Стартувала Міжнародна акція

Стартувала Міжнародна акція «16 днів проти насильства”, яка триває з 25 листопада до 10 грудня. Її мета – розповісти суспільству про боротьбу з насильством, зокрема гендерно зумовленим, протидію торгівлі людьми та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Шістнадцятиденний період охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Психологічна служба Першої міської гімназії приєднується до цієї акції, та запланували провести ряд заходів для всіх учасників освітнього процесу! Перший день акції – 25 листопада, коли у світі відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Дата вибрана не випадково. Саме цього дня восени 1960-го року під час політичних протестів у Домініканській Республіці, були жорстоко вбиті три сестри Мірабал – активні учасниці спротиву. Показова кривава страта сестер за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо мала світовий резонанс. У 1981 році активістки жіночих рухів вирішили вибрати дату їхньої загибелі як день протесту проти насильства щодо жінок. Офіційно його оголосила Генеральна Асамблея ООН у 1999 році.

Насильство щодо жінок і дівчаток є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі. Воно проявляється в фізичній, сексуальній та психологічній формах. За даними ООН, кожна третя жінка у світі стикається з фізичним або сексуальним насильством. За результатами дослідження Українського центру соціальних реформ на замовлення UNFPA до повномасштабного вторгнення рф, в Україні від насильства страждали 1,1 млн жінок на рік. Під час війни ця цифра значно зросла! Для боротьби з насильством в Україні прийняли ряд законів: 15 листопада 2001 року в Україні прийняли Закон «Про попередження насильства в сім’ї»; 7 листопада 2011 року від імені України була підписана Конвенція Ради Європи про попередження та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством; 7 грудня 2017 року прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»; 20 червня 2022 року прийнято Закон України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”; 28 жовтня 2020 року Уряд України прийняв рішення про затвердження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ на період до 2025 року.

Важливо розуміти – про насильство не можна мовчати! Жертвам насильства потрібно звертатися за допомогою до поліції та психолога. Кривдник зобов’язаний понести покарання, а постраждала особа має право отримати необхідну допомогу. Психологічна служба гімназії розмістила інформаційні сценівки у рекреації 2 поверху.

Поділитися:
Дивитись більше:
27.03.2025

26 березня з ініціативи президента гімназії Влада Кондакова відбувся…

25.03.2025

Психологічна служба гімназії провела масштабне опитування серед гімназистів, ініційоване…

25.03.2025

Гімназія завжди була осередком творчості, де розкриваються юні таланти. Цього разу у…

21.03.2025

Щороку 21 березня відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна.…

тел./факс/автовідповідач:
Adresse:
18001 м. Черкаси вул. Святотроїцька, 68
Перша міська гімназія Черкаської міської ради:
GPS: 49.445942478424, 32.053481340408
Work schedule:
пн-пт. 8.00-17.30

Перша міська гімназія Черкаської міської ради

Перша міська гімназія Черкаської міської ради
Accessibility menu
Contrast settings
Schriftgröße
Letter spacing
Line height
Bilder
Font
Reset the settings