше »

Інтеракт розпочав роботу

21.09.2020

20 вересня Інтеракт-Черкаси розпочав активну роботу, він разом з членами Ротаракт-smile та за сприяння РК Черкаси-Центр, допоміг санаторію Руська Поляна у фарбуванні паркану на території закладу. Інтерактівці взнали від головного лікаря санаторію Лащенка Л.І. історію розвитку лікувального закладу та його можливості. Вже 21 вересня в санаторії з'являться перші однолітки інтерактівців, які отримають тут лікування та загальне оздоровлення.Дорослі організували у цей день для інтерактівців екскурсію по санаторію та невеличкий пікнік, пограли разом в баскетбол і милувалися осіннім барвам лісу.

Нагадаємо,що Інтеракт діє при ПМГ з 2009 року, об'єднує тих, хто хоче стати лідером та хоче служити суспільству корисними справами.

детальніше »

Гімназія вже з президентом, але все ще без королеви

20.09.2020

18 вересня у гімназії відбулися чергові вибори Президента Першої міської гімназії на каденцію 2020 – 2021 навчальний рік. Вибори повинні були бути проведені ще у травні,але із-за карантину, були перенесені на на осінь. Участь у передвиборчій гонці за президентську булаву брали 3 кандидати. Від початку тижня тривала динамічна та емоційна передвиборча кампанія. У середу 16 вересня відбулися дебати між кандидатами, де вони представили свої програми і відповіли на запитання виборців. І от після напруженого дня роботи виборчої дільниці і підрахунку голосів гімназисти обрали свого президента! З кількістю 49,1% голосів перемогу здобула гімназистка 9-Б класу Каріна Ткаля. Вітаємо!

детальніше »

Рейтинг ПМГ за результатами ЗНО-2020

19.09.2020

14 вересня було оприлюднено результати ЗНО -2020.В рейтингову таблицю занесено 9330 шкіл України. У загальноукраїнському рейтингу ми піднялись майже на 30 позицій і посідаємо 134 місце (минулого року було 160)

З англійської мови в розрізі України ми на 109 сходинці,області - 5 (всі школи попереду сільські з 1 учнем-учасником),у місті - на першій.
З української мови: 357 в Україні,13 в області та треті в місті.
З математики: 514 в Україні,18 в області та 4 в Черкасах
З історії: 387 в Україні,13 в області та 2 в Черкасах

Дані є попередніми. Незабаром з'являться офіційні рейтинги. 

детальніше »

Міносвіти NEWS: Школи зможуть працювати у «червоних» зонах

18.09.2020

Відтепер рішення про заборону роботи закладів освіти на територіях з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 буде прийматися спільно Державною та регіональною комісіями з питань ТЕБ та НС.

Відповідні зміни до постанови щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів ухвалені Кабінетом Міністрів. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, зміни були розроблені та подані на затвердження уряду після наради з міськими головами, яка відбулася днями. «Саме в синергії з регіонами була знайдена спільна позиція щодо запровадження карантинних заходів”, - зазначив очільник Міністерства охорони здоров'я.

детальніше »

Нові практики: Зелена група подовженого дня

17.09.2020

Хоча за календарем на дворі осінь і вже пожовкло листя літо ще на покидає нас. Спекотні дні не сприяють активності і визивають млявість як у дорослих, так і у дітей. Навіть за наявністю кондиціонерів і рекуператорів в деяких класах спекотно. 3-Б клас на чолі з класним керівником Юларжі В.І. знайшли цікавий вихід. На цьому тижні група продовженого дня проводилась на свіжому повітрі,у дитячому парку. Уроки на відкритому повітрі — це ще й практичний розрахунок підвищити навчальну успішність і концентрацію уваги дітей. Діти після занять на повітрі на 81% зібраніші. Насичення киснем і враженнями допомагає зберігати зосередженість до двох годин потому. Цьому заходу посприяла і Обласна дитяча бібліотека,що люб`язно предоставила меблі для проведення занять . Але саме головне діти в захваті від нової форми навчання. Як зауважила учениця 3-Б класа Міхновська Євангеліна : «Домашнє завдання ще ніколи не виконувалось так швидко і цікаво,а однокласники з нетерпінням чекають на нові заняття в Дитячому парку.» Також слід відмітити той факт ,що такі заняття в умовах пандемії зменшують ризики зараження,що наразі є актуальним. Цей формат не новий для країн Європи . Наприклад у Великій Британії на «зелене» навчання виділяється чимало коштів державою,зараз шкіл із заняттями просто неба нараховано біля двох тисяч.

детальніше »

Оприлюднено результати ЗНО-2020

16.09.2020

14 вересня Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив результати ЗНО-2020 по всіх школах України.Його можна знайти всім охочим на https://zno.testportal.com.ua/stat/2020  

Зазвичай, ці результати оприлюднювались щороку у останніх числах серпня. Цього року, цю практику змінено.

Тепер,коли результати відомі,спеціалісти виведуть рейтинг шкіл України по кожній області,населеному пункту та конкретній школі. Для цього застосовуються різні хитромудрі формули та методики розрахунків.

Однак,всі охочі можуть самотужки проаналізувати результати.Чим вищі цифри,що знаходяться у правій сторіні колонок,тим кращі результати ЗНО. І навпаки,цифри зліва,свідчать про низькі результати,особливо колонка "не подолали поріг" 

детальніше »

Оголошення

27.08.2020

Постановою Кабміну України адаптивний карантин подовжено до 31 жовтня 2020 року

27.07.2020
31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Чи є сенс залучати науковців до викладання в ПМГ?

    Так, це добре - 19

    Ні, це не на часі - 7

    Не знаю - 2

    Чи почуваєшся ти безпечно в ПМГ в режимі карантину?

    Так, я дотримуюсь всіх вимог - 13

    Так, я дотримуюсь вимог частково - 3

    Ні, я не відчуваю себе безпечно - 11

    Мені байдуже - 2

    Чи цікавишся ти інформацією про Covid-19?

    Так - 16

    Ні - 8

    Мені байдуже - 4

    Звідки ти отримуєш інформацію про Covid-19?

    Із сайту ПМГ - 3

    Із інших сайтів - 13

    Із ТВ та радіо - 6

    Не цікавлюсь цим взагалі - 7

    Чи адаптувались у твоєму класі новачки?

    Так, досить швидко - 19

    Ні, все ніяк - 1

    В моєму класі їх немає - 8

    Мені байдуже, то їх проблеми - 1