Табір «Декарт»: день шостий
Традиційно робочий день у природничо-математичому таборі Першої міської гімназії «Декарт» розпочався з організаційної зустрічі і проведення керівниками секцій детальних бесід і інструктажів з техніки безпеки, зокрема про правила поведінки у громадських містах, оскільки учасник табору вирушили на цікаву і захоплюючу екскурсію до Науково-навчального інституту інформаційно-освітніх технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (колишній фізико-математичного факультет ).
В рамках екскурсії викладачем кафедри загальної фізики для дітей була проведена коротка лекція на тему: «Чому виходять з ладу електронні пристрої (смартфони, ноутбуки, комп’ютери)». Після завершення лекції відбувся візит до лабораторії, де мали смогу спостерігати за лічильником Гейгера-Мюллера, детектором радіоактивного випромінювання. Гімназистам був продемонстрований принцип дії радіоактивного випромінювання та його вплив на організм людини, а точніше до яких змін таке випромінювання призводить.
Також учасники табору відвідали обсерваторію, де отримали можливість поспостерігати за плямами на сонці за допомогою портативного телескоп. І обов’язковою частиною екскурсії до обсерваторії стало знайомство зі стаціонарним електронним телескопом, за допомогою якого діти спостерігали за краєвидами рідного міста, але у нічний час цей прилад дає змогу спостерігати за зорями.
День приніс нашим гімназистам багато позитивних емоцій, нових вражень і цікавих відкриттів. Далі буде…