Пам'ятаємо...
Кожного року у третю суботу листопада вся Україна зі скорботою схиляє голову, віддаючи шану жертвам Голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921 – 1923, 1932 – 1933 років і голод 1946 – 1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932 – 1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду. Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, загалом жертв Голодомору ( за різними даними) від 4 до 8 мільйонів українців.
З глибокою скорботою в серці учні, гімназисти і вчителі згадували ці події. Було організовано куточок пам’яті, де було розміщено числені друковані видання, в тому числі і закордонні, з документальними свідченнями про жахливий злочин комуністичного режиму; вчителями історії було проведено тематичні бесіди з гімназистами.
О півдні всі учасники освітнього процесу вшанували жертв Голодоморів хвилиною мовчання. 15 держав-членів ООН визнають Голодомор 1932 – 1933 рр. геноцидом українського народу. Ми повинні пам’ятати про це, бо пам'ять про минуле робить нас сильними.