Учні та місцева влада по-різному ставляться до формування мережі ліцеїв

Редколегія сайту вирішила перепостити цей матеріал,адже ця тема актуальна для нас,так як з 2027 року ми повинні стати академічним ліцеєм.

Переважна більшість учнів 10–11 класів та студентів коледжів і профтехів (понад 70%) згодна навчатись у закладі освіти в іншому населеному пункті, але з кращими умовами.

Натомість більшість голів територіальних громад і депутатів місцевих рад готова до створення академічних ліцеїв лише у своїй громаді.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Реформа профільної середньої освіти», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, у якому узяли участь понад 80 тисяч опитаних.

Згідно з дослідженням, 81% голів територіальних громад, де проживають менш як 1200 учнів, готові створювати академічні ліцеї.

«56% голів ТГ і 59% депутатів місцевих рад готові до співробітництва з іншими громадами для створення ліцею, але якщо він буде на території їхньої громади. Тільки відповідно 8% і 7% підтримали би співробітництво, якщо ліцей буде на території іншої громади. Водночас третина голів громад або проти, або не мають власної думки щодо цього», – йдеться в дослідженні.

Водночас батьки та учні демонструють обережний інтерес до навчання в більш віддаленому від дому закладі освіти, але з кращими умовами.

Найбільше батьків погоджуються на навчання їхніх дітей у більш віддаленому закладі за умови організованого підвезення або ж незначної відстані до школи.

Менше батьків вказали умовою безоплатне харчування, і ще менше – забезпечення гуртожитком.

Зі свого боку учні 10–11 класів також погоджуються на цей варіант за умови організованого підвезення (або наявності громадського транспорту), але в дітей інша топ-вимога – збереження колективу однокласників.

Щодо вчителів, то 40% опитаних педагогів також готові працювати в іншій громаді, якщо поряд не буде академічного ліцею.

Натомість 60% відповіли, що не погодилися б на це (хоча з них категорично відкидають таку можливість – 12%, а решта радше відкидають це).

Основні умови, щоб учителі погодилися на викладання в іншій громаді – гарантії гідних умов праці (48%) і наближеність (47%).

Окрім того, 38% педагогів говорять про підвезення. Водночас 4% стверджують, що вони не потребують спеціальних умов для такого рішення.

Поділитися:
Дивитись більше:
27.03.2025

26 березня з ініціативи президента гімназії Влада Кондакова відбувся...

25.03.2025

Психологічна служба гімназії провела масштабне опитування серед гімназистів, ініційоване...

25.03.2025

Гімназія завжди була осередком творчості, де розкриваються юні таланти. Цього разу у...

21.03.2025

Щороку 21 березня відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна....

тел./факс/автовідповідач:
Адреса:
18001 м. Черкаси вул. Святотроїцька, 68
Перша міська гімназія Черкаської міської ради:
GPS: 49.445942478424, 32.053481340408
Графік роботи:
пн-пт. 8.00-17.30

Перша міська гімназія Черкаської міської ради

Перша міська гімназія Черкаської міської ради
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжрядковий інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування