Хто має складати тести ЗНО у 2022 році
У 2022 році державну підсумкову атестацію у формі ЗНО проходитимуть випускники старшої школи, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також зовнішнє оцінювання можуть складати випускники минулих років, які планують вступати на навчання до закладів вищої освіти.
Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш ніж з п’яти навчальних предметів за кошти державного бюджету. Якщо учасник бажає скласти тести більше ніж з п’яти навчальних предметів, він зможе зробити це на платній основі.
Випускники шкіл 2022 року, а також учні та студенти професійно-технічних і вищих закладів освіти, які у 2022 році здобувають повну загальну середню освіту, обов’язково складають ДПА у формі ЗНО з чотирьох навчальних предметів:
української мови (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мови і літератури (в оцінку ДПА зараховується частина тесту з української мови);
математики (рівень стандарту або профільний залежно від того, на якому рівні цей предмет вивчався в школі);
історії України (частина тесту «Період XX – початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від того, на якому рівні цей предмет вивчався в школі) – за вибором випускника;
одного з навчальних предметів за вибором випускника: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
При складанні тесту з української мови та літератури учасники тестування можуть отримати три оцінки: за частину тесту з української мови (за шкалою 100–200 балів), за весь тест з української мови та літератури (за шкалою 100–200 балів) та оцінку ДПА за шкалою 1–12 балів за виконання завдань з української мови.
При складанні будь-якого іншого тесту учасники можуть отримати дві оцінки: оцінку ДПА за виконання всього тесту або його частини (для математики, іноземної мови та історії), а також оцінку за шкалою 100–200 балів за виконання всіх завдань відповідного тесту.
Оцінки за шкалою 100–200 балів можна буде використати для вступу до закладів вищої освіти України. Вибір необхідних учаснику ЗНО оцінок за кожним предметом здійснюється під час реєстрації на ЗНО.
Окрім того, для вступу до закладів вищої освіти випускники 2022 року можуть додатково обрати будь-який п’ятий предмет з переліку предметів ЗНО за кошти держбюджету. Додатково учасник може скласти тести більше ніж з п’яти навчальних предметів на платній основі.
Випускники шкіл минулих років, які вступають до закладів вищої освіти, можуть скласти тести не більше ніж з п'яти навчальних предметів на вибір: українська мова, українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, географія, фізика, хімія. Окрім того, випускники минулих років можуть скласти тести більше ніж з п’яти навчальних предметів на платній основі.