Знову оживають образи поезій неокласика у стінах рідної гімназії
29 квітня о 9 годині ранку розпочалися VII науково-практичні онлайн-читання знавців творчості неокласика М. Драй-Хмари на базі нашої гімназії. Тема зібрання – «Духовний світ української людини в новітній концепції творчості М. Драй-Хмари». Зібралися діти звідусіль: Черкас, Городища, Києва та Кам'янки. На жаль, не так людно було: всього 13 учасників, але зважмо на непрості обставини, що домінують в Україні.
До слова був запрошений директор гімназії Сергій Іванович Саєнко, який підкреслив важливість вивчення творчості нашого поета, перекладача, мовознавця, літературознавця, глибину його поезій, перекладів, що допомагають виховувати молодь духовними й моральними людьми.
Кандидат філологічних наук Юлія Олегівна Гончар зупинилася на сучасному осмисленні діяльності митця. Наталія Іванівна Коритан представила чудову презентацію - «Неокласики: більше, ніж « п’ятірне гроно», де зупинилася на життєвому й творчому шляху М. Драй-Хмари. Вікторія Павлівна Третяк акцентувала увагу присутніх на перекладацькій діяльності поета, що вимагає не тільки знання мов, а й тонкого відчуття аромату слова. Учні-учасники вразили розмаїттям тем і глибиною їх розкриття. Донець А. (ЗОШ № 28), Швидка Ю. ( ЗОШ № 21), Дудко Я. та Завгородня В. ( Городищенський економічний ліцей), Пономаренко Н. (Київська гімназія № 117), Бутанова В., Єжела А., Ляпкало С., Очеретянко І., Ткаля К. ( Перша міська гімназія), Захаренко С. представили широку палітру досліджень життя й творчості неокласика. Юні дослідники звернули увагу на сучасність поезій митця, його літературознавчі студії щодо основної світоглядної концепції Лесі Українки, на культурний та історичний екскурс, модернізм у доробку майстра художнього слова, виявили цікаві життєві факти також поділилися враженнями від яскравих образів у віршах, філософськи осмислили духовний світ української людини у творах М. Драй-Хмари. А Софія Захаренко підкорила учасників читанням власних віршів.
Онлайн-читання пройшли цікаво, плідно, пізнавально, дружньо, і ми сподіваємося на зустріч у наступному році. Закликаємо гімназистів приєднуватися до нас і досліджувати творчість нашого земляка Михайла Драй-Хмари.