МОН затвердило Порядок та умови здобуття освіти в школах України в умовах воєнного стану
Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в школах України в умовах воєнного стану. Відповідний наказ №1112 оприлюднили на сайті МОН.
Ознайомитися з текстом документа всі охочі можуть за посиланням https://mon.gov.ua/static-objects/mon/uploads/public/66b/62d/6ab/66b62d6ab54f0020605446.pdf
Як розповіли в МОН, наказ №850 був скасований.
Водночас наказ №1112 є частиною комплексної політики “Школа офлайн”, яка має на меті повернути якомога більше українських учнів і учениць до очного навчання там, де це дозволяє безпекова ситуація. А також створити можливості для якісного дистанційного навчання для школярів і школярок, які нині перебувають:
за кордоном;
на тимчасово окупованих територіях;
у регіонах, де реалізувати очне навчання неможливо.
Як розповіли в МОН, у межах “Школи офлайн” планують затвердити ще три нормативно-правові акти:
зміни до положення про індивідуальну форму навчання; зміни до положення про дистанційну освіту; зміни до постанови про кадровий резерв для роботи в закладах освіти на деокупованих територіях. Усі зміни почнуть впроваджувати з 1 вересня 2025 року. Проте, якщо області готові до імплементації окремих компонентів у 2024–2025 навчальному році, вони можуть розпочати процес раніше.
Згідно з наказом, для повернення учнів і учениць до очного / змішаного навчання потрібно декілька умов: наявність у школі укриття (або на відстані не більше ніж 500 метрів від закладу освіти); наявність матеріально-технічного забезпечення, достатнього для організації змішаного навчання; рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА та рішення педагогічної ради про повернення учнів до очного навчання (для Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей). У МОН розповіли, що дистанційні школи та класи також продовжать функціонувати. Тобто, якщо школа не відповідатиме умовам роботи в очному форматі, вона може працювати в дистанційному (згідно з Положенням про дистанційну форму здобуття освіти).