Вчителі навчаються: Корнієнко Г.Л. повернулась з Польщі
Заступник директора Корнієнко Г.Л. з 15 жовтня по 21 жовтня перебуває на ХІ науково-освітньому семінару імені Роберта Кувалека "Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі". Семінар проводив Український центр вивчення історії Голокосту та Осередок "Брама Гродська-театр NN". Цього року в семінарі брали участь 16 вчителів історії та інших суспільних дисциплін. Учасники відвідала Львів, Раву-Руську, Жовков, Белжець, Пшемисль, Білгорай та Люблін. Та мали нагаду ознайомитися з практиками вивчення та викладання теми Голокост. Польща вразила своїм вмінням не забувати та шанувати історію.
Приголомшує відданість людей та їх титанічна праця по вшануванню пам’яті. Безперечно учасників трохи брала заздрість, що у цьому неабияку роль відіграє влада Польщі, яка фінансує реалізацію багатьох тематичних проектів. Україна лише вчиться зберігати історичну пам’ять і ще не всі громадяни країни зрозуміли важливість цього процесу. Запам’ятались слова екскурсовода Еви Копер під час відвідування Меморіалу у м. Белжець: «Чого я навчився від досвіду людей?».
Але і в нашій країні є дуже багато людей, які по-справжньому віданні своїй справі. Львів приємно здивував своїми історичними центрами: Центр міської історії (http://www.lvivcenter.org/uk/) та Територія Терору (http://territoryterror.org.ua/). Це дійсно сучасні центри, які зацікавлюють своїм стилем подачі інформації та роботою по збереженню історичної пам’яті. Звісно відчуття смутку і певного спустошення переповнювало учасників проекту під час відвідування Меморіалу і музею на місці колишнього нацистського табору смерті Белжець та «Майданек». Не розуміння того, як все це могло статися, не вірилось, що таке було можливе у ХХ ст. Але ми повинні пам’ятати, щоб зберегти в собі людяність, щоб вміти протистояти диктаторам, щоб зберегти себе. Більше про подорож незабаром читайте у гімназійній газеті.