Приблизно 25% українських учнів нині перебувають за кордоном
Відповідно до аналізу даних, здійснених офісом освітнього омбудсмена України, за кордоном може перебувати понад 1 мільйон українських дітей шкільного віку.Серед них,і 101 учень ПМГ.
Про це освітній омбудсмен Сергій Горбачов написав на своїй сторінці у Facebook.
За останніми даними Європейської комісії, яка періодично робить звіт про інтеграцію українських учнів до шкільних систем країн ЄС, з 24 лютого 2022 року до 12 грудня 2023 року до шкіл Європейського союзу інтегровано 831 431 українського учня.
Втім, ці дані не остаточні, адже рахують лише тих українських учнів, які відвідують школи Європейського союзу. Але ж є й ті, які залишаються в українській системі освіти й вчаться лише дистанційно в українській школі. Вони не враховані до цієї статистики.
Також тут немає тих українських учнів, які перебувають поза Європейським Союзом.
А ще є категорія наших дітей, які були депортовані, викрадені росією. За даними сайту “Діти війни” ця кількість складає 19 546 осіб.
Зважаючи на усі ці дані, в офісі освітнього омбудсмена зробили висновок, що за кордоном може перебувати 1 млн українських дітей.
Середній показник учнів, які навчалися в закладах освіти України за три довоєнні роки (2019-2021) становить 4,17 млн учнів. Виходить, що орієнтовно 25% від загальної кількості українських учнів наразі перебуває за кордоном.
“Державна освітня політика має орієнтуватися на підтримку зв’язку з дітьми та сім’ями, які перебувають за кордоном, щоб у майбутньому вони повернулися до України.
Про проблеми дітей за кордоном ми писали ще у 2022 році, але більшість із них залишаються й зараз. Зокрема, залишаються нерозв’язаними питання визнання результатів навчання, отриманих за кордоном, переведення до наступного класу, сімейне навчання та інші питання”, – пише Сергій Горбачов
Омбудсмен додав, що його команда готує відповідні пропозиції до органів влади для розвʼязання цих питань.