Громадсько активна школа

Загальна інформація про ГАШ

ПРОГРАМА «ШКОЛА ЯК ОСЕРЕДОК РОЗВИТКУ ГРОМАДИ» ВФ «КРОК ЗА КРОКОМ»

"Школи повинні допомагати молоді стати впевненими та активними громадянами; якщо ніхто не буде цікавитись політикою, вона стане сферою діяльності тих, хто найменш для цього підходить"
Вацлав Гавел

Мета програми: розвиток моделі громадсько-активних шкіл, які сприяють розвитку партнерства між школою та громадою; розвитку активної життєвої позиції учнів, активізації громадян у вирішенні власних проблем, реалізації концепцій освіти громади та навчання впродовж усього життя.

Реалізація мети програми забезпечує розвиток громад, чиї ресурси і структури покликані служити інтересам кожного члена громади, де є:

  • спільні переконання освітян, підприємців, громадських лідерів, інших громадян щодо освіти як процесу, що відбувається впродовж усього життя і повинен бути доступний для кожного;
  • переконання щодо виходу освіти із своєї традиційної ролі та бачення її доступності впродовж семи днів на тиждень, участі в управлінні школою інших членів громади, доступності шкільних ресурсів для всіх членів громади;
  • спільний голос у визначенні потреб та ресурсів громади, залученні бізнес-структур, підприємців до співпраці;
  • можливість для батьків бути залученими до процесу прийняття рішень щодо якості освіти для їхніх дітей та участі у житті школи;
  • бажання бути інноваційними, гнучкими і творчими у визначенні нового бачення розвитку школи та освіти;
  • визнання ролі усіх членів громади в освіті та розвитку громади, покращенні життя для кожного члена громади.

Цільові групи:

  • Шкільний персонал, діти та учнівська молодь
  • Батьки
  • Громадські організації
  • Місцеві органи влади

Особлива увага приділяється:

  • Людям похилого віку
  • Безробітним
  • Дорослим та дітям з особливими освітніми потребами
  • Дорослим та дітям національних меншин
  • Молоді з соціальними проблемами

Громадсько-активна школа - це навчальний заклад, де є:

  • прагнення до широкого залучення ресурсів місцевих громад, громадських організацій, батьків, підприємств до шкільного життя;
  • створення умов до виховання та практичного виявлення громадської активності учнівської молоді;
  • тенденція до посилення відкритості самої школи як соціально-педагогічної системи.

Основою моделі громадсько-активної школи, є концепція громадсько-орієнтованої освіти. Програма сприяє розвитку громадянської активності всіх членів місцевих громад і розвитку громадянського суспільства у цілому.

Громада процвітає, коли її члени садять дерева, у затінку
яких їм ніколи не доведеться сидіти
Давньогрецьке прислів`я

Інформація про ГАШ гімназії

Директор:
Саєнко Сергій Іванович

Координатор ГАШ:
Шапошнікова Лариса Володимирівна, практичний психолог

Адреса:
18001, вул.Святотроїцька, 68, м.Черкаси
Телефон: 0472 33-71-21
Факс: 0472 33-71-21
Email: serte@i.ua
Веб-сайт: www.fcg.ck.ua

Інформація:
Гімназія є полілінгвістичною школою, де вивчається 12 мов та поглиблено - гуманітарні предмети. Гімназія є асоційованою школою ЮНЕСКО з 1994 року. Друкується 2 газети: «Гімназист» та «Унікальний гімназист», є сайт, який оновлюється 365 днів у рік. Перша міська гімназія стала лауреатом Всеукраїнської акції «Флагмани освіти - 2011», два роки поспіль входить у 100 кращих шкіл України за результатами ЗНО. На базі гімназії діють унікальні центри FCE, DELE, клуб Інтеракт, центр міжнародної освіти, тощо. З 2010 року ПМГ є у Всеукраїнському експерименті АПН України.
Кількість учнів: 664
Тип громади:
мікрорайон висотної забудови з численним приватним сектором центральної частини міста. Тип громади - змішаний. Значну частину становлять держслужбовці та працівники органів влади, значний прошарок пенсіонерів. Із-за появи кількох крупних житлових новобудов.

Філософія:

філософія школи заклечається в тому, щоби, використовуючи можливості впливу на батьків дітей, які навчаються в Першій міській гімназії, з метою стати сполучною ланкою між громадою, владою, мобілізація їх ресурсів на вирішення проблем громади. Важливим елементом є усунення, або нівелювання проблем між приватним сектором та жителями крупно панельних будинків. Суттєвим бачиться використання приміщень Першої міської гімназії для потреб громади (зборів, місця відпочинку, інформаційного центру, тощо).

Проекти:

Локальна ініціатива: "Служимо місцевій громаді"

Суть ініціативи в тому, що знаходячись у центральній частині міста, де немає місць, де б збирались та вирішували свої нагальні потреби члени громади, саме Перша міськагімназія могла б стати таким об'єднуючим центром. До всього, маючи статус гімназії, не всі діти ближніх будинків, мають можливість вступити на навчання, що викликає певні протиріччя та негативізм, адже дітям школоповинного віку приходиться йти у дещо віддалені школи мікрорайону. Така ситуація складалась роками, на неї не звертали уваги. Вважаю за потрібне змінити у громаді ставлення до гімназії, інших комунальних структур та організацій на позитивне, залучивши до роботи дитячі дошкільні установи №21 та №29, музичну школу №2, комітет самоврядування, ТСААФ.

21 квітня на базі гімназії відбувся обласний науково-практичний семінар директорів гімназій, ліцеїв, колегіумів «Громадсько-активна школа як інноваційна система управління сучасним загальноосвітнім навчальним закладом».


 

Проект "Бережи чисту воду!"

 


Відредаговано 16.07.2023

Оголошення

01.05.2024

Комунікація з учасниками освітнього процесу здійснюється на платформі Ошкола. Для приєднання, зверніться до секретаря директора.

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023

20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

        • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
        • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
        • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник Ошкола», звертайтесь до cекретаря директора, тел. 0960077800
        • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
        • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


        Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!