АМЕРИКАНСЬКИЙ ШКОЛЯР ВЗЯВ УЧАСТЬ У ДИСКУСІЙНОМУ КЛУБІ.
У вересні третій рік поспіль розпочав свою роботу Дискусійний клуб “Діалог культур”. Ініціював його створення Олександр Швець, учень 10-Б кл, який також став його першим президентом. У минулому році президентом було обрано Романа Красюка, учня 11-Б кл. До речі, обидва президенти зараз навчаються у вишах Канади. У 2016-2017 навчальному році президентом стала Єлізавета Одокієнко, учениця 11-А класу, національний переможець програми FLEX (Майбутні лідери). На початку вересня було проведено перше зібрання членів клубу та обговорено план роботи.
20 вересня пройшло перше засідання клубу в актовій залі гімназії. Головним спікером був Стівен Лейн, який розповів про своє життя та навчання як студента по обміну з США. На зустрічі були присутні 10 і 11 класи (близько 120 осіб).
Спікер представив свою розповідь у максимально креативній формі, з використанням мультимедійної презентації. Він назвав головні аспекти свого буття: початок життя, труднощі, хобі і кар’єрні цілі та більш детально зупинився на кожному з них.
З гумором Стівен говорив про труднощі перших років його життя. Одним з прикладів було зав’язування шнурків. Він просив маму показати йому, як зав’язувати шнурки, більше, ніж один раз, але, незважаючи на важкість завдання в такому ранньому віці, він таки зміг навчитися. Дуже скоро хлопець зав’язував шнурки, коли його однолітки все ще чекали на мамину допомогу. Коли йому було 10 років, у нього з’явилися нові, нехай і невеличкі, але цілі. Як він сказав у своїй презентації: “Життя складається з маленьких досягнень”. Так от наступним досягненням було навчитися свистіти. І справді це зовсім не виглядає, як життєва проблема, але це може вирішити футбольну гру, а у десятирічному віці футбольна гра може значити для дитини дуже багато. Коли Стівен вступив у більш зрілий вік, його наступною ціллю став Кубік Рубіка. Потім, незважаючи на те, що хлопець ніколи не був скаутом, для нього цікавим і важливим стало навчитись розводити вогонь із підручних матеріалів, саме тому це і є його наступне досягнення. Жарти жартами, але можна погодитися, що Стівен завжди досягав своєї мети, недивлячись на неграндіозність його цілей. Одразу після жартівливих прикладів досягнень, він перейшов до більш серйозних і складних завдань. Розповів про свою медичну практику в Індії та те, що йому довелося працювати на декількох роботах, щоб оплатити програму, хоча йому не було навіть 18 років. Стівен звернув увагу, що його обидва брати навчаються в USAFA(United States of America Force Academy). Навчатися в цьому закладі - це велика честь, адже прохідний бал дуже високий і лише найкращі кандидати мають можливість вступити. Наразі Стівен робить все можливе, щоб і його мрія здійснилася,
Як виявилось, досить скромний і тихий хлопець, Стівен, має багато хобі і продовжує збагачувати свій список. Серед його хобі такі: акторська гра, читання, біг, футбол, скелелазіння, шахи і навіть лазіння по деревах. Він упевнений, що хобі дуже важливі для нього, як і для будь-якої іншої людини, адже вони допомагають самовиразитися вповні. Він намагається приділяти максимально багато уваги розвитку своїх здібностей. Лише зовсім недавно після прибуття до України, він відкрив нове для себе хобі - збирання грибів. Саме це хобі українців не тільки здивувало його, але й сподобалося.
Зі слів Стівена, ще з раннього віку йому подобалась медицина. Прикладом тому може служити те, що навіть у віці 3-х років його улюбленою іграшкою був набір юного лікаря. Коли він трохи підріс, то почав грати в магазин. “Я дуже хотів стати касиром” , - жартуючи, каже спікер. Пізніше він хотів стати архітектором, але згодом зрозумів, що не настільки вправний у математиці, до того ж – не дуже талановитий художник. Зрозумів, що має повернутись до професії лікаря, адже його серце лежить саме до цього.
Як вже було зазначено, Стівен Лейн є студентом з програми обміну із США, саме тому він вирішив включити своє перебування в Україні в цю презентацію. Зазначив, що насолоджується усім, що бачить в Україні, і додав, що для нього є досить дивним бачити скептицизм щодо власної держави серед українців, сказав, що це кардинально відрізняється від ставлення американців до своєї країни. Ця різниця у ставленні до своєї Батьківщини приголомшує його. Стівен сказав, що він був у захваті від свята першого дзвоника в гімназії, яке було проведено у Палаці «Дружба народів», адже ніколи не бачив нічого подібного в своїй школі. Також для нього велика радість - бути членом клубу Інтеракт і допомагати тим, хто цього потребує. Він нагадав присутнім, що є також представником, тобто послом, власної країни. Далі назвав головні риси посла: спокій, увага, толерантність, уміння спілкуватися.
Стівен Лейн охоче відповів на численні питання гімназистів та спонукав їх навчатися і втілювати свої мрії у життя.
Одокієнко Єлізавета, 11-А кл.,
Президент Дискусійного
клубу «Діалог культур»