ШЕВЧЕНКІВСЬКІ БЕРЕЗИНИ ПРОВОДЯТЬСЯ У ГІМНАЗІЇ
Акцією «Одягни вишиванку» та виставкою ілюстрацій за творами Тараса Григоровича Шевченка розпочалося відзначення у стінах гімназії 203-ї річниці з дня народження великого Кобзаря.
9 березня на третьому уроці в актовій залі відбулася зустріч дев’ятикласників із відомим поетом, прозаїком, гумористом, членом Національної Спілки Письменників України Іваном Івановичем Дубініним. Учні вражені були різнобічністю таланту цього черкаського лікаря родом із Луганська. Він викликав захоплення гімназистів не лише читанням і лірики, і прози, і гуморесок, а й досконалим знанням української, російської, французької та арабської мов.
З 10:00 до 12:30 проходила учнівська науково-практична конференція, на якій прозвучали доповіді Чеберяка Олексія і Нудненка Данила «Всесвітня слава Шевченка і пам’ятники Кобзареві в Україні та за кордоном», Здіра Владислава – «Шевченко на карті Черкащини», Осадчої Ольги – «Тарас Шевченко – художник», Курбет Катерини – «Щоденник великого Кобзаря та його значення у наші дні», Білоус Марії – «Варвара Рєпніна та її роль у житті Т. Шевченка».
Потім відбувся фінал поетичного конкурсу на краще читання творів Т. Г. Шевченка між учнями 5-8 класів. Головою журі був письменник-лікар Дубінін І. І. Переможцями стали такі гімназисти: Мироненко Кирило (І місце), Жовта Вероніка (ІІ місце), Олійник Олег (ІІІ місце). Порадували присутніх оригінальні твори юних поетів, членів літературної студії «Калинонька», Савірського Кирила, Коваленка Олександра.
З 10 лютого до 8 березня 47 учнів гімназії зробили фото та селфі біля пам’ятника Тарасові Шевченку та опублікували їх у соцмережі Facebook. Вони поставили хеш-тег #GlobalShevchenko та вказали країну та місто Черкаси, де зроблено фото.
Головною метою цього флешмобу було вшанування пам’яті великого Кобзаря та показ пам’ятників, встановлених по всьому світу та Україні. Оскільки організатором флешмобу виступила громадська організація «Ukrainians», то гімназисти підтримали їх ще одну ініціативу: о 16 годині біля пам’ятника Т. Шевченку (за київським часом) одночасно з іншими учнями по всій Україні та за кордоном зачитали вірш «В казематі» («Мені однаково, чи буду…»). Це було найбільше одночасне читання Шевченка в історії.