Тиждень психології в ПМГ: поради вчителям від Міхновської С.В.

24.04.2020

Психологічне здоров’я викладача запорука успішного дистанційного навчання!

1. Будьте оптимістами! Педагогіка – наука оптимістична (утім, як і будь-яка наука, песимістичний тільки дилетант). Негативу зараз не просто багато, а надзвичайно багато. Тож варто відгороджуватися від нього самому та вчити учнів, особливо це стосується одинадцятикласників, які і так переживали через ЗНО, а теперь ще переживають через ЗНО під час карантину. А вчителі переймаються тим, як у таких умовах встигнути підготувати учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Тож заспокйтеся!Просто сядьте зручно, заплющіть очі та уявіть щось приємне. Те, що подобається особисто вам. Квіти, струмок, аромат парфумів, ліс, улюблене місце на природі тощо. Дозвольте собі відчути насолоду від споглядання улюблених речей, глибоко вдихніть та з посмішкою йдіть далі! Тоном, яким ви говорите "доброго дня”, теж можна виховувати і піднімати настрій. ! Почніть з оптимістичного привітання з дітьми, це дуже важливо. Посміхайтеся. Нехай всі зірки шоу бізнесу, побачивши вашу усмішку, подадуть у відставку. Пам'ятайте: якщо ваш голос стає загрозливо хрипким, ви робите щось не те.

2. Не забувайте головного: діти – істоти парадоксальні (дорослі – теж),під час дистанційного навчання ви відкриєте, нові грані ваших учнів ,тому не дивуйтеся (хоча вас вже нічим не здивуєш).

3. Мабуть, ви чули від знайомих та друзів, що вони вже втомилися від карантину та просто не знають куди себе подіти? Справді, карантин аж ніяк не відпустка, і якщо людина зараз вимушено не працює, то така реакція є цілком нормальною. Тож радіймо дистанційному навчанню! Так, той факт, що вчитель має організувати дистанційну взаємодію з учнями та колегами, навчитися працювати з новими інтернет-ресурсами та займатися самоосвітою є величезним позитивом! Перш за все пам’ятаємо ,що мозок повинен виконувати складні задачі, тоді він не буде старіти! Налагоджуючи дистанційне навчання, вивчаючі програми ,ви дбаєте про своє психологічне здоров’я. Педагоги зайняті, а отже їм ніколи сумувати, піддаватися паніці та впадати у депресію. До речі це чудова профілактика деменції і Альцгеймера.

4. Почніть стежити за своїм здоров'ям. Наприклад, правильно харчуватися. Видаліть з раціону шкідливі продукти, наприклад, солодке, ковбаси та соуси. Вживайте більше овочів та фруктів, не нехтуйте вітамінними комплексами. Так, вони не врятують від коронавірусу (хоча і такі «новини» траплялися), але однозначно покращать самопочуття та настрій. А коли вчитель у доброму гуморі, то й учні засвоюють знання краще! Банальним, але важливим компонентом боротьби зі стресом є підтримування гарної фізичної форми. Між станом тіла й розумом є тісний зв’язок: неправильне харчування, зловживання тютюном посилюють прояви синдрому вигорання. Ні за яких обставин не можна нехтувати повноцінним сном, адже тільки в цей час мозок відпочиває та накопичує енергію на наступний день. Просто почніть займатися спортом вдома. Навіть звичайна зарядка покращить настрій, а якщо знайти на ютубі відео зі вправами від професійних тренерів – взагалі чудово! Зрештою, багато чим можна займатися і у квартирі. А от недостатня активність під час карантину здатна погіршити наше самопочуття: як фізичне, так і психологічне, а це призведе до зниження імунітету.

5. Плануючи робочий день, обов’язково виділяйте час для емоційного відпочинку. Плануйте робочий тиждень, місяць із визначенням короткострокових і довгострокових цілей роботи, що дозволить фокусуватися на необхідних діях, підвищить мотивацію діяльності та зменшить кількість невиправданих емоційних витрат. Варто виділяти завдання та цілі, що є пріоритетними або такими, що виконуються найшвидше. Впорядкуйте власні думки та бажання. Не слід хапатися за все й одразу.

6. У пригоді стане професійний розвиток і самовдосконалення (обмін професійною інформацією з колегами, що дає відчуття світу ширшого, ніж той, який існує всередині окремого колективу – курси підвищення кваліфікації, конференції тощо). Крім суто професійної користі, такі заходи покликані активізувати взаємозв’язки з колегами, активне спілкування в нових умовах, а це відволікає від буденності та рутини.

7. Хваліть і віддячуйте собі перед сном ,застосовуйте техніки для заспокоєння. Хто не знає ,як це зробити звертайтеся, отримаєте вправи в особистому повідомленні.

8. Хобі може не тільки додати задоволення у житті, а й допомогти почуватися більш мотивованим. Години, присвячені улюбленій справі збережуть дні, присвячені пошуку емоційного заспокоєння. Якщо не витримуєте візьміть відпустку та просто забудьте про проблеми на роботі. Вмійте бути ледачим! Проблема педагогів у тому, що вони розвивають бурхливу діяльність, але забувають думати про себе. Пам’ятайте: думати про себе – ваш головний обов’язок.

І головне ми всі вас любимо, шануємо, цінуємо, тому ви просто зобов’язані зберегти себе і своє фізичне і психологічне здоров’я


Сергій Саєнко
Директор Першої міської гімназії
Черкаської міської ради
асоційованої школи ЮНЕСКО
Тел (0472) 337121
www.fcg.ck.ua
-- реклама -----------------------------------------------------------
Поторопись зарегистрировать самый короткий почтовый адрес @i.ua
https://mail.i.ua/reg - и получи 1Gb для хранения писем


Оголошення

12.11.2024

14 грудня о 18.00 год. скликається засідання ради гімназії.

01.05.2024

Комунікація з учасниками освітнього процесу здійснюється на платформі Ошкола. Для приєднання, зверніться до секретаря директора.

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023

20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

        • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
        • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
        • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник Ошкола», звертайтесь до cекретаря директора, тел. 0960077800
        • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
        • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


        Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!