Пам'ятаймо Бабин Яр!
29 вересня 2019 року в Україні та світі відзначають 78-мі роковини страшної трагедії, яка відбулася у Бабиному Яру. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв.
Бабин Яр – це символ Голокосту в Україні. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти-патріоти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж «просто зайвими». Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями.
27 вересня гімназисти 9Б класу переглянули документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам’яті» та попрацювали з матеріалами інтерактивного збірника навчальних занять «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя». Гімназисти під час заняття замислились над важливістю збереження пам’яті та про те хто несе за це відповідальність. Дискусія виникла і при обговорення складного питання про сучасне збереження пам’яті трагедії в Бабиному Яру на державному та суспільному рівні. Думки учнів надихають та дають надію. Кажуть, коли вичерпується пам’ять, трагедії повторюються. Ми маємо пам’ятати Бабин Яр для того, щоб така трагедія не повторилася.