10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров’я
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня. Цей день Всесвітня організація охорони здоров’я запропонувала відзначати задля підвищення рівня обізнаності про проблеми психічного здоров’я та мобілізації зусиль на усунення причин.
Станом на сьогодні збереження психічного здоров’я громадян нашого суспільства, всього нашого народу є над важливим завданням, тимпаче в умовах воєнного стану. Тому одним із основних пріоритетів у діяльності Першої міської гімназії є забезпечення психологічної стійкості здобувачів освіти. Педагогічні працівники гімназії постійно забезпечують психологічну складову організації освітнього середовища, створюючи умови, що сприяють розвитку особистості кожної дитини, збереженню здоров’я та формуванню готовності до самостійного життя. Відтак, всі заходи, що проводяться в гімназії спрямовані на допомогу здобувачам освіти впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок, на плідну роботу, сприяють атмосфері емоційного відновлення, почуттю безпеки та загального психоемоційного комфорту.
Отже, у Всесвітній день психічного здоров`я хочемо привітати всіх та побажати вам емоційної стабільності, витримки, впевненості в собі. Нехай завжди у вас буде душевна рівновага, а також спокій та стійкість.
Психологічна служба гімназії пропонує до вашої уваги 5 КРОКІВ ДО ПОКРАЩЕННЯ СВОГО ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я, які допоможуть поліпшити ваше психічне здоров’я та самопочуття.
1. Спілкуйтеся з іншими людьми. Адже, спілкуйтеся з друзями, сім’єю, колегами, однодумцями, обмін думками, підтримка одне одного –– усе це допомагає відчувати себе в тонусі та зберігати життєві сили.
2. Будьте фізично активними. Адже, регулярна фізична активність знижує рівень депресії і тривожності у всіх вікових групах, підвищує самооцінку та забезпечує гарний настрій.
3. Продовжуйте вчитися. Адже, освоєння нових навичок поліпшує психічний стан завдяки підвищенню впевненості в собі через розвиток цілеспрямованості.
4. Допомагайте іншим. Адже, невеликі добрі справи для інших людей або волонтерство сприяють підвищенню рівня нейромедіаторів, як-от серотонін, дофамін та ендорфін. Тому, коли ми робимо добрі справи, у нас збільшуються самооцінка, рівень емпатії та співчуття, покращується настрій.
5. Уважно ставтеся до своїх думок, емоцій та поведінки. Намагайтеся дослухатися до свого тіла, бажань та процесів свого внутрішнього світу, адже це підвищує здатність планувати діяльність, позитивно ставитися до себе і, як наслідок, — мати високий рівень емпатії та самоприйняття.
А,також, пам`ятайте, що достатній сон і збалансоване харчування творять дива.
Отож, піклуйтеся про себе!