СЬОГОДНІ СТАРТУВАВ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС.
6 жовтня 2016 гімназійна родина традиційно зібралася у стінах нашого навчального закладу з метою вшанування творчої спадщини видатного генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка, а також виявлення творчо обдарованої учнівської молоді, розвитку її творчого потенціалу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні та за її межами. Вперше відзначалося урочисте відкриття початку Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка.
Головною метою цього заходу є не лише сприяння розвитку дітей та їх творчого потенціалу, але й єднання молоді по всій Україні як єдиного та унікального народу. Завдяки проведенню цього свята майбутні громадяни України не забувають традиції та звичаї Вітчизни, духовні цінності творців власної історії та культури і стають на шлях їх збереження та примноження у сучасному суспільстві.
Наша гімназія долучилася до вшанування творчих здобутків українського генія, що ввійшов в історію не тільки нашої держави, але й славиться далеко за її межами. Отже, відбулася святкова лінійка, яка зібрала всіх гімназистів та вчителів разом задля відкриття початку конкурсу. Гімназисти вшанували звичаї та культуру нашої рідної Батьківщини, вдягнувши традиційний український одяг. На початку урочистої лінійки пролунав Державний гімн України, який став своєрідним нагадуванням для всіх присутніх про єдність та непокору українського народу. Директор гімназії Саєнко С. І. розпочав свою промову словами про світове значення Т. Г. Шевченка, його могутню роль у розвитку української літератури. Він наголосив на важливості української мови в сучасному житті, адже вона є необхідною умовою для самореалізації будь-якого громадянина нашої держави. Також директор ще раз підкреслив, що єдність українців є їхньою головною зброєю у боротьбі за свою незалежність і розвиток.
Гімназисти 11-Б класу Женжеруха Андрій та Плакасова Ксенія випробували себе у ролі ведучих на цьому святковому заході. Вони розповіли учням про історію розвитку української літератури та заснування цього конкурсу, вказали на велику роль подібних заходів серед учнівської молоді. Потім виступила Коритан Н. І., вчитель української мови та літератури, яка зупинилася на важливості літературної скарбниці Кобзаря, розповіла про цю геніальну людину та її внесок у розвиток нашої культури. Також Наталія Іванівна вкотре наголосила на неймовірній силі людського слова та його здатності вплинути на людину, виховати особистість з власними поглядами та переконаннями.
Насамкінець у святковій лінійці взяли участь гімназисти 10-11 класів, які мали змогу продемонструвати усю велич Шевченкових слів в одному з його найкращих творів. Вони розкрили красу та глибокий сенс «Заповіту» Шевченка, прочитавши його українською та іноземними мовами. Самохвалова Марія (10-Б) розповіла шедевр великого українського поета однією з наймелодійніших мов – мовою Мольєра, Пархоменко Ангеліна (10-А) з характерною чіткістю німецьких рис донесла до публіки цей глибокий твір, Кузьомінська Вікторія (11-А) з надзвичайною легкістю прониклася «Заповітом», прочитавши його мовою Шекспіра. І звичайно, вірш прозвучав мовою оригіналу у виконанні Стрільчук Олександри (10-А), яка змогла висловити всі почуття та переживання автора нашою рідною, незрівнянною, співучою українською мовою.
Отже, це свято закарбувалося в пам’яті всіх учнів та вчителів, які отримали неймовірні емоції та вкотре прониклися духом патріотизму. Тож можна з упевненістю сказати, що саме завдяки таким заходам сучасна молодь не стане на шлях культурної непам’ятливості і гідно представлятиме нашу націю на світовій арені.