6 годин “українського компоненту” на тиждень: українські школярі за кордоном зможуть поєднувати навчання в місцевих школах і українську освіту

13.08.2023

Міністерство освіти і науки має намір спростити для учнів, які знаходяться за кордоном, українську програму навчання, аби вони могли поєднувати освіту в іноземній та українській школах.

Про це міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповів в ефірі програми “Сніданок 1+1” .

Після повномасштабного вторгнення близько 6 мільйонів українських громадян виїхали за кордон. Там діти українців навчалися в місцевих школах і паралельно отримували онлайн-освіту в Україні (дехто щоправда обирав лише один варіант). Цьогоріч влада багатьох країн зобов’язала українських школярів відвідувати заклади освіти держави, у якій вони знаходяться. Тому учні та їхні батьки постали перед вибором: або навчатися за кордоном, або повернутися в Україну, – адже “тягнути” дві програми доволі складно.

Оксен Лісовий заявив, що він проти такої постановки питання, коли батьки змушені обирати. Саме тому пріоритетне завдання МОН – зробити так, щоб цей вибір не стояв.

“Природно, що в усіх фактично країнах є вимога навчатися в місцевих школах. Безумовно, що “тягнути” дві програми важко, але, з іншого боку, у цьому немає необхідності. Уже зараз ми дерегулювали деякі позиції, які вимагали цього”, – розповів міністр.

За його словами, в українських школах за дітьми, які на певний період “випали” з навчання, зберігаються місця. Тобто вони зможуть повернутися до навчання, досклавши різницю. Варто зауважити, що доскласти таким учням необхідно буде лише український компонент:

  • українську мову;
  • українську літературу;
  • історію України.

Ті школярі, які хочуть поєднувати освіту за кордоном і в Україні, можуть прейти на навчання за “українським компонентом”. У МОН уже працюють над створенням інтегрованого курсу з робочою назвою “Global Ukraine”, який міститиме саме український блок. А тому діти в будь-якому куточку світу зможуть переключитися на нього й витрачати на це максимум 6 годин на тиждень.

Оголошення

12.11.2024

14 грудня о 18.00 год. скликається засідання ради гімназії.

01.05.2024

Комунікація з учасниками освітнього процесу здійснюється на платформі Ошкола. Для приєднання, зверніться до секретаря директора.

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023

20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

        • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
        • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
        • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник Ошкола», звертайтесь до cекретаря директора, тел. 0960077800
        • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
        • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


        Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!