29 вересня в гімназії вшановували жертв Голокосту
29 вересня 2021 року в Україні та світі відзначають 80-ті роковини страшної трагедії, яка відбулася у Бабиному Яру. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам’ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам’ять мільйонів жертв.
Бабин Яр – це символ Голокосту в Україні. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти-патріоти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж «просто зайвими». Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями. 29 вересня у гімназії відбулися заходи до вшанування жертв нацистів . Гімназисти 11-х класів відвідали урок «Праведниця народів світу -Шулежко Олександра Максимівна» , який провели Кулик Денис Вадимович ,завідувач сектору воєнної історії Черкаського обласного краєзнавчого музею та вчитель історії Швиденко Валентина Володимирівна . У гімназійній бібліотеці розгорнуто тематичну книжкову виставки «Голокост – уроки історії». Силенко Валерій Анатолієвич та гімназисти 7-х класів відвідали Черкаський обласний краєзнавчий музей де разом відвідали експозицію «Голокост». Радіо лінійка присвячену 80-ій річниці трагедії Бабиного Яру підготув та провів парламент гімназії. На уроках історії та права були організовані перегляди відеоматеріалів .