Українських учнів 5–11 класів навчатимуть прав дитини
В Україні розпочали масштабний проєкт навчання українських учнів прав дитини згідно з Європейською соціальною хартією.
Проєкт реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти за підтримки Ради Європи в межах проєкту «Посилення соціального захисту в Україні» та Офісу омбудсмана України.
Метою проєкту є формування у здобувачів освіти обізнаності у своїх соціальних правах, закріплених в ЄСХ, формування первинних навичок захисту своїх прав та залучення до правозахисної діяльності, спрямованої на імплементацію європейських соціальних стандартів в України.
Для цього фахівцями Асоціації для учнів 5–11 класів розроблено спеціальний навчальний урок, який отримав офіційний гриф Міністерства освіти і науки України для можливості викладання у закладах освіти.
Запропоновані теми факультативного уроку дають змогу сформувати в учнів навички та вміння користуватися своїми соціальними правами, виходячи з їхніх інтересів, здібностей і цінностей, та використовувати національні та європейські механізми забезпечення своїх соціальних прав.
Також на уроці учні вчаться об'єктивно аналізувати та критично оцінювати зміни в законодавстві України, розглядати та обмірковувати свої цінності, грамотно розставляти пріоритети в навчанні, кар’єрі та особистому житті, розглядати можливості отримання юридичної освіти та перспективи залученості до правозахисної діяльності.
У межах уроку підіймаються такі теми: соціальні права дитини, соціальні права сімей, право на освіту, трудові права дітей, права дітей з вразливих категорій.
Кожне заняття триває урок (1 академічну годину) і має інформаційну та практичну складову. До кожної теми дібрані практичні завдання, які забезпечують особистісне включення кожного здобувача освіти темою: презентації теоретичного матеріалу, вирішення практичних кейсів-задач, аналіз ситуацій, тематичні творчі завдання, рольові ігри тощо.
Також для вчителів, що проводитимуть цей урок, розроблено курс підвищення кваліфікації, за проходження якого освітяни отримають 0,5 кредиту ЄКТС.