Щоденні новини

НУШ: 2-В клас в бібліотеці знаходить натхнення читати і дива

23.10.2019

Класний керівник 2 В класу Світлана Демешева знає як розфарбувати шкільне життя своїх учнів. І звичайний похід до бібліотеки перетворює на захопливу гру. Четвер став улюбленим днем учнівського тижня. Адже в цей день 2 В клас відвідує Черкаську обласну дитячу бібліотеку. Юні читачі не тільки самостійно вибирають книги для домашнього прочитання. А й стають учасниками заходів, організованих працівниками закладу.

детальніше »

Творимо сайт разом: шестикласники відпочивали в Сосновому бору

23.10.2019

Останніми погожими осінніми вихідними вирішив скористатися і колектив 6Б класу, що вирушив на спільний відпочинок до парку "Сосновий бір". Батьки підготували для дітей цікавий сюрприз – квест, де діти мали змогу випробувати свою спритність, кмітливість, витривалість та показати свою обізнаність щодо індіанців, спробувати себе у якості слідопитів та шукачів скарбів, перевірити свою вправність у метанні дротиків та станцювати колективний танець корінних жителів Північної Америки та отримати магічний амулет-оберіг.

детальніше »

Полісмени говорили з гімназистами про конфлікти

22.10.2019

21 жовтня для учнів 5-А та гімназистів 7-А класів офіцери поліції проводили превентивні бесіди про злочинність, кібербулінг, булінг та конфлікти. Поліцейські розповіли про види булінгу та його прояви. Важлива інформація для дітей була про різницю між булінгом та конфліктом, наклеп і завідомо неправдиві показання і відповідальність за такі дії, наслідки систематичного порушення закону і відповідальність за це. Діти ж мали можливість отримати відповіді на безліч запитань, які їх турбують та на які не завжди дорослі можуть дати авторитетну, компетентну відповідь. Кожна людина щодня зустрічається з конфліктними ситуаціями, ми повинні навчитися розв’язувати їх у спокійній атмосфері, поважаючі інтереси один одного, взаємодіяти з Іншими. Дирекція гімназії висловлює подяку шкільним офіцерам поліції за їх небайдужість, допомогу та співпрацю.

детальніше »

Гімназійна галерея: роботи Олійник Олі вчетверте експонуються в гімназії

22.10.2019

В гімназійній галереї відкрилась виставка робіт гімназистки 7-Б класу Олійник Ольги «Кольоровий світ». Це четверта виставка художниці на стінах гімназії. Оля займається творчістю з 5 років. Вона приділяє своєму захопленню багато часу. Відвідує художню студію «Барви натхнення» (керівник Курська Ольга Станіславівна). Крім цього, навчається малюванню у відомої черкаської художниці Литвиненко Оксани, під керівництвом якої і створені ці роботи. За її плечима чимало досягнень з художньої творчості. Серед останніх: перемога в конкурсі ТОВ «Черкасиенергозбут».

детальніше »

Міжнародна діяльність: у нас вчергове побували представники з Литви

22.10.2019

Міжнародний університет LCC — державний та міжнародний гуманітарний навчальний заклад у Клайпеді, Литва, який було засновано 1991 року шляхом залучення литовських, канадських та американських фундацій – постійний партнер нашої гімназії. Отож, на минулому тижні з офіційним візитом нас відвідала радник з прийому до університету Веко Кайшаурі. Представниця університету розповіла учням 10-х та 11-х класів про правила вступу та навчання в LCC, який зарекомендував себе унікальним, інноваційним, інтерактивним навчальним осередком. LCC спрямований на розвиток особистостей студентів та їх спрямування на активну участь у різноманітних проектах. Також, учні мали можливість здати екзамен TOEFL ( Test of English as a Foreign Language) – міжнародний екзамен з англійської мови як іноземної мови. П’ять учнів скористалися цією можливістю.

детальніше »

Відпочиваємо разом

21.10.2019

Цьогорічна осінь порадувала всіх своїм теплом. Тож скористатися цим чудовим дарунком природи вирішила дружна родина батьків і дітей 3- А класу.

"На відпочинок всією сім'єю" - такою була мета нашої зустрічі.

Нас гостинно зустріла база відпочинку "Дубки". Приємно було погратися, позмагатися і просто поспілкуватися в колі друзів.

А коли підійшов з акордеоном Андрій Станіславович Врадій, то виконанням колективних пісень заслухалися навіть найвищі дуби. Дехто ще й підтанцьовував у такт вдалому акордеоністу.

Чудово проведений час на лоні природи залишив у всіх приємне враження та додав наснаги на трудові будні. 

детальніше »

Восьмикласники поринули у світ експериментів та науки

21.10.2019

У суботу 19 жовтня гімназисти 8-А класу відвідали Музей популярної науки і техніки «Експериментаніум» у столиці України − місце, де наука стає цікавою! Постійна експозиція Музею «Експериментаніум» налічує більше 300 інтерактивних експонатів і присвячена механіці, оптиці, електриці, магнетизму і акустиці.

детальніше »

Підписана угода про співпрацю

19.10.2019

Інститут Сервантеса Королівства Іспанії, громадська установа, головним завданням якої є сприяння поширенню викладання, вивчення та вживання іспанської мови, пізнання іспанської культури та культури іспаномовних країн уклав угоду з Першою міською гімназієї про співпрацю на наступних три роки. Угода надає повноваження Центру з екзаменування DELE Першої міської гімназії від імені Міністерства освіти Іспанії проводити міжнародні екзамени на отримання Дипломів іспанської мови як іноземної (DELE) рівнів А1, А2, В1, В2, С1, С2, а також рівнів А2/В1 для школярів.

детальніше »

Співпраця з Черкаським міським центром зайнятості триває

18.10.2019

Цими днями до нашої гімназії завітав провідний фахівець з профорієнтації Черкаського міського центру зайнятості, яка разом з психологічною службою гімназії згідно спільного плану заходів провели друге засідання клубу: «Побудова кар`єри та професійний розвиток» для гімназистів 10-х класів. Зустріч проходила в тренінговій формі, під час якої старшокласники виконали вправи на визначення власної мотивації до вибору професії, розвивали комунікативні навички, підвищили обізнаність щодо пошуку роботи, визначили фактори, які впливають на розвиток і досягнення успіху, вдосконалили навички взаємодії і роботи в команді. Усім учасникам заходу було весело й цікаво!

детальніше »

Проведено майстер-клас для вчителів міста

17.10.2019

Нещодавно на базі нашої гімназії представники компанії “INTBOARD” провели майстерку про використання можливостей інтерактивної дошки в освітній діяльності вчителів. Захід було проведено за сприяння методиста міського методичного кабінету Бикова О.М та адміністрації гімназії. Близько 50 вчителів міста, студентів та вчителів гімназії мали гарну можливість познайомитися з унікальними можливостями інтерактивних дошок на своїх уроках.

детальніше »

Міжнародна онлайн відеоконференція

16.10.2019

"The Art of Expression": під такою назвою пройшла міжнародна навчальна онлайн відеоконференція на платформі програми Generation Global для учнів 9-х класів нашої гімназії та їхніх однолітків зі школи Mostafa Hosny Omira з Єгипту та ліцею №9 міста Одеси. Учасники говорили про особливості самовираження, ділилися досвідом, розповідали про свої уподобання та хобі, пояснювали свою особисту точку зору, розвивали навички спілкування англійською мовою.

детальніше »

Учителі англійської відвідали семінар за участі спікерів з Великобританії

16.10.2019

Сучасний вчитель повинен вміти як вчити, так і вчитися. Це добре розуміють і втілюють в життя вчителі англійської мови нашої гімназії Юрлова Т.С., Басиста Л.М.,Науменко О.В., Овчарова Н.А., ВакуленкоО.О., Омел’яненко О.М., Рабенко Ю.К., Ердман Л.М., Ткаченко Л.Д., які взяли участь в обласному семінарі – практикумі, що проходив у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти. Спілкування відбулося за участі спікерів з Великобританії Деніела Морріса та Алекса Родітіса. Всі учасники отримали сертифікати.

детальніше »

Учителі навчаються в Америці

15.10.2019

З 8 до 20 жовтня 2019 році група з п'яти освітян області, бере участь у програмі "Відкритий світ", що адмініструється Американськими радами в Україні та Ротарі рухом. Вчитель інформатики гімназії Коваленко Є.О, та колега з Канівської гімназії Місьонг Т.Л. та ще троє молодих науковців з ЧНУ ім.Б.Хмельницького: Бабенко С.В, Дідук В.А, та Литвин В.А. вже провели тиждень у Вашингтоні, де їх приймали Американські ради, а з 14 жoвтня учасники проекту переїхали до Канзасу, де їх примає місцевий Ротарі клуб Хатчінсон. Тема освітнього стажування - "STEM- освіта та альтернативне навчання". Щодня, учасники проекту відвідують численні школи, коледжі, університети, громадські організації та вивчають досвід американських педагогів в царині робототехніки та альтернативних видів навчання. Звичайно ж, паралельно зі стажуванням, пропонується широка екскурсійна програма. 

детальніше »

Церемонія нагородження Teacher Global Prize Ukraine

15.10.2019

«Вчителі важливі!» - під цим гаслом пройшла церемонія нагородження Global Teacher Prize Ukraine, щорічна національна премія для вчителів- агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства. Цього року нагородження відбулося в Національній опері України. Пройшла по червоному хіднику та взяла участь у святкових заходах заступник директора нашої гімназії Науменко О.В., яка цього року була номінована на нагороду і потрапила у топ 50 фіналістів цієї престижної премії.

детальніше »

Зустріч з книгою – це завжди свято!

15.10.2019

11 жовтня учні 2-Б класу відвідали церемонію відкриття ІІІ Черкаського книжкового фестивалю «Перехрестя культур». Під час інтерактивної презентації книги «Чарівний шкільний автобус» учні подорожували планетами Сонячної системи, а потім перетворились на …краплинки води і побували у хмарі, в трубі і навіть на водогінній станції, досліджуючи колообіг води в природі!

детальніше »

5-Б побував у прикордонників

14.10.2019

9 жовтня наш 5 Б клас разом з класним керівником Лукічем В.В відвідали Головний Центр підготовки особового складу ДПСУ ім. генерал-майора І.Момота.

Ця поїздка була присвячена святу захисника ВІтчизни. Вдома ми неодноразово чули про життя і героїчні вчинки Ігоря Момота, про те наскільки це видатна людина, а завдяки крутій екскурсії музеєм при навчальному центрі, дізнались багато нових фактів про інших прикордонників та військових, зокрема про Павла Лазоренка, випускника нашої школи! Всі експозиції музею дозволили нам глибше і серйозніше зрозуміти всю важливість прикордонника у збереженні миру і цілісності нашої держави! Неймовірні емоції викликали справжні вертоліт і танк та прогулянка Алеєю героїв і територією центру, а гарячий чай і запашні смаколики довершили і завершили нашу мандрівку. Ми з щирістю вітаємо всіх чоловіків і жінок, які стоять на варті захисту України, низький уклін і безмежна вдячність, вам, за наше спокійне і мирне дитинство!

детальніше »

Юні гімназисти зустрілись з дитячою письменницею

13.10.2019

Традиційними стали зустрічі гімназистів з письменниками Черкащини. 10 жовтня 2019 року учні 5-х класів подорожували у світ казки з Ганною Григорович. Письменниця за допомогою казкотерапії виховує у дітей неупереджене ставлення до людей з вадами розвитку, навчає дітей нашого міста толерантності, співчуття, розумінню проблем людей, яким діагностовано ДЦП та аутизм. Ганна Володимирівна – поетеса, автор та виконавець пісень, автор дитячих казок. Член Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури. Лауреат літературної премії “Гiлка золотого каштана” (2013 р.). Письменниця презентувала книгу казок “Чарівні пригоди конячки Камелії та зоряних дітей Дмитрика та Насті”. Видання книжки стало можливим завдяки міській програмі надання грантів у галузі культури міста Черкаси. Діти з захопленням спілкувалися письменницею.

детальніше »

Наша випускниця призначена заступником міністра

12.10.2019

Черкащанку Валерію Іонан 8 жовтня офіційно призначили заступником міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. Як повідомляють у самому Міністерстві цифрової трансформації України, у минулому Валерія – підприємниця. Разом із партнерами створила «Quadrate 28» – компанію, що вбачає своєю місією розвиток підприємництва та першою в Україні впровадила модель «команда за запитом» із напрямків маркетингу, продажів, HR та фінансового менеджменту.

детальніше »

Проведено традиційну акцію «Дари осені»

11.10.2019

Уже традиційно щорічно в гімназії проводиться виставка поробок «Дари осені», цього року вона була присвячена Дню Вчителя. Усі класи мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали, які подарувала нам осінь і наша Земля. Кожна поробка – це дійсно витвір мистецтва. Композиції були зроблені на високому естетичному рівні. Як завжди кожна робота вражала креативністю, неординарністю, яскравістю, вишуканістю та майстерністю. У кожну роботу дитина вклала частинку своєї душі, вміння, власне бачення прекрасного, тому всі вироби заслуговують уваги.

детальніше »

Оголошення

18.10.2019

Восьма гімназійна виставка "Я-колекціонер" проводитиметься 25 жовтня з 9:00 до 13:00 у актовій залі. Попередню заявку просимо подавати педагогу-організатору Сухенко К.О.

01.10.2019

Щосуботи проводиться вивчення польської мови – 9:00 год. (каб.15) та китайської – об 11:00 год. (каб.15).

Мови викладаються носіями мови-волонтерами з Польщі та Китаю. Курс можуть відвідувати учні інших шкіл Черкас.

17.09.2019

З 02 до 31 жовтня 2019 року проводяться обласні інтернет-олімпіади з: української мови та літератури, російської мови, історії, правознавства, математики, фізики, астрономії, хімії, біології з екологією, географії, інформатики, інформаційних технологій.За отримане ПЕРШЕ місце учасник іде на обласний етап олімпіади без участі у міському етапові. Все на http://oipopp.ed-sp.net/?q=node/41293


31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З квітня 2018 року робота ПШ Райдуга припинена. Набору на курси у 2019-2020 н.р. не оголошуватиметься.
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ

    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Чи знаєш ти структуру Нової української школи?

    Так - 14

    Ні - 20

    Якою ти бачиш в перспективі ПМГ?

    Початковою школою - 2

    Гімназією (5-9 класи) - 14

    Академічним ліцеєм (10-12 класи) - 11

    Не знаю - 10

    Чи варто зберегти мовний профіль ПМГ в майбутньому?

    Тільки так - 30

    Ні, потрібно посилити інші предмети - 4

    Не знаю - 2

    Чи хотів би ти сам обирати навч. предмети?

    Так - 36

    Ні - 1

    Не знаю - 0