Ukr | Eng | Esp | Fra | Deu

Перша міська гімназія

м.Черкаси

Перша міська гімназія — один із найстаріших навчальних закладів України. Заснована у 1880 році.

Сторінка директора

Шановні відвідувачі сайту!

Вітаю всіх з початком 2014-2015 навчального року.

Всі ми розуміємо, що рік буде позначений військовими діями на сході України та анексією Криму. Всі ми розуміємо, що ці події впливатимуть на весь навчально-виховний процес. 

Однак, потрібно нам всім мати мужність, силу волі і разом працювати на єдність України.

Станом на 1 вересня 2014 року маємо 655 гімназистів, які згруповані у 22 класи-комплекти, всіх класів-паралелей у нас по два, що є максимумом для нашого закладу. Учнів та гімназистів вчитимуть 69 вчителів, 46 з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 24 “вчителів-методистів”, 10 – “старших вчителів”, 6 – Заслужених вчителів України, один кандидат педагогічних наук. З таким кадровим потенціалом можна гори звернути! Будемо освоювати нові сучасні технології, вчитимемо не тільки гімназистів, а й вчителів. Для цього серпнева педрада розробила цілу низку відповідних заходів.

У серпні можна ще раз підбити підсумки роботи за минулий рік, адже тепер відома майбутня доля наших випускників. Їх було 29 і всі вони вступили на навчання до ВНЗ, в тому числі 11 до ВНЗ дальнього зарубіжжя. А титулований Максим Палій “пробив вікно” в Європу і став першим студентом славнозвісної Сорбонни, що в Парижі. Наші випускники посіли друге загальноміське рейтингове місце за результатами ЗНО-2014, перше ( в області і в місті) за кількістю переможців 4 етапу всеукраїнських предметних олімпіад, перше за результатами ЗНО з історії, англійської мови, друге - математики та української мови. Всі наші три медалістки підтвердили свої знання на ЗНО. Три гімназисти (з 4-х від Черкащини) приступили до навчання в США за програмою FLEX. Результат, як бачимо, досить добрий.

Протягом літа ми капітально відремонтували третій поверх і наш ремонт був визнаний кращим у місті, ми також зміцнили матеріально-технічну базу кабінетів №1, 5, німецької мови, спортзалу. Ремонт третього поверху вийшов стильним і сучасним, гімназія стала комфортнішою для всіх учасників навчально-виховного процесу.

Я дякую батькам гімназії, благодійному фонду “До України через освіту” за допомогу у зміцненні МБ гімназії.

Маємо плани і на навчальний рік, що починається. Так, плануємо, що новопризначена вчителька німецької мови Карнаухова Н. К. утримає високу планку викладання свого предмета і створить на базі гімназії центр Гете-інституту в ПМГ. Особливу увагу приділятимемо 6-м класам, які працюватимуть за новими Держстандартами, адже їх навантаження в тиждень зросте до 34 годин в порівнянні з 29 у минулому році. Їм потрібна буде допомога як педагогів, так і батьків. Плануємо створити гімназійне телебачення, інформцентр для школи першого ступеня. Місто запланувало проведення семінарів для директорів шкіл, заступників директорів, педагогів-організаторів.

Продовжимо працювати у всеукраїнському науковому експерименті і вже “замахнулись” на інший, новий… Готуємо проведення другого міського конкурсу присвяченого М. Драй-Хмарі, будуть проведені вже ювілейні п’яті конкурси “Я-колекціонер” та “Мій пухнастий друг”. Вперше організуємо гімназійний конкурс класичної музики.

Плануємо наступного літа відремонтувати сходові майданчики, створити кілька нових навчальних кабінетів.

Будемо готуватись до 135-річчя гімназії, яке плануємо провести в листопаді 2015 року.

Старатимемось, щоб життя гімназистів, було наповнене цікавим змістом і добрими результатами.

Ще раз, З НОВИМ НАВЧАЛЬНИМ РОКОМ! ХАЙ ЩАСТИТЬ!

Саєнко С. І, директор гімназії.
1 вересня 2014 року.