Привітання до 135-річча гімназії
Шановні колеги, Щиро дякую за увагу та за запрошення на урочистості з нагоди 135-річчя першої міської гімназії, в якій я мав щастя навчатись у період 1960-1970 р.р.
На жаль, скоріше за все, я не зможу бути присутнім на урочистостях із причин, які від мене не залежать. Я вітаю свою рідну школу з ювілеєм і надсилаю матеріали, які можуть вам стати в нагоді у разі створення бази даних випускників. Хочу підкреслити, що в період мого навчання перша школа якраз почала давати англійську з першого класу, але не забувала і про інші предмети.
Зокрема, в першій школі зовсім непогано навчали математиці (зокрема, моя улюблена вчителька математики Лідія Федорівна – саме при ній ми стали вигравати обласні олімпіади з математики), російській літературі (моя улюблена класна – дійно класна!- керівник Віра Яківна Дашевська-Чудновська), українській літературі (здається, пані Голік), англійській мові і літературі (зокрема, строгий і справедливий Леонід Йосипович, зовсім ще тоді молода Галина Сигізмундівна), фізичній культурі (оригінальний і оптимістичний Лев Рафаїлович). Старався нам хоч трохи пояснити суть фізики на ранкових спецзаняттях (за пів-години до початку уроків) Олексій Михайлович Вовкотруб (вчитель і завуч). Усім названим і неназваним учителям я вічно вдячний і низько схиляю перед ними свою вже сиву голову. Сподіваюсь, що я не зганьбив почесне звання випускника Черкаської СШ №1.
Так сталося, що я закінчив фізичний факультет Московського державного університету імені Ломоносова (з відзнакою) і більшу частину свого життя, окрім власне викладацької роботи, займаюсь науковою роботою в галузі фізики матеріалів. Відносно пристойне (на той час) знання англійської мови (отримане в нашій з вами школі), після руйнування «залізної завіси», допомогло у встановленні робочих контактів із фахівцями в моїй галузі науки. В результаті за останні 20 років я здійснив понад 50 наукових візитів до університетів США, Франції, Росії, Німеччини, Сінгапуру, Нідерландів, Польщі, Угорщини, Іспанії, Чехії, де проводив наукові дослідження і читав лекції з фізики наноматеріалів, опублікував дві монографії англійською мовою, розділи ще в чотирьох монографіях, понад сотню наукових статей у міжнародних фахових журналах.
Список моїх основних публікацій можна знайти в Інтернеті:
https://scholar.google.com.ua/citations?hl=ru&user=dsm_M8gAAAAJ&view_op=list_works
http://orcid.org/0000-0002-2594-5559
http://www.scopus.com/authid/detail.url?authorId=7005107923
Надсилаю у додатку свій CV i тексти деяких моїх статей. В раз потреби учні можуть їх використовувати на заняттях із технічного перекладу. Якщо потрібно, можу передати школі файли з текстами моїх монографій англійською мовою, виданих видавництвами Wiley (США), Wiley - VCH (Німеччина).
З повагою, Гусак Андрій Михайлович, 1954 року народження, Випускник Черкаської СШ №1 1970 року (золота медаль, одна із шести в тому особливому році, серед інших медалістів – добре відомий вам Володимир Хандогій, Жанна Голубнича, Таня Лещенко), Доктор фізико-математичних наук із 1992 року, Професор кафедри фізики Черкаського національного університету із 1994 року, Заслужений діяч науки і техніки України з 1996 року.
Відредаговано 08.11.2015