Як зберегти дружні стосунки з членами родини під час карантину. Поради від соціального педагога ПМГ Дудник С.В.
Карантин дає унікальну можливість провести більше часу з родиною, ніж будь-коли раніше. І хоча це гарна новина, але це не означає, що це легко. Робота, навчання та веселощі разом 24/7, сім днів на тиждень.
1.Конфлікт, пов'язаний з відсутністю простору.
2. Конфлікт пов`язаний з надмірною тривожністю і панікою близьких і рідних.
Якщо ви живете з родичами, які провокують паніку і тривогу, ви змушені їх стабілізувати і заспокоювати, а це вас може виснажувати психологічно. Щоб підтримати почуття людини і одночасно потурбуватись про свої кордони ви можете наприклад сказати: «Я бачу, що ти переживаєш, я теж дуже хвилююсь з приводу ситуації, готовий тебе слухати п’ять хвилин, а далі маю свої справи». Або домовтеся про правило «Стоп» – якщо хтось відчуває, що йому чогось забагато, то може просто сказати «стоп» і таким чином зупинити напругу, що зростає в тій чи іншій ситуації.
Коли всі постійно вдома, то збільшується кількість домашніх справ, зокрема потрібно більше страв готувати, мити більше посуду, прибирати тощо.
Щоб полегшити роботу над домашніми справами, рекомендуємо створити "кермо справ". Заручіться підтримкою близьких, розподіліть обов`язки між усіма.
І головне дбайте про безпеку в побуті! Не залишайте дітей без нагляду!
Якщо, раптом, існує загроза для вашої безпеки – будь ласка, зверніться до спеціалізованих служб підтримки.
Корисними можуть стати також номери телефонів «гарячих ліній»:
Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово; Дитяча «гаряча лінія», бо дуже багато питань виникає щодо оформлення відпусток, для того, аби забезпечити нагляд за дітьми, які перебувають на карантині. 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного); Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547; Урядовий кол-центр 1545; У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103. На гарячі лінії також можна звернутись в онлайн режимі.
Надаємо телефони черкаських служб, які допомагають зупинити насилля в сім'ї та надають підтримку людям, що пережили домашнє насильство та/або насильство за ознакою статі.
За посиланням https://bit.ly/39kZ
Якщо є необхідність в консультуванні звертайтеся, ми все вирішимо разом!
Контакти: гімназійний психолог Міхновська Світлана Василівна Fcg.ps@ukr.net , 0677053110
Соціальний педагог гімназії Дудник Сніжана Володимирівна snezhanadudnik@ukr.net, 0931005229
З питань технічної підтримки можна звертатись до гімназійного інженера-електроніка Софіна Максима, max.fox95481@gmail.com Тел.0637318558
Бережіть себе! Бережіть своїх близьких! Зараз непростий час і випробування для всіх – тож зичу сил батькам, дітям і вчителям.
З повагою соціальний педагог гімназії !