Ліцеї та коледжі матимуть конкурсний відбір, а учнів обиратимуть за результатами ДПА. Що змінить реформа старшої школи
В українських коледжах та ліцеях діятиме конкурсний відбір, згідно з яким школярі після 9-го класу складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА). Залежно від результатів іспиту учні вступатимуть до відповідного закладу освіти.
Про це розповів заступник міністра освіти та науки Дмитро Завгородній в інтервʼю Новій українській школі. Він зауважив, що кількість місць буде більшою, ніж прогнозована кількість вступників.
"Кількість місць у ліцеях та коледжах буде більшою, ніж прогнозована кількість дітей, які туди вступатимуть. А щодо вибору, кому в який заклад йти, то що зараз, що згодом у нас будуть популярні ліцеї та коледжі у великих містах, які матимуть конкурсний відбір. Заклади враховуватимуть результати ДПА після 9 класу та обиратимуть тих, хто має вищі бали, що теж справедливо", – повідомив посадовець.
Він пояснює, що країна потребує більшої кількості фахівців, які швидше будуть виходити на ринок праці. Проте нині 35% випускників 9 класів обирають заклади професійної технічної освіти. Тож Міністерство освіти та науки (МОН) планує популяризувати коледжі та зробити їх більш привабливими для вступників. Ліцеї та коледжі матимуть конкурсний відбір, а учнів обиратимуть за результатами ДПА.
Для цього, за словами чиновника, розробляється система підвищення стипендій, умов проживання, наявності сучасного обладнання, навчання директорів тощо. У такий спосіб МОН сподівається збільшити кількість учнів профтехів до 45%.