Чим зайняти дитину під час карантину – поради психологічної служби гімназії
Отже гімназисти на «вимушених канікулах». І все ж таки пам'ятайте, карантин - не канікули. Напевно, вчителі задають на цей час підготувати якийсь матеріал, чи повторити раніше опанований. Шановні батьки! Заохочуйте дитину з користю проводити час. Знайдіть з дитиною в інтернеті додаткову цікаву інформацію з пройденого матеріалу, подивіться документальні фільми, які розширять знання дитини в рамках шкільної програми, тощо. Але й так само сприяйте корисному дозвіллю вашої дитини. Адже є безліч занять, які дуже сподобаються всім вам і перетворять карантин у корисне дозвілля?
Отже, 5 ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:
• Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком.
• Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім’ї.
• Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.
• Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней.
• Ведення щоденника. Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам’ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися.
«Кожним мамі та татові корисно задавати собі одне запитання: «Коли моя дитина підросте і буде згадувати своє дитинство, що вона буде пам’ятати?» Відповідаючи на це запитання кожен повинен зрозуміти, чи правильно дитина проводить своє дозвілля. Зрозуміло, що батьки, які прийшли з роботи, не завжди можуть активно проводити з дитиною час. І гаджети для батьків інколи є рятівними. Але пам’ятайте, що діти дуже швидко виростають. Тому шукайте скрізь баланс – аби був час і для себе, і для дитини.
При правильній організації освітнього процесу та тісному емоційному контакті батьків з дитиною карантин може стати приводом краще відчути своїх дітей, допомогти їм розвинути самостійність, відповідальність, здатність до планування та управління своїм часом.
Здоров'я Вам і Вашим дітям !