Тиждень протидії булінгу: важливі кроки до захисту здобувачів освіти
У рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» з 16 по 20 вересня 2024 року у школах по всій країні відбувся Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Не залишилася осторонь і наша гімназія. Соціальний педагог Дудник С.В. разом з інспектором служби охорони безпеки (СОБ) організували для гімназистів низку заходів, спрямованих на профілактику булінгу та насильницьких дій у в серед школярів.
Зокрема, у 5-А та 5-Б класах відбулися години спілкування, під час яких соціальний педагог детально пояснила п’ятикласникам поняття булінгу, його види, а також різницю між булінгом і конфліктом. Учні активно брали участь в обговоренні, ставлячи запитання та висловлюючи власні думки. Крім того, п'ятикласники взяли участь в анкетуванні, яке мало на меті виявити рівень обізнаності учнів щодо булінгу та їхнє ставлення до цієї проблеми. Це дало змогу оцінити актуальність теми та спланувати подальші профілактичні заходи в гімназії. Також спеціально облаштованому куточку для учнів, батьків, вчителів було розміщено тематичну інформацію для всіх учасників освітнього процесу. Соціальний педагог протягом тижня по запиту надавала рекомендації щодо профілактики булінгу та проводила індивідуальні консультації з учнями й вчителями, батьками допомагаючи їм краще розуміти та вирішувати конфлікти мирним шляхом.
Інспектор СОБ, у свою чергу, ознайомила школярів із законодавчими наслідками булінгу, наголосивши на важливості ненасильницької поведінки та взаємоповаги у шкільному середовищі. Особливу увагу було приділено роз’ясненню видів адміністративних стягнень, які передбачені за вчинення булінгу, а також було наголошено на відповідальності як дітей, так і батьків.
Також соціальний педагог спільно з директором гімназії під час зустрічі з новоприбулими гімназистами обговорили питання булінгу, та надали рекомендації куди звертатися за допомогою в разі виникнення конфліктних ситуацій серед учасників освітнього процесу. Учні також отримали важливу інформацію щодо контактів гарячих ліній і урядових організацій, до яких можна звертатися у випадках булінгу. Ці заходи допомогли гімназистам зрозуміти важливість взаємопідтримки та небайдужості до одне до одного.
Важливо пам'ятати, що спільними зусиллями учнів, вчителів і батьків можна створити безпечне та комфортне середовище для навчання, де кожна дитина почуватиметься захищеною.