Табір «Декарт»: день сьомий
Сьогодні учасники природничо-математичного табору «Декарт», натхненні створенням на минулому тижні шоколаду і його дегустацією, пішли ще далі. Під керівництвом вчителя хімії Ірини Анатоліївни Радько, діти вивчали методику виготовлення мила «з нуля». Цей метод нараховує вже більше ніж тисячолітню історію. Своїми коренями він сягає ще часів давніх римлян і їх язичницьких релігійних вірувань. Методика варіння мила «з нуля» складна і має багато етапів. Але слухачі табору із задоволенням пройшли всі ці етапи і створили власними руками ментолове мило з ароматом апельсину і розмарину. І вже завтра мило створена руками дітей буде розрізатися, оздоблюватися і фасуватися.
Після цього під керівництвом вчителя географії Леоніда Васильовича Копійки учасники табору продовжили вивчення території нашої гімназії. За допомогою компаса діти будували карти за даними азимутального знімання території, що дасть можливість створити більш детальну карту території. Такі заняття допомагають дітям здобувати навички досконалого користування компасом, закріпити знання умовних знаків, покращити орієнтування на місцевості.
Так, ще один цікавий і повний відкриттів день у таборі «Декарт» відійшов в історію. Організатори сподіваються, що він змусив дітей подивитися на звичайні шкільні предмети «Георгафія» і «Хімія» під іншим кутом.