Нове шкільне меню формуватиме у школярів звичку здорового харчування
Наразі у Черкасах проходять підготовчі заходи, що мають на меті створити всі необхідні умови для максимально ефективної реалізації Реформи шкільного харчування, старт якої в Україні запланований з 1 січня наступного року.22 вересня на базі СШ №28 було проведено семінар для директорів шкіл Черкас,в якому брав участь і наш директор.
Ця реформа передбачає поєднання трьох основних глобальних змін: системи, культури та звички здорового харчування. Такі зміни допоможуть реалізувати фахівці цієї справи, саме тому департамент освіти та гуманітарної політики міської ради долучив до розробки меню Анну Собко – членкиню правління Асоціації кулінарів України, яка взяла за основу меню, розроблене командою Євгена Клопотенка, зробивши його варіативним таким чином, щоб кожна дитина могла обирати ті страви, які їй найбільше подобаються.
Для презентації нового чотирьохтижневого меню та обговорення реформи заступниця міського голови Марина Гаркава ініціювала проведення у Черкасах міського форуму «Реформа шкільного харчування – досвід та перспективи».
«Ми маємо допомогти нашим дітям виробити звичку здорового харчування, поступово привчаючи їх до страв зі зменшеною кількістю солі та цукру, смачно приготованих каш, сезонних овочів, фруктів, зелені. Адже здоров’я наших дітей залежить від нас. І це наша спільна робота – педагогів у школах, які розповідають дітям наскільки важливо правильно харчуватись; кухарів, які знайомлять із різними смачними та корисними стравами; влади, яка допомагає розробляти та впроваджувати нове меню і, звісно, батьків, адже без їх допомоги це все буде зробити складно. Тому що саме вони вдома формують любов дітей до корисних страв, яких і справді дуже багато і приготувати їх можна із доступних продуктів», – зазначила заступниця міського голови.
Головна особливість рекомендованого меню – це щоденна пропозиція страв на вибір між салатами, кашами, другими стравами і навіть чаєм. Щоденно протягом чотирьох тижнів дітям пропонуватиметься різне меню. До його складу, зокрема, входять такі страви: фрітата, омлет Драчена, каша гречана з чебрецем, хліб цільнозерновий, чай масала, кабачки і цвітна капуста запечені із сметаною та сиром, котлета по-міланськи з сиром, шніцель курячий з вершковим маслом, рибні стіки з соусом, рис з орегано, пенне із твердим сиром, львівський сирник з морквою, овочеве соте, сирне суфле.
Передбачені також звичний «рибний» четвер, вівторок та середа пропонуються зробити «м’ясними» днями, а от у понеділок та п’ятницю виключено споживання м’яса, натомість пропонуються страви із яєць, овочів та сиру. Таким чином, тижневе меню дітей буде збалансовано так, щоб вони кожного дня із різних продуктів харчування отримували необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів та звісно – вітамінів. І головне, щоб страви їм не набридали та подобались, а продуктові набори були взаємозамінні.