ВЧИТЕЛІ НАВЧАЮТЬСЯ : КОРНІЄНКО Г. Л, БРАЛА УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ
27 січня 2018 року заступник директора гімназії Корнієнко Г. Л. була запрошена на ХІ щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, який проводив Український центр вивчення історії Голокосту, Ґете-Інститут в Україні у партнерстві з
посольством Держави Ізраїль в Україні. Мета круглого столу – заохочення дискусії щодо історичної пам’яті про Голокост та вироблення рекомендацій із викладання цієї теми в Україні. Обговорювались також проблеми та перспективи вивчення історії Голокосту в сучасній Україні, виклики та підходи до викладання історії Голокосту, історична пам’ять про Голокост, меморіалізація Бабиного Яру тощо.
На запрошення Goethe-Institut в Україні у заході брав участь Томас Муггенталер, журналіст Баварського радіо і ТБ. Він презентуватиме свої дослідження про Флоссенбюрг (концтабір), а також фрагменти своєї і Томаса Кісслінга документальної стрічки «Складна спадщина» (2010 р.). До участі в ХІ круглому столі були запрошені науковці, викладачі та студенти, представники урядових і неурядових організацій та міжнародних інституцій, представники дипломатичних місій, ЗМІ.
Нагадаємо, 27 січня 1945 році підрозділи Радянської армії звільнили в’язнів нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау, що був розташований на теренах Східної Польщі у містечку Освенцимі. Для майже мільйонів євреїв з окупованих нацистами єврейських країн Аушвіц став місцем невимовної трагедії жахливої смерті. У листопаді 2005 році Генеральна асамблея ООН приняла Резолюцію №60/7, в якій проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Багато країн, у тому числі й Україна, підтримали це рішення. Резолюція наголошує на важливості освітньої та просвітницької роботи для того, аби засвоїти уроки Голокосту та запобігти проявам ненависті, дискримінації, расизму та упереджень у майбутньому.