ВЧИТЕЛІ ВЧИЛИСЬ ПОПЕРЕДЖУВАТИ НАСИЛЬСТВО
У нас вся система виховання побудована на тому, що дівчата- це слабка стать.
Анна Довгопол, координатор програми "Гендерна демократія".
На жаль, проблема домашнього та ґендерного насильства залишається актуальною для українського суспільства. За статистикою в Україні щорічно понад 150 тисяч жінок потерпають від насильства, і динаміка ця постійно зростає. Це тільки ті, які звернулися і зафіксовані нашими правоохоронними органами, ті, які звернулися до психологів, до 28 мобільних бригад, що працюють в Україні на сьогоднішній день. Від домашнього насильства потерпають і жінки, і діти. 3 мільйони дітей щороку є жертвами і спостерігають домашнє насильство. 10 тисяч залишаються на вулиці, їх забирають в притулки. Близько 200 дітей, які потерпають від насильства щороку здійснюють самогубство.
24 листопада за ініціативи соціально-психологічної служби гімназії в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти гендерного насильства» відбувся круглий стіл для вчителів початкової ланки на тему: «Насильство в сучасному світі. Методи попередження та захист неповнолітніх від насильства».
Основною метою заходу була профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім’ї, та донесення тих знань, що насилля є порушенням прав людини. Класні керівники початкової ланки в рамках даного заходу мали можливість обговорити найбільш проблемні питання, що стосуються методів попередження та захисту дітей, жінок від насильства.
Соціально-психологічною службою гімназії було розповсюджено поради для учасників круглого столу на тему: «Як захистити дитинство від насилля, а також рекомендовано список організацій куди треба звертатися по допомогу у випадку проявів насильства. Після завершення даного заходу вчителі початкової ланки оновили свої класні куточки та куточки для батьків, де розмістили корисну інформацію, яку отримали під час круглого столу щодо профілактики насилля. В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Психологічною службою гімназії плануються цікаві заходи, які будуть проводитися за участю представників служби у справах дітей, та громадських організацій
Оновлено куточок психологічної служби гімназії, де розміщено інформацію пам`ятки з телефонами місцевих правозахисних організацій, соціальних служб, національної дитячої «гарячої лінії» та Національної “гарячої лінії” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.
Інформацію підготувала соціальний педагог Дудник С.В.