Для старшокласників проведено заняття «Торгівля людьми: реальна ситуація та шляхи запобігання».
В рамках Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який щорічно відзначається у світі 18 жовтня психологічна служба гімназії провела заходи для старшокласників метою яких було висвітлення сучасної проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу.
Відтак, для гімназистів 10-А та 10-Б класів було проведено заняття з елементами тренінгу « Торгівля людьми: реальна ситуація та шляхи запобігання». В ході занять старшокласники брали участь в дискусії, обмінювалися думками, розмірковували над міфами та стереотипами стосовно цього питання, виконали вправи « Хто може стати жертвою торгівлі людьми», та взяли участь в анкетуванні. Соціальний педагог надала поради, як не стати жертвою торгівлі людьми, а також практичні рекомендації, куди можна звернутися в разі потрапляння в біду.
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Відтак жінки з дітьми, які змушені були покинути Україну, прямують до сусідніх країн, де можуть зіштовхнутися з ризиками торгівлі людьми. За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції, в Україні з 1991 року понад 230 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства.
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!
Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
Особам, які постраждали від торгівлі людьми, українським законодавством гарантується комплексна допомога (психологічна, медична, правова, допомога у працевлаштуванні тощо), виходячи з їхніх особистих потреб.
ТЕПЕР Ви знаєте більше про проблему торгівлі людьми та можете захистити себе!