Учнівська конференція (творчість Драй-Хмари)

Михайло Драй-Хмара, 1910р

Михайло Драй-Хмара був випускником гімназії. Вікіпедія свідчить, що він був випускником гімназії у 1905 році. У кількох творах він згадує роки, проведені в гімназії.

29 квітня 2014 року було вперше проведено учнівську конференцію "Постать Михайла Драй-Хмари в контексті української та світової літератури і культури". Ідея проведення конференції належать дирекції гімназії. Її підтримав міський методичний кабінет.

З 2015 року конференція проводиться гімназією за підтримки міського методичного кабінету та методиста ММК Чмигової О.О.

За участь у конференції всі учасники та вчителі отримують цінні подарунки та Дипломи учасників.

У 2012 році на базі кабінету української мови та літератури (№26) було створено куточок присвячений Драй-Хмарі.

Всі учасники отримують Дипломи учасників конференції та традиційнo суверірні тарілки.

Дата проведення конференції у 2019 році – 12 квітня, початок о 9:00 у приміщенні Черкаського Національного університету ім.Б.Хмельницького (корпус, де знаходиться ректорат по бульв.Шевченка)

УВАГА! Положення та програма конференції знаходяться нижче. Зверніть увагу на місце проведення конференції! Щороки організатори пропонують різні місця проведення конференції.

Організатори просять надсилати заявки та роботи, заповнивши форму

 


2023

Десята науково-практична конференція, 24 листопада 2023 року, обласний драмтеатр ім.Т.Шевченка

24 листопада відбулася Х науково-практична конференція, присвячена творчості М. Драй-Хмари. Цьогоріч захід було реалізовано у рамках гранту міського голови м. Черкас. Особливістю конференції є щорічна зміна локації та формату, що дає можливість різнопланового висвітлення життя та творчого доробку нашого славетного земляка, а також розкриває творчий потенціал учасників. Нині творчо-освітній івент відбувся в приміщенні Черкаського обласного музично-драматичного театру, актори якого показали епізоди життя Драй-Хмари, зворушивши зал до сліз.

До заходу долучилася заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР,начальник управління освіти Євчак Надія Володимирівна. Уже стало традицією бачити серед гостей конференції Людмилу Ющенко, доцента кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів КНЗ "ЧОІПОПП", кандидата філологічних наук. Творчий івент об’єднав учасників із навчальних закладів Черкас та області. У заході взяли участь учні шкіл № 8, №9 , № 22, № 34, № 32, № 6, № 21, №18, № 28, № 27, ФІМЛІ,

Городищенського економічного ліцей, Смілянського НВК ім. В.Сенатора. Висловила бажання долучитися й учениця Ліцею міжнародних відносин № 51 м. Києва Аріна Фірстенко. Але на жаль, безпекова ситуація в нашій країні завадила їй приїхати. З дослідженням дівчини можна ознайомитись тут

Учасникам було запропоновано заздалегідь обрати форму творчого вираження та суб'єктивної інтерпретації творчого доробку М. Драй-Хмари: декламація поезії митця, авторський твір про Драй-Хмару, перформанс-перевтілення.

Гімназисти ПМГ візуалізували перед глядачами сцену засідання чорного трибуналу та останнє слово засудженого неокласика. Матвій Нікішенко, учень 10-Б класу, мистецьки передав емоції та слова, з якими міг би звернутися до карателів М. Драй-Хмара. Своєрідним підсумком виступу прозвучав вірш “Перед портретом Драй-Хмари” у виконанні Катерини Сабадаш, учениці 10-Б класу.

Зі сцени лунали поезії М. Драй-Хмари “Я світ увесь сприймаю оком”, “Прки живий, не перестану”, “Лебеді”, “В село”, “Мати” та інші. Учасники послуговувалися різними засобами увиразнення декламації: музичний супровід, танець, додатковий реквізит тощо. Але найбільше значення мали емоції та глибина розуміння тексту, з яким діти читали твори.

Творчість М. Драй-Хмари багатозначна і набуває нового прочитання та переосмислення в устах кожного нового покоління. Своє відчуття поезії “Вона” продемонструвала гімназистка 10-А класу Поліна Корнієнко (вокал) та творча група 9-Б класу: Ілля Бордагов (соло-гітара), Іван Кобзар (електрогітара), Артур Білецький (ударні). Їхній виступ став потужним фіналом конференції.

Усі учасники заходу отримали сертифікати та тематичні подарунки.

ЗМІ про конференцію

Михайлові Драй-Хмарі випало випробування протистояти тоталітарній машині, яка нищила усе свідоме та людське. Але він вистояв, не змінивши своїх поглядів та переконань. Наше покоління знову бореться із ворогом, що послідовно намагається стерти з лиця землі усе українське, для якого наша мова та культура є ворожою, і саме тому вони мають стати зброєю. яка допоможе здолати нелюдів. Будьмо ж стійкими у своїх переконаннях, бережімо пам’ять про минуле та вчімо історію, саме ці знання зміцнять нас як націю. Пам’ятаймо слова Драй-Хмари “Оживе і встане все, що спало досі, бо вода зцілюща сохлий корінь зросить”.

https://www.youtube.com/watch?v=jpfwQ-pwEM4

https://youtu.be/A7oUy7lyBZI?si=KkBauaRWp-lO20D_


2019

12 квітня в Навчально-науковому інституті української філології і соціальних комунікацій Національного університету ім. Б. Хмельницького відбулася VI наукова обласна учнівська конференція на тему: «Михайло Драй-Хмара в українському суспільно-гуманітарному контексті рубежу XIX – XX ст.» з нагоди 130-річчя з дня народження поета-неокласика, випускника Першої міської гімназії Черкаської міської ради Черкаської області (1889-1939). На пленарному засіданні виступив директор Навчально-наукового інституту української філології і соціальних комунікацій, доцент Погрібний І.І., завкафедрою української літератури і компаративістики, голова Черкаської обласної організації Спілки письменників України, професор Поліщук В.Т., учитель-методист, відмінник освіти України, магістр філософських наук Гафінова Л.В., учитель-методист Коритан Н.І. Першої міської гімназії Черкаської міської ради, учениця 11-А класу гімназії Шмиголь Анастасія.

У конференції взяли участь у секції художнього читання 24 учні, а в секції ідейно-художнього аналізу та мультимедійних презентацій – 12.

Лауреатами І секції у номінації «Композиція» відзначені Косенко Євгенія, Озіран Катерина, Літвин Тетяна, Григорьєва Діана – учні загальноосвітньої ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

У номінації «Молода весна» лауреатами стали Шевченко Анастасія (ЗОШ І-ІІІ ст. № 20, 10 кл.), Гращенкова Єкатерина (ЗОШ І- ІІІ ст. № 18, 10 кл.), Дмитрієва Дана (ЗОШ І-ІІІ ст. № 22, 11 кл.), Чернова Марія (ЗОШ І-ІІІ ст. № 15, 9 кл.), Головко Руслана (ЗОШ І-ІІІ ст. № 25, 9-К кл.), Ляпкало Софія (ПМГ, 7-Б кл.).

У номінації «Я світ увесь сприймаю оком» лауреатом став Шевченко Євген (ЗОШ І-ІІІ ст. № 30, 10 кл.).

У номінації «Власна творчість» лауреатом стала Шмиголь Анастасія (ПМГ, 11-А кл.).

Журі відзначало артистизм і вміння залишатися суголосним поезії М. Драй-Хмари Чемерис Марії (ПМГ, 9-А кл.), Хандус Уляни (ПМГ, 7-Б кл.), Леоненка Нестора (ПМГ, 7-Б кл.), Гонди Марії (ПМГ, 7-Б кл.), Квасової Поліни (ПМГ, 7-Б кл.), Шкурдоди Анастасії (ЗОШ І-ІІІ ст. № 26, 9-А кл.), Пасічної Тетяни (ЗОШ І-ІІІ ст. № 18, 10 клас), Хандюк Валерії (ЗОШ І-ІІІ ст. № 20, 10-А кл.).

У секції ідейно-художнього аналізу та мультимедійних презентацій лауреатами стали Лотоцька Катерина, Курбет Катерина та Залозецька Аліна за буктрейлер «Лебеді» Михайла Драй-Хмари (ПМГ, 11-А кл.), Чугай Олексій за буктрейлер за творчістю поета-неокласика (ПМГ, 11-Б кл.).

За ідейно-художній аналіз творів М. Драй-Хмари із мультимедійною презентацією лауреатами стали Литовченко Анастасія (10 – У, НВК №34), Бойко Олеся (Черкаська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. №18), Косенко Анастасія (Черкаська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. № 28, 10-Ф кл.), Костьян Наталія (ПМГ, 11-А кл.), Аверьянва Анна (ЗОШ І-ІІІ ст. № 15, 10-Б кл.), Омельченко Ігор (ЗОШ І-ІІІ ст. № 30, 9-А кл.).

Журі відзначило дослідження «Концепція буття у творчості М.Драй-Хмари» Дуди Катерини (ПМГ, 10-А кл.).

Конференція завершилася нагородженням лауреатів сувенірами та дипломами. Оргкомітет відзначає, що учасниками конференції твори випускника Черкаської міської гімназії, поета, літературознавця, перекладача, самобутнього майстра слова, відомого як одного з учасників літературного угруповання неокласиків М. Драй-Хмари залишалися суголосними нашому диханню, биттю серця і руху думки.

Організатори конференції висловлюють глибоку вдячність ректорату Національного університету ім. Б. Хмельницького, дирекції Інституту української філології і соціальних комунікацій, зокрема доценту Погрібному І.І., професору Поліщуку В.Т. за теплий прийом і безпосередню участь у роботі конференції.


Відредаговано 29.11.2023

Оголошення

01.05.2024

Комунікація з учасниками освітнього процесу здійснюється на платформі Ошкола. Для приєднання, зверніться до секретаря директора.

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023

20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

        • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
        • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник Ошкола», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
        • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
        • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
        • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ




        Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!