Домашнє насильство під час карантину: що робити та куди звертатися?
Цілком можливо, що соціальна ізоляція може негативно впливати на психологічний стан вашої родини. Щоб зменшити джерела стрессу, підтримуйте зв’язки з рідними та близькими. Пам`ятайте, домашнє насильство – це негативне явище, яке зачіпає й чоловіків, і дітей, і літніх людей. І за вчинення будь-яких насильницьких дій передбачається кримінальна відповідальність згідно чинного законодавства України.
Якщо ви стали жертвою чи свідком домашнього насильства, можете звернутись на 102 – спецлінію Національної поліції. Також можна зателефонувати до громадської організації «Ла Страда Україна »: з питань протидії насильству у сім’ї на номери: 0 800 500 335 або 116 123, з питань захисту прав дітей: 0 800 500 225 або 116 111. Крім того, в Україні створено державну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства – 1547.
Нещодавно МВС України запустило в месенджері Telegram чат-бот щодо протидії домашньому насильству в умовах карантину – @police_helpbot #ДійПротиНасильства.
Для надання соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства в Черкасах створено і функціонує жіночий кризовий центр "Мережка". У центрі жінки отримують: безкоштовне проживання протягом 6 місяців; безкоштовне харчування, гуманітарну допомогу; кваліфіковану допомогу психолога, юриста; тимчасову реєстрацію; допомогу в отриманні соціальних виплат.
За допомогою звертатися за телефоном: +380 (472) 54-35-22 Бажаємо вам, щоб у ваших сім'ях панувала атмосфера порозуміння і взаємної підтримки.