Відбулася ювілейна науково-практична конференція
24 листопада відбулася Х науково-практична конференція, присвячена творчості М. Драй-Хмари. Цьогоріч захід було реалізовано у рамках гранту міського голови м. Черкас. Особливістю конференції є щорічна зміна локації та формату, що дає можливість різнопланового висвітлення життя та творчого доробку нашого славетного земляка, а також розкриває творчий потенціал учасників. Нині творчо-освітній івент відбувся в приміщенні Черкаського обласного музично-драматичного театру, актори якого показали епізоди життя Драй-Хмари, зворушивши зал до сліз.
До заходу долучилася заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР,начальник управління освіти Євчак Надія Володимирівна. Уже стало традицією бачити серед гостей конференції Людмилу Ющенко, доцента кафедри дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів КНЗ "ЧОІПОПП", кандидата філологічних наук. Творчий івент об’єднав учасників із навчальних закладів Черкас та області. У заході взяли участь учні шкіл № 8, №9 , № 22, № 34, № 32, № 6, № 21, №18, № 28, № 27, ФІМЛІ, Городищенського економічного ліцей, Смілянського НВК ім. В.Сенатора. Висловила бажання долучитися й учениця Ліцею міжнародних відносин № 51 м. Києва Аріна Фірстенко. Але на жаль, безпекова ситуація в нашій країні завадила їй приїхати.
Учасникам було запропоновано заздалегідь обрати форму творчого вираження та суб'єктивної інтерпретації творчого доробку М. Драй-Хмари: декламація поезії митця, авторський твір про Драй-Хмару, перформанс-перевтілення.
Гімназисти ПМГ візуалізували перед глядачами сцену засідання чорного трибуналу та останнє слово засудженого неокласика. Матвій Нікішенко, учень 10-Б класу, мистецьки передав емоції та слова, з якими міг би звернутися до карателів М. Драй-Хмара. Своєрідним підсумком виступу прозвучав вірш “Перед портретом Драй-Хмари” у виконанні Катерини Сабадаш, учениці 10-Б класу.
Зі сцени лунали поезії М. Драй-Хмари “Я світ увесь сприймаю оком”, “Прки живий, не перестану”, “Лебеді”, “В село”, “Мати” та інші. Учасники послуговувалися різними засобами увиразнення декламації: музичний супровід, танець, додатковий реквізит тощо. Але найбільше значення мали емоції та глибина розуміння тексту, з яким діти читали твори.
Творчість М. Драй-Хмари багатозначна і набуває нового прочитання та переосмислення в устах кожного нового покоління. Своє відчуття поезії “Вона” продемонструвала гімназистка 10-А класу Поліна Корнієнко (вокал) та творча група 9-Б класу : Ілля Бордагов (соло-гітара), Іван Кобзар (електрогітара), Артур Білецький (ударні). Їхній виступ став потужним фіналом конференції.
Усі учасники заходу отримали сертифікати та тематичні подарунки.
Михайлові Драй-Хмарі випало випробування протистояти тоталітарній машині, яка нищила усе свідоме та людське. Але він вистояв, не змінивши своїх поглядів та переконань. Наше покоління знову бореться із ворогом, що послідовно намагається стерти з лиця землі усе українське, для якого наша мова та культура є ворожою, і саме тому вони мають стати зброєю. яка допоможе здолати нелюдів. Будьмо ж стійкими у своїх переконаннях, бережімо пам’ять про минуле та вчімо історію, саме ці знання зміцнять нас як націю. Пам’ятаймо слова Драй-Хмари “Оживе і встане все, що спало досі, бо вода зцілюща сохлий корінь зросить”.