Музей букваря
Коротка інформація про міні-музей букваря
У 2010 році у директора гімназії з'явились перші примірники букварів різних років видання та країн, що наштовнуло його на ідею створити міні-музей першокниги. Ідея виявилась вдалою та викликала чималий інтерес у учасників освітнього процесу і вже у 2011 році колекція нараховувала більше 20 букварів різних країн світу.
Колекція поповнюється виключно за рахунок дарителів та із бібліотечних фондів та архівів.
Зазначимо, що у деяких країнах, купити буквар у вільному продажі досить проблематично. Однак, батьки учнів та гімназистів прикладають неймовірні зусилля і все ж купують та дарують гімназії букварі.
Станом на 1 березня 2019 року у експозиції нараховується 70 примірників букварів, їх кількість невпинно зростає. Міні-музей є неофіційним структупним підрозділом гімназійної бібліотеки.
Після показу центральними телеканалами репортажу про експозицію букварів у грудні 2018 року, жителі України стали масово цікавитись та надсилати різні букварі. Поворотним моментом у розвитку міні-музею стала зустріч директора гімназії у лютому 2019 року із вчителем із Чернігівщини Сергієм Михайловичем Спутаєм, який розповів про букварі Лідії Деполович, що видавались в Україні в 20-50-х роках минулого століття.
Так з'явився історичний ракурс міні-музею. У планах не тільки розширення експозиції, але і вивчення історії букваротворення в Україні та світі.
Дирекція гімназії вдячна всім, хто дарує букварі в експозицію.
У 2020 році проект РЕКОНСТРУКЦІЯ ЄДИНОГО В УКРАЇНІ МУЗЕЮ БУКВАРЯ, було визнано переможцем у міському конкурсі проектів громадського бюджету і у 2021 році музей буде реконструйовано на суму 50 000 грн.
Дивіться та читайте більше про це
https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=NUen3T6d86s
http://litopys.org.ua/verbbuk/ver01.htm
Відредаговано 09.01.2021