Наші вчителі брали участь у афілійованому mini-Ed Camp Gorodyshche
Трьох агенток Першої міської гімназії змін української освіти із м. Черкас (Кокауліну Ірину Миколаївну, Ситник Тетяну Василівну, Гафінову Любов Василівну) радо зустрічали 17 лютого в Городищенському економічному ліцеї. Там відбувся афілійований mini-Ed Camp Gorodyshche. Захід проводився під егідою руху EdCamp, який об’єднує всіх небайдужих до ідеї якісного оновлення української школи освітян, науковців, громадських діячів.
Форуми руху EdCamp відбуваються у демократичному дискусійному форматі (не)конференції, що підпорядковується принципу «двох ніг»: учасниці й учасники самостійно визначають програму й хід заходу. Після завершення EdCamp всі відчувають так званий «ефект довгого хвоста» – це виявляється у продовженні дискусій і спільній діяльності педагогів. Символом руху є птах біла ворона як втілення особливих педагогів, які активно змінюються самі та змінюють освітній простір.
Об’єднуючою темою цього mini-EdCamp Gorodyshche була «Територія успіху: як створити команду творчих і небайдужих».
Першим кроком було знайомство учасників один із одним і можливість участі у тематичних фотозонах. Учителі гімназії традиційно долучилися до благодійної акції «Спільнокошт – альбом подарунків», метою якого була підтримка руху EdCamp.
Одним із об’єднуючих етапів заходу був Ярмарок учнівських товариств «Подаруй дитині надію!» з метою доброї справи: зібрання коштів на лікування внутрішньомозкової пухлини учневі 1 класу В'язівської ЗОШ І-ІІІст. До зібрання коштів долучилися й агентки Першої міської гімназії змін української освіти. Пізнавальним для учасників було урочисте відкриття. Відбулася віртуальна екскурсія Городищем, усі долучилися до музичної спадщини С. Гулака-Артемовського, ювілей якого припав на 16 лютого. Натхнення і мотивації на шляху до сучасної освіти додало відеопривітання від команди EdCamp Ukraine на чолі з Олександром Елькіним. У виступі Надія Жуган, директор ліцею, координаторка події mini-Ed Camp Gorodyshche привітала гостей (не)конференції - активних педагогів із різних куточків України, які приєднались до руху Ed Camp у прагненні змінювати освітній простір України і побажала натхнення творити Нову українську школу, змінюючись самому задля сучасних дітей. Цього навчального року хвиля Ed Camp шириться Україною від великих до малих міст і селищ, тому Прапор Ed Camp Ukraine Городищина прийняла від Полтави, а далі його шлях проляже до м. Бердичева Житомирської області. Мотиваційний блок «Змінюючи іншого – змінюйся сам» сприяв переосмисленню власної ролі та готовності до змін кожного учасника чи учасниці mini-Ed Camp Gorodyshche (потрібно було змінити колір ворони – із чорного на білий), відчути себе частиною цілої спільноти «білих ворон». Демократичний простір професійного зростання й обміну досвідом панував під час знайомства зі спікерами та спікерками експертної паралелі. Учительська паралель також сприяла пізнанню учасниками найактуальніших питань сучасної освіти: «WebQuests» (Марина Лютинська), «Цифрові інструменти для колективної роботи» (Ірина Слуцька), «Секрети правильної вимови» (Світлана Антоненко), філософські ідеї в працях Григорія Сковороди, Софії Русової, Івана Огієнка (Любов Гафінова), «Воркшопом як форма командної роботи» (Олена Кошель). Родзинкою вчительської паралелі була сесія «СЮРПРИЗ» (педагогічний квест), який провели для вчительства представники відомого видавництва педагогічної преси «Шкільний світ» на чолі з Дарією Долговою.
Теплі зустрічі, невгамовний марафон пізнання нового завершився врученням сертифікатів та подяк учасникам mini-EdCamp Gorodyshche, обміном враженнями і планами на майбутнє.