МІСТО ЛЕВА ВРАЗИЛО ДЕСЯТИКЛАСНИКІВ ГОСТИННІСТЮ.
На осінніх канікулах ми, група гімназистів 10-А та Станчук Софія (9-Б) разом із вчителем англійської мови Хворостанцевою Н. В. відвідали мальовниче місто на заході нашої країни – Львів, яке зустріло нас чудовою погодою та сонячними теплими днями. Після оглядової екскурсії ми мали змогу подивитися на місто з висоти пташиного польоту, піднявшись на гору Високий замок, прогулятися старими вуличками, будинки яких є пам’ятками архітектури XVI-XIX ст., пройтися по парку сну, Личаківському меморіальному цвинтарі, занесеного до світової спадщини ЮНЕСКО, де поховані представники різних народів та відомі діячі культури, насолодитися кавою та смаколиками у затишних кав’ярнях міста.
Наступного дня ми поїхали в Жовкву, місто-фортецю з неповторним архітектурним ансамблем, засноване в XVI ст., яке було однією з резиденцій короля Яна Собеського. У греко-католицькому храмі ми поспілкувалися з молодим монахом, який розповів нам про своє життя та дав декілька порад. Незабутні враження лишилися від прогулянки Яворівським національним природним парком, де ми спостерігали вражаюче явище – осінній листопад. А у вечері нам пощастило побувати у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької, де ми послухали оперу «Запорожець за Дунаєм».
На нас чекала екскурсія в Музей народної архітектури і побуту під відкритим небом «Шевченківський гай», етно-парк, який був створений за етнографічним принципом, у 1971 році, з метою порятунку пам'яток дерев'яної архітектури, предметів побуту і зразків народного мистецтва усіх історико-етнографічних груп Західної України, що сформувались наприкінці XIX - початку XX століття. Це Бойківщина, Лемківщина, Гуцульщина, Волинь, Поділля, Полісся, Буковина, Покуття, Закарпаття і Львівщина. Кожній з них присвячений окремий сектор мікросело, де поряд з житловими будівлями знайшли своє місце господарські, виробничі, сакральні. У об'єктах обладнанні відповідні інтер'єри, що дає відвідувачам повну картину життя, праці і відпочинку мешканців західноукраїнського села кінця XIX - початку XX століття.
Повертаючись додому після трьох незабутніх днів ми не попрощалися зі Львовом, а сказали «до побачення», т.я. це місто, яке варто відвідати не один раз у житті.
Н.В. Хворостанцева,
класний керівник 10-А класу
та гімназисти-екскурсанти