Ми вчергове вшановували нашого відомого випускника
29 листопада 2024 року Першою міською гімназією було проведено освітню подорож “Шляхами Драй-Хмари: від місця вшанування до місцня народження”, спрямовану на популяризацію імені, творчості та гормадянської позиції нашого випускника, письменника, перекладача М. Драй-Хмари. Удруге захід реалізується в межах загальноміського конкурсу на отримання грантів міського голови в галузі загальної середньої освіти . Культурно-освітній івент об’єднав небайдужих поціновувачів творчості неокласика, учителів та учнів навчальних закладів № 8, 18, 20, 21, 26, 28, 30, 32, 34 , колегіуму “Берегиня”, Червонослобідської школи № 1, Смілянського НВК ім. В.Т. Сенатора, Городищенського економічного ліцею, Корсунь-Шевченківського ліцею.
Подорож стартувала від провулка, який рішенням Черкаської міської ради відповідно до пункту 41 частини першої статті 26, частини першої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», звіту про проведення громадського обговорення «Про найменування та перейменування об’єктів топоніміки» було перейменовано на провулок Михайла-Драй-Хмари. На наріжному будинку було встановлено меморіальну таблицю, яка містить інформацію про письменника з метою інформування мешканців локації, привернення уваги до непересічної постаті. Попередньо було запрошено жителів провулка на захід, які залюбки долучилися та висловились про доцільність такого акції та висвітлення інформації. Родині Анни Гриб було вручено номерний будинковий знак з новою назвою провулка, який , сподіваємось, надихне сусідів на зміни адресних таблиць.
Наступною локацією подорожі стало с. Малі Канівці, де народився Михайло Опанасович Драй-Хмара. Учасників заходу гостинно зустріли небайдужі представники громади, які продовжують плекати пам’ять про відомого земляка. Надія Савченко провела пізнавальну екскурсію музейною кімнатою, яка розташована в приміщенні Малоканівецької школи (на жаль, ніні закритої). Тетяна Домашук поділилася спогадами про зустріч з донькою М. Драй-Хмари Оксаною Ашер, листуванням з нею та з ініціативною групою з Магадану, яка здійснювала пошук місця поховання письменника. На згадку Тетяна Олександрівна передала цінні листи та фото для музейного куточка Першої міської гімназії. Творчу зустріч було продовжено в поетично-пісенній формі. Зі сцени лунали поезії, присвячені неокласику, вірші Драй-Хмари та народні пісні. Діти та дорослі завдяки майстерному натхненному виконанню творів занурились в атмосферу часу письменника, відкривали нові грані його таланту та мали можливість обміркувати та обговорити його громадянську позицію.
Підбиття підсумків освітньо-культурної подорожі “шляхами Драй-Хмари ” було здійснено в палаці Дружби народів м. Черкас, де у невимушеній атмосфері всі учасники заходу могли поділитися враженнями та отримали пам’ятні сертифікати .
Перша міська гімназія уже 11 років поспіль ініціює заходи, що спрямовані на популяризацію постаті Драй-Хмари. Ми переконані, що Черкаси повинні мати своє, оригінальне обличчя, яке відображається у назвах міських вулиць, які вшановуватимуть імена славетних земляків. Разом ми маємо подбати , щоб постать М. Д-Х неокласика, письменника та перекладача, випускника Першої міністерської гімназії була гідно вшанована, а його життєва позиція та творчий шлях стали предметом гордості та шани кожного.