Першокласники проходять адаптацію
Цими днями соціально-психологічна служба гімназії провела цікаві заняття в ігровій формі з першокласниками з метою успішної адаптації дітей до школи. Учні і з користю провели час, із захопленням виконували усі завдання та вчилися взаємодіяти між собою, із шкільним психологом та соціальним педагогом гімназії. Класні керівники теж отримали змістовні рекомендації. Було оновлено куточок соціально-психологічної служби, де розміщено цікаву інформацію для вчителів, учнів, батьків як краще налаштуватися на новий навчальний рік, та сприяти успішній адаптації усіх здобувачів освіти.
Шановні батьки, ваша дитина вже переступила поріг нового навчального закладу – Першої міської гімназії, де для неї проводяться цікаві уроки, веселі перерви, змістовне дозвілля. Завжди чекають на зустріч гарні друзі та перша вчителька. Щоб навчання першокласника було цікавим, результативним, приносило користь дитині і радість батькам, соціально-психологічна служба гімназії пропонує вам низку порад.
Пам’ятка батькам першокласника
- 3 початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше‚ щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні хвилювання.
- Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
- Привчіть дитину збирати портфель напередодні ввечері. Перевірте‚ чи не забула вона чого-небудь важливого.
- Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрінеться в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
- Проводжаючи дитину до школи‚ побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів.
- Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, чи в навчанні, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до класного керівника або шкільного психолога.
- Після закінчення занять дайте дитині відпочити. Обід — зручний момент для цього. Школяр може розповісти про свій робочий день і у такий спосіб звільнитися від психологічного напруження.
- Не рекомендується навантажувати дитину позашкільною діяльністю з самого початку навчального року. Спорт і заняття в гуртках, звичайно, корисні для загального розвитку, але спочатку впевніться, що у дитини вистачить сил і часу.
- Пам`ятайте, у першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять, прогулянок на свіжому повітрі тощо. Тому після закінчення занять приділіть своїй дитині час.
Початкова школа – основа для подальшого навчання, виховання навичок самоорганізації і навчання, фундамент позитивного ставлення до самого себе і навколишніх. Вона повинна бути частиною щасливого дитинства, тому налаштовуйте себе і дитину на позитив.Соціально-психологічна служба гімназії бажає першокласникам, щоб світлим, радісним і плідним був кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні!