ВІДБУВСЯ ДРУГИЙ КОНКУРС ОРАТОРСЬКОГО МИСТЕЦТВА.
Наказом Президента України Петра Порошенка 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні. Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, основною метою проголошення 2016 року Роком англійської мови є сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору. Саме тому, у гімназії особлива увага приділяється проведенню різноманітних заходів англійською мовою, що забезпечує високий рівень розвитку комунікативних, полікультурних і соціальних компетентностей учнів. Одним із таких заходів є організація і проведення конкурсу ораторського мистецтва англійською мовою для старшокласників.
Ораторське мистецтво – одна із найцінніших навичок, яка допомагає красиво і грамотно донести свою думку до широкого кола слухачів. Не всі люди мають вроджену здатність до таких виступів. Ті ж, хто володіють секретами ораторського мистецтва, мають усі шанси стати цікавою особистістю й досягти успіху у різних галузях у майбутньому. Ключовими якостями оратора вважаються впевненість, комунікабельність, красномовство. Однією з найголовніших цілей ораторського мистецтва є те, що під час промови оратор концентрується на основній ідеї й усі його заяви і репліки мають бути спрямовані саме на неї або підводити до неї. Особистими якостями оратора мають бути спокій і внутрішня зібраність, схильність до саморозвитку, хороша пам’ять і уява, проникливість, впевненість, вміння встановити контакт з аудиторією.
11 березня 2016 р. з ініціативи Міжнародного університету LCC (м. Клайпеда, Литва) на базі Першої міської гімназії м. Черкас традиційно проводився міський конкурс ораторського мистецтва англійською мовою серед учнів 10-11 класів.
Це університет американського типу з англійською мовою викладання. Цікаво, що 60% студентів університету - міжнародні студенти з 27 різних країн світу, а 70% професорів - з США та Канади. Університет є офіційним партнером Першої міської гімназії м. Черкас згідно підписаної угоди. Співробітники університету є постійними гостями гімназії, які виступають у якості спікерів з мультимедійними презентаціями про навчання в університеті на засіданнях Дискусійного клубу старшокласників "Діалог культур" англійською мовою. Університет ініціював проведення щорічного Конкурсу ораторського мистецтва англійською мовою з метою підсилення мотивації учнів до вивчення англійської мови, так як ця міжнародна мова надасть їм багато можливостей у майбутньому. За умовами конкурсу переможець міського етапу зможе взяти участь у фінальному міжнародному турі, який влітку відбувається в університеті.
Тема для виступів учнів цього року була дуже цікавою, а саме «Світ без кордонів». Кожна промова мала тривати не більше 5 хвилин. За цей короткий проміжок часу оратори мали розкрити тему та донести її до слухачів. У конкурсі взяли участь представники 8 шкіл м. Черкас та Черкаської області. Учасники конкурсу прибули до гімназії зі своїми вчителями англійської мови та групами підтримки. До речі, вперше у групі підтримки були не тільки учні, а й батьки конкурсантів. Відкрила конкурс Лідія Дідківська, співробітник Міжнародного університету LCC, яка відповідає за роботу з міжнародними студентами. Вона представила склад журі, до якого ввійшли Елісон Вайт, доктор наук, професор факультету англійської мови Міжнародного університету LCC та Рон Рівз з м. Санта Роза, Каліфорнія, США. Під час І туру виступив з промовою кожний учасник та відповів на питання журі. Отже, переможцями І туру було визнано чотирьох учнів: І. Манжоленко (Перша міська гімназія м. Черкас), П. Бондарук (гімназія № 31 м. Черкас), М. Деркач (ЗОШ № 33 м. Черкас) та А. Голік (Чорнобаївська гімназія). У ІІ турі ці учні виступили з промовами з теми «Яким я бачу світ майбутнього».У результаті, переможцями міського конкурсу ораторського мистецтва англійською мовою серед учнів 10-11 класів стали Ірина Манжоленко (І місце), Альбіна Голік (ІІ місце), Максим Деркач (ІІІ місце).
Отже, проведений захід був надзвичайно цікавим і корисним як для конкурсантів, так і для вчителів і груп підтримки з різних навчальних закладів. Слід відмітити, що учителі англійської мови, які допомагали учням у підготовці до заходу, безсумнівно, сприяли розвитку їх пізнавальної активності, удосконаленню та поглибленню їх власних здібностей, стимулювали учнів до розвитку комунікативної, полікультурної та соціальної компетентностей. Проведення такого заходу розвиває навички ситуативного та комунікативного спілкування, забезпечує самостійність у вдосконаленні навичок говоріння, заохочує та стимулює учнів до продукування нових ідей і розвитку логічного мислення. Участь у конкурсі такого рівня розвиває толерантність, розуміння людей різних вікових груп і культур, виховує риси громадянина незалежної демократичної держави.
Адміністрація гімназії висловлює подяку Малиновській О. О., методисту ММК, яка надала суттєву допомогу в організації заходу.