Післямова до польсько-українського театрального проєкту

18.11.2021

Автори сайте вирішили розмістити цей матеріал польського радіо,який нам люб"язно надав організатор проєкту Рафал Марцинковськи.

Ми розповідаємо про проєкт«Двадцятий», який посів високе, третє місце на 16-му випуску конкурсу підтримки ініціатив у сфері польсько-українського обміну молоддю, який проводить Національний центр культури Польщі. Здійснення цього проєкту було заплановане на 2020 рік, однак в силу обмежень, що виникли внаслідок пандемії Covid-19, він завершився цьогоріч, а точніше — 18 жовтня.

Того ж дня ровесники учасників проєкту могли подивитися в Культурному центрі Перемишля кінцевий результат — спектакль під однойменною назвою. Спектакль «Двадцятий» https://www.facebook.com/slavos.pracownia/   У нашому ефірі про цей проєкт, про ключове в ньому слово «двадцятий», про молодь з Польщі і з України, яка протягом 3 тижнів готувала виставу, та про її зміст, розповість ініціатор проєкту і його координатор Рафал Марцінковський, шеф центру «Slavos» — Майстерня культури і діалогу у місті Бидґощ Куявсько-Поморського воєводства. Наш співрозмовник уже багато років здійснює проєкти польсько-українського обміну молоддю — це були, зокрема, Школа культурної дипломатії, спектаклі «Будинок на кордоні», «Дуб», «Водограй» і «Планета чистого кохання».

Втім, повертаємося до останнього, під назвою «Двадцятий». За словами Рафала Марцінковського, вперше у його проєктах участь кримськотатарської молоді була такою значною. Втім, як і у минулі роки, учасниками проєкту були молоді люди з Польщі і з України, віком 14-16 років. Слід відзначити, що молоде міжнародне товариство успішно долало усі мовні бар'єри. Результат проєкту — спектакль «Двадцятий» це за жанром лірико-музична вистава, яку молодь готувала під оком режисера Артема Мануйлова. Спектакль «Двадцятий» https://www.facebook.com/slavos.pracownia/  

На думку Рафала Марцінковського, загалом у молоді з Польщі і з України дуже багато спільних рис і того, що об'єднує — зокрема, порівняно з поколінням їхніх батьків та дідусів. Водночас, у них є також дещо інший досвід.

Попри офіційний фінал, координатори цього проєкту думають продовжувати роботу над виставою, а сам проєкт — розвивати.

Додамо, що проєкт «Двадцятий» також отримав фінансування від мерії міста Бидґощ — з програми Промоції та міжнародного співробітництва міста у 2021 році.

Партнери проєкту: кримськотатарська громадська організація АЛЄМ, Перша міська гімназія у Черкасах, Управління міста і ґміни в Дубецьку та Культурний центр у Перемишлі.

Оголошення

03.01.2022

З 10 січня розпочинається вивчення китайської мови волонтером з Китаю.Є можливість сташим класам вивчати мову по суботах.Записуватись у секретаря директора.

14.09.2021

Щопонеділка з 15:10 год. та щосереди з 14:15 год.у актовій залі проводитиметься гурток "Співочі голоси гімназії" для усіх бажаючих учнів та гімназистів. В понеділок керівник гуртка Кісільова Марія Сергіївна чекає в актовій залі на учнів 2-4 класів, у середу 5-9 класів.

Планується вивчення та виконання пісень українською, англійською та іншими іноземними мовами.

31.01.2019

    • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
    • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник», звертайтесь до розробників програми за тел. 0631763400 або 0961188363 та 0990582219,  Viber: 380631763400
    • Відтепер, довідку можна замовити онлайн. Заходь і замов потрібний документ! 
    • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
    • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
    • Стипендіальна програма ЗАВТРА.UA
    • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


    Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!

    Опитування

    Що ти думаєш щодо теми 'мінувань' шкіл Черкас?

    Ця витівка повинна бути покарана - 14

    Це робиться з Черкас - 5

    Це робиться з дального зарубіжжя - 11

    Мене це дуже дратує - 6

    Як тобі працюється в режимі онлайн?

    Не гірше ніж офлайн - 18

    Доволі посередньо - 4

    Погано,малоефективно - 11

    Мені байдуже - 1

    Чи вчасно починаються уроки онлайн?

    Так - 29

    Ні, є запізнення - 4

    Який відсоток однокласників приєднуються та працюють онлайн?

    100% - 8

    80% - 16

    60% - 3

    40% - 3

    20% - 0

    Оціни рівень професіоналізму роботи онлайн

    Дуже високий - 8

    Високий - 16

    Середній - 4

    Низький - 4