Післямова до польсько-українського театрального проєкту

18.11.2021

Автори сайте вирішили розмістити цей матеріал польського радіо,який нам люб"язно надав організатор проєкту Рафал Марцинковськи.

Ми розповідаємо про проєкт«Двадцятий», який посів високе, третє місце на 16-му випуску конкурсу підтримки ініціатив у сфері польсько-українського обміну молоддю, який проводить Національний центр культури Польщі. Здійснення цього проєкту було заплановане на 2020 рік, однак в силу обмежень, що виникли внаслідок пандемії Covid-19, він завершився цьогоріч, а точніше — 18 жовтня.

Того ж дня ровесники учасників проєкту могли подивитися в Культурному центрі Перемишля кінцевий результат — спектакль під однойменною назвою. Спектакль «Двадцятий» https://www.facebook.com/slavos.pracownia/   У нашому ефірі про цей проєкт, про ключове в ньому слово «двадцятий», про молодь з Польщі і з України, яка протягом 3 тижнів готувала виставу, та про її зміст, розповість ініціатор проєкту і його координатор Рафал Марцінковський, шеф центру «Slavos» — Майстерня культури і діалогу у місті Бидґощ Куявсько-Поморського воєводства. Наш співрозмовник уже багато років здійснює проєкти польсько-українського обміну молоддю — це були, зокрема, Школа культурної дипломатії, спектаклі «Будинок на кордоні», «Дуб», «Водограй» і «Планета чистого кохання».

Втім, повертаємося до останнього, під назвою «Двадцятий». За словами Рафала Марцінковського, вперше у його проєктах участь кримськотатарської молоді була такою значною. Втім, як і у минулі роки, учасниками проєкту були молоді люди з Польщі і з України, віком 14-16 років. Слід відзначити, що молоде міжнародне товариство успішно долало усі мовні бар'єри. Результат проєкту — спектакль «Двадцятий» це за жанром лірико-музична вистава, яку молодь готувала під оком режисера Артема Мануйлова. Спектакль «Двадцятий» https://www.facebook.com/slavos.pracownia/  

На думку Рафала Марцінковського, загалом у молоді з Польщі і з України дуже багато спільних рис і того, що об'єднує — зокрема, порівняно з поколінням їхніх батьків та дідусів. Водночас, у них є також дещо інший досвід.

Попри офіційний фінал, координатори цього проєкту думають продовжувати роботу над виставою, а сам проєкт — розвивати.

Додамо, що проєкт «Двадцятий» також отримав фінансування від мерії міста Бидґощ — з програми Промоції та міжнародного співробітництва міста у 2021 році.

Партнери проєкту: кримськотатарська громадська організація АЛЄМ, Перша міська гімназія у Черкасах, Управління міста і ґміни в Дубецьку та Культурний центр у Перемишлі.

Оголошення

12.11.2024

14 грудня о 18.00 год. скликається засідання ради гімназії.

01.05.2024

Комунікація з учасниками освітнього процесу здійснюється на платформі Ошкола. Для приєднання, зверніться до секретаря директора.

06.03.2023

Благодійний внесок у БФ "До України через освіту" можна сплатити ТУТ 

26.01.2023

20.09.2022

Національна гаряча лінія безкоштовної психологічної допомоги для дітей та молоді працює за номерами 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного)

28.02.2022

До відома жителів мікрорайону. У гімназії немає підвальних приміщень.Найближчі укриття знаходяться у СШ №3,ТРЦ "Любава" та "Плазма".

31.01.2019

        • Ліцензовані підготовка та екзаменування на отримання міжнародних мовних сертифікатів учнями та дорослими у центрі ОЛІМПУС
        • Гімназійне самоврядування вже в Telegram: t.me/fcgweb
        • Шановні батьки! Якщо у Вас виникли проблеми з проектом «Електронний щоденник Ошкола», звертайтесь до cекретаря директора, тел. 0960077800
        • З 2016 року відкрита "гаряча" лінія Департаменту освіти та гуманітраної політики міськради – (0472) 56-60-88 з питань освіти, що працює з понеділка до четверга з 08:00 до 17:00, а в п’ятницю з 08:00 до 16:00
        • Дошка оголошень - БІОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ


        Бажаєте вчасно отримувати нові оголошення? залиште свою електронну адресу!