ЗМІ ПРО НАС:ТЕТЯНА ГНАТЕНКО - ЗГАДУЮЧИ ПРО АМЕРИКУ (fb)

20.07.2016

Юна черкащанка рік навчалася в американські школі
Тетяна Гнатенко – учениця Першої міської гімназії міста Черкаси. Днями дівчина повернулася із надзвичайно захопливої і насиченої подорожі. Дякуючи Ротарі-клубу «Черкаси-центр» та ротарійській програмі молодіжних обмінів, Таня провела навчальний рік в американській школі. Окрім того, відвідала Нью-Йорк, Вашингтон, їздила у велику двотижневу поїздку Арізоною, Невадою та Каліфорнією.

Активній і допитливій до навколишнього світу Тані було цікаво відвідати небачені досі місця, познайомитися із новими людьми. Тож вона зацікавилася чинними програмами обміну, за якими вона могла б потрапити за кордон. Подала заявку і на участьу програмі молодіжних обмінів Youth Exchange Program.
– Під час співбесіди ми мали себе представити, розповісти про себе. Тоді я розповідала, що хочу відкрити для світу Україну, принести часточку нашої культури в інші країни і привезти із США щось нове для нашої держави, – пригадує Таня.

Учитель у школі – твій друг
В США Таня навчалася і проживала у місті Стейт-Коледж (штат Пенсильванія). Місто має приблизно 45 тисяч осіб населення, але якщо виїдуть усі студенти, лишиться приблизно третина. Жила у різних родинах. Мала можливість, поживши кілька місяців у одному домі, змінити сім’ю. У першій родині дівчині було добре, однак вирішила пожити і з іншими людьми, щоб дізнатися більше про американців.
Як розповідає Таня, система викладання у тамтешній старшій школі суттєво відрізняється від нашої. По чотири уроки щодня, які тривають півтори години. 150 предметів на вибір, а з них обирають близько 8. Багато практичних і самостійних робіт, під час яких учні творчо мислять і наочно спостерігають те, що вивчають.
– Учитель в США – це твій друг. У класі максимум 20 осіб, тому викладач може більше уваги приділити кожному. Пожартувати, перекинутися добрими словами і поцікавитися, як справи, – розповідає Тетяна Гнатенко.
Юна мандрівниця відзначила: у тамтешніх її однолітків інше ставлення до життя. Вони мають право водити машину із 16 років, і багато з них до цього віку встигають собі заробити на авто. У 18 років виїжджають від батьків. Приблизно із 13 років починають працювати і заробляти на себе гроші, щоб згодом мати змогу забезпечити себе самостійно.
– Більшість знають, чого хочуть. Однак я не можу сказати так про всіх: дехто просто спускає гроші на розваги. Такі думають про те, що навіть якщо вони не матимуть роботи, вони зможуть прожити на соціальні виплати. У них немає мотивації. Ті ж, у кого вона є – візьмуть максимум класів у школі, наберуться знань і знайдуть хорошу роботу, – ділиться спостереженнями Таня.
Українці мислять більш творчо
Перебуваючи у США, Тані довелося розвіювати багато стереотипів про Україну, «…над якими я і сама сміялася, і коли батькам розповідала – вони не могли в це повірити. Україну часто вважають частиною Росії. Дехто при згадці про Україну запитував: «Це острів біля Австралії?». Дехто думав, що у нашій країні цілий рік зима і багато ведмедів», – розповідає дівчина.
На противагу багатьом стереотипам, Таня у школі показала своїм прикладом, що українці – люди розумні та творчі.
– Американці зазвичай мають варіанти розв’язання задачі А або Б. Ми можемо знайти додаткові можливості. Учителі мені говорили: «Так цікаво, ти розв’язуєш завдання незвичайним методом». А мене так навчили. У тамтешніх учнів є графічні калькулятори, якими вони постійно користувалися. А я могла всі розрахунки проводити подумки. І коли у них ці калькулятори виходили із ладу, я сиділа креслила, і знаходила результати, коли вони не могли цього зробити, – розповідає Таня Гнатенко.
Не треба соромитися
В США люди дуже цінують особистий простір. За етикетом, не можна підійти до людини ближче, ніж на метр, розповідає Таня:
– Спочатку я цього не знала, і думала, що мене уникають. Було неприємно. Але згодом звикла до того, що для них є нормальним.
Проживши майже рік в США і поспілкувавшися із представниками багатьох різних національностей, Таня радить усім, хто планує відвідати США: будьте більш ініціативним.
– Спочатку я зробила помилку: чекала, коли люди підійдуть до мене і познайомляться. Я була відкрита до спілкування, але щось мене стримувало. Цього робити не треба. Там усі відкриті, тому не слід боятися підійти до людини, представитися. Так можна знайти друзів набагато швидше. Зараз дивлюся на той період, і розумію, що подружитися і звикнути до всіх могла б набагато швидше, – ділиться спогадами дівчина.
До того ж, знайти друзів зі спільними інтересами там досить легко: у США велике різноманіття клубів та гуртків: іноземних мов, спортивні секції, гуртки любителів кіно. Тобто, поза уроками життя учнів теж насичене.
Коли термін перебування у США завершувався, Тані важко було повірити у те, що скоро вона знову буде в Україні. Однак Таня не дозволяє собі сумувати, а налаштовується на нові звершення.
– Не могла повірити, що повертаюся додому, навіть коли сиділа вже в аеропорті. Коли прощалися, було дуже сумно. Хотілося залишитися в США, адже тут набула багато нових друзів і цікавих вражень. Але коли повернулася в Україну, не було у мене ніякої депресії, я швидко адаптувалася і в Америці, і вдома. Це не кінець життя, це лише початок чогось нового. Для себе поставила мету поїхати до Америки ще раз. Розглядаю можливості вступу до американських та німецьких університетів.

Спілкувалася з героїнею матеріалу Олеся Безпалова

Джерело - https://www.facebook.com/rccherkasycenter/posts/623291924512693

Оголошення

01.05.2024

Комунікація з учасниками освітнього процесу здійснюється на платформі Ошкола. Для приєднання, зверніться до секретаря директора.

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023

20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

        • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
        • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
        • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник Ошкола», звертайтесь до cекретаря директора, тел. 0960077800
        • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
        • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


        Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!