ПРИКАРПАТСЬКИЙ ЕКСКУРСІЙНИЙ ВЕРНІСАЖ. З УСТ КЕРІВНИКА ГРУПИ.
Гімназистам 9-10-х класів ( 16 осіб) та мені як керівникові групи, пощастило побувати у визначних історичних місцях Західної України. Під час осінніх канікул ми відвідали Хотинський замок - одну з найкраще збережених середньовічних фортець 13-18 ст. у Європі. Хотин(перша письмова згадка 1001р.) розташований на відстані 65 км від Чернівців та 25км від Кам’янця-Подільського. Завдяки міцній твердині та вигідному розташуванню Хотин став центром розвитку ремесел і торгівлі, які сприяли розквіту його культури та економіки. Місто було важливим пунктом у європейсько-азійській торгівлі. Фортеця бачила під своїми мурами полчища воїнів Османської імперії, козаків Дмитра Вишневецького(Байди), Петра Дорошенка. Історія Хотина пов’язана з іменами Данила Галицького, Штефана III Великого, Петра Конашевича Сагайдачного, Міхая Хороброго, Яна Собеського, Петра I, Богдана Хмельницького. Під стінами фортеці розгорталися головні події і битви Хотинської війни 1621р. На території фортеці ми оглянули виставку середньовічної зброї та знарядь облоги, галерею середньовічних постатей, картинну галерею, камеру тортур. На нас чекала мальовнича панорама долини річки Дністер. Вразило старовинне місто Кам’янець-Подільський та його фортеця 16 ст., кафедральний костьол Петра і Павла.
Кам’янець-Подільський історико-архітектурний заповідник є одним із найстаріших на території України. Загальна площа заповідника сягає 121 га та налічує майже 200 пам’яток архітектури. До створення міста у різні періоди його історії докладали майстерності архітектори і скульптори з Італії, Нідерландів, Вірменії, Польщі, Франції, Туреччини та ін. Кам’янець-Подільська фортеця налічує 11 башт, кожна з яких має свою назву та історію. Так, найвища башта названа Папською, тому що була збудована на кошти, надіслані Папою Римським ЮліємII. У підземеллях замкового комплексу відкрито експозиції, що відтворюють сторінки його історії.
Незабутнє враження справило на нас і місто Чернівці. Під час пішохідної екскурсії ми були в захваті від архітектури центральної частини міста, яка й до сьогодні не зіпсована сучасними багатоповерхівками, а є автентичною, побували у Резиденції,- Чернівецькому національному університеті. Предметно, що цю будівлю внесено до спадщиниісторичних пам’яток ЮНЕСКО.
Незабутні враження від подорожі залишаться назавжди у наших серцях і пам’яті!
Коритан Н.І.-керівник групи